قلاب بافی

تزیین زیبای ظرف کیک با قلاب بافی

کد مطلب : 54102زمان مطالعه : 2 دقیقه
با هنر دستی و ساده ی قلاب بافی میتوانید ظرف کیک و شیرینی را به طرز بسیار زیبایی تزیین کنید.

قلاب بافی برای تزیین ظرف کیک

قلاب بافی جزو هنرهای زیبا و در عین حال ساده است که بسیاری از خانم ها را جلب خود کرده است، با کمی حوصله خانم ها می توانند این هنر زیبا را یاد بگیرند و با آن قلاب بافی های زیبایی را درست کنند.

اگر اهل قلاب بافی هستید، می توانید ظرف کیک خودتان را با این هنر دستی تزیین کنید. در این مطلب به شما خواهیم گفت چگونه می توانید هنر قلاب بافی خود را روی ظرف کیک به نمایش بگذارید.

قلاب بافی

قلاب بافی برای ظرف کیک


وسایل مورد نیاز:
یک کاسه بزرگ
سلفون
یک پارچه قلاب بافی شده
قیچی
چسب تفنگی و چسب معمولی
یک کاسه متوسط
چسب چوب یا چسب مخصوص کارهای هنری
یک کاسه کوچک
قلم موی رنگ
دستگیره چوبی

دستورالعمل:
یک کاسه بزرگ را برگردانید و روی سطح مطمئنی بگذارید و روی آن را سلفون بکشید. پشت کاسه را با پارچه قلاب بافی که دارید، بپوشانید.

از انگشتان خود استفاده کرده و پارچه را روی کاسه بچسبانید تا 4 مثلث در گوشه های ایجاد شود. هر 4 مثلث را از بالا به پایین برش دهید. لبه های بریده شده را با استفاده از چسب تفنگی به هم بچسبانید تا پارچه قلاب بافی به شکل گنبد درآید و بگذارید خشک شود.

چسب چوب را در یک کاسه متوسط بریزید. پارچه قلاب بافی را داخل آن قرار داده و اطمینان حاصل کنید که تمام الیاف پارچه با چسب خیس شده. هیچ فشار اضافی وارد نکنید، سپس پارچه را روی کاسه ای که پشت و رو کرده اید برگردانید. بگذارید یک شب بماند تا خشک شود. چسبی که اضافه مانده را در یک بطری ریخته و کاسه را تمیز کنید.

از یک قلم موی اسفنجی استفاده کنید تا یک لایه دیگر چسب چوب روی پارچه بزنید. بگذارید کامل خشک شود. این کار تا جایی تکرار کنید که پارچه کاملا چسبیده و سفت شود.

پارچه خشک شده را با احتیاط از روی کاسه بردارید و سپس سلفون را از روی کاسه بکنید. در نهایت برای دستگیره می توانید با یک چسب تفنگی یک دستگیره چوبی بالای پارچه بچسبانید.

تزیین زیبای ظرف کیک با قلاب بافی

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از کاویاب -/ح
وبگردی