ترانه علیدوستی

نمایش فیلم های ترانه علیدوستی در ژاپن + تصاویر

تاریخ انتشار : 20 خرداد 1396کد مطلب : 50914زمان مطالعه : 2 دقیقه
ژاپنی ها به بهانه نمایش فیلم های ترانه علیدوستی میزبان این هنرمند کشورمان شدند و با انتشار مقاله ای از اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی به نیکی نام بردند.

تعریف ژاپنی ها از ترانه علیدوستی و اصغر فرهادی

ترانه علیدوستی بازیگر سریال فروشندهه و من ترانه 15 سال دارم به بهانه نمایش چند فیلمش راهی ژاپن شد تا در جلسات پرسش و پاسخ حضوری علاقمندان سینما حاضر شود . در این مراسم چهار فیلم از ترانه علیدوستی به نمایش درآمد و از این هنرمند و اصغر فرهادی تقدیر شد.

ترانه علیدوستی این روزها برای شرکت در نمایش ویژه مجموعه فیلم هایش به توکیوی ژاپن رفته است؛ اما رسانه های ژاپنی طی ماه گذشته برای معرفی ترانه علیدوستی و اصغر فرهادی چه ها نوشته اند؟
ژاپن در ادامه برنامه نمایش فیلم های خارجی زبان اسکار قصد داشت فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی را با حضور کارگردان و عوامل آن از جمله شهاب حسینی و ترانه علیدوستی اکران کند اما به دلیل درگیری فرهادی در پروژه جدید و اسپانیایی زبانش این امکان فراهم نشد. نهایتا این برنامه به نمایش ویژه چهار فیلم شاخص با بازی ترانه علیدوستی یعنی «من ترانه پانزده سال دارم»، «درباره الی»، «پذیرایی ساده» و «فروشنده» طی روزهای 6 تا 10 ژوئن برابر با 16 الی 20 خرداد تغییر ماهیت داد. ترانه علیدوستی طی این برنامه چهار روزه، در جلسات پرسش و پاسخ حضوری با علاقمندان سینما و همچنین مصاحبه با شبکه NHK ژاپن حاضر شد که تصاویرش را در ذیل مشاهده می کنید.

ترانه علیدوستی در ژاپن به بهانه نمایش فیلم هایش

ترانه علیدوستی

تصویری از حضور ترانه علیدوستی در ژاپن 

پیش از برگزاری این برنامه، سایت «سینمای امروز» ژاپن طی مقاله ای به معرفی ترانه علیدوستی و اصغر فرهادی پرداخته بود. در بخشی از این مقاله آمده است:
بازیگر زن اصلی «فروشنده» ترانه علیدوستی است. وی از ستاره های سینمای ایران است که در فضای مجازی هم حضور فعال دارد. توئیت وی در اعتراض به قانون ضد مهاجرت دونالد ترامپ، بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های جهان داشت. او و در ادامه اصغر فرهادی در اعتراض به این قانون، مراسم اسکار را تحریم کردند و به جای خود «انوشه انصاری» و «فیروز نادری» را به مراسم فرستادند. در نهایت هم «فروشنده» برنده جایزه بهترین فیلم خارجی زبان سال شد. حال ترانه علیدوستی قرار است برای نمایش فیلم هایش به ژاپن بیاید. او با حضورش در اینجا به نوعی نماینده اصغر فرهادی هم هست. فرهادی کسی است که می تواند در دل داستان یک فیلم، عقاید و طرز فکرهای متنوع 70 میلیون ایرانی را یکچا بنمایاند و به نوعی پنجره ای باشد به سوی جامعه معاصر ایران.

ترانه علیدوستی

تصویری از حضور ترانه علیدوستی در ژاپن 

این برنامه فرصت مغتنمی است برای ما تا به شناخت بهتری از جامعه ایران برسیم و بی صبرانه منتظریم تا ببینیم ترانه علیدوستی که در این فیلم نقشی به یاد ماندنی و اثرگذار را ایفا کرده، چه گفتنی هایی برای ما دارد.

ترانه علیدوستی

تصویری از حضور ترانه علیدوستی در ژاپن 

 ترانه علیدوستی

تصویری از حضور ترانه علیدوستی در ژاپن 

 

نمایش فیلم های ترانه علیدوستی در ژاپن + تصاویر

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از کیوسک تایمز / م.ف
وبگردی