ترس های پیش از ازدواج
خیلی از جوانان امروزی بیشتر از اینکه به عشق و محبت درون ازدواج فکر کنند به طلاق احتمالی و رنج و عذاب ناشی از آن فکر می کنند و به خاطر همین ترس از ازدواج کردن گریزان هستند.اما راه حل این مشکل چیست؟

نکاتی برای برطرف کردن ترس پیش از ازدواج

در روزگار کنونی جوان های زیادی هستند که آرزوی ازدواج را در اعماق وجود خود احساس می کنند اما هربار به هزار و یک دلیل از زیر بار آن فرار می کنند.بالا رفتن آمار طلاق و زندگی های ناموفق باعث می شود که جوانان با خود فکر کنند که آیا ازدواج موفقی هم وجود دارد؟ترس از ازدواج و شکست پس از آن مانع می شود که این افراد نسبت به خوشی های زندگی های موفق فکر کنند.گویا مردم فکر می کنند که نهایتا هر ازدواجی مختوم به شکست است. چرا که در اطرافشان افراد بسیار زیادی هستند که جدا شده اند.

ترس از ازدواج و مشکلات

تصورتان از ازدواج را عوض کنید

واقعیت این است که افراد از امور ناشناخته ترس دارند و ازدواج هم مانند هر امر ناشناخته ی دیگر برایشان ترسناک است. اموری وجود دارند که شما باید برای برقراری یک رابطه ی سالم انجام دهید. این ها ترفندهایی هستند که به زوج ها کمک می کنند بدون ترس با هم ازدواج کنند:
 
*یک ازدواج سالم را تعریف کنید. به جای اینکه بر روابط خراب شده ی دیگران تمرکز کنید، به این فکر کنید که چه چیزی جواب می دهد.
 
*وارد ازدواجی شوید که تعهد صد در صد در آن وجود دارد و هرگز به این فکر نکنید که گزینه ی طلاق هم وجود دارد. بهتر است که هر دو نفر به حفظ رابطه و انجام کارهایی که برای حفظ آن ضروری است فکر کنند.
 
*توافق نداشتن بر سر امور امری عادی است و به معنای پایان رابطه نیست.
 
*به چیزهایی تمرکز کنید که شما را به هم نزدیک می کند، نه آن هایی که شما را از هم جدا می کند. یادتان نروید که شما به خاطر اشتراکاتی که داشتید در واقع به هم نزدیک شدید نه به خاطر تفاوت ها. در عین حال که استقلال خود را حفظ می کنید، به اشتراکات متمرکز شوید. بهترین روابط روابطی هستند که هر کدام از طرفین کارهای مربوط به خود را انجام می دهند، استقلال خود را دارند و بعد به هم می پیوندند و لحظات خود را کنار هم سپری می کنند.
 
* زمان رفتن به رختخواب به سه چیز مثبت که در طول روز داشته اید فکر کنید. و سه چیز مثبت که روز بعد دوست دارید داشته باشید. آن ها را با همسرتان در میان بگذارید و با لبخند به رختخواب بروید.

کنار آمدن با ترس های شایع پیش از ازدواج

520
این مطلب مفید بود ؟200
برگرفته از سلامت-/ف
وبگردی