تزیین پذیرایی عروس
عروس و داماد اشتیاق بسیاری برای تزیین و طراحی اتاق پذیرایی خانه جدیدشان دارند و باید اصول دکوراسیون و هماهنگی اجزا را به خوبی در نظر بگیرند.

تزیین سالن پذیرایی خانه عروس با ایده هایی شیک و به روز

تزیین پذیرایی عروس و در کل دکوراسیون منزل تازه عروس موضوع اهمیت بسیاری دارد زیرا برای تبریک و بجا آوردن رسم و رسومات افراد زیادی به خانه عروس و داماد می آیند.

بنابراین باید پذیرایی خانه اصولی و درست چیده شده باشد تا مهمانان احساس احترام و آرامش خاصی کنند و همچنین حس لذت بخشی به زوجین منتقل شود. در این بخش از دنیای مد نمناک اصول تزیین پذیرایی خانه عروس را برایتان آورده ایم.

چگونه پذیرایی عروس را تزیین کنیم ؟

اگر خانه شما کوچک و یا حتی اجاره ای است شما باز هم می توانید پذیرایی خود را زیبا تزیین نمایید و هیچکدام از این عوامل نمی تواند جلوی اشتیاق و خلاقیت شما در طراحی داخلی منزلتان را بگیرد بلکه راه های بسیاری وجود دارد تا به یک دکوراسیون فوق العاده شیک برسید و در صورت اجاره ای بودن منزل روش های موقتی برای دیزاین خانه وجود دارد.

چیدمان پذیرایی عروس ایرانی

تزیین پذیرایی خانه عروس به سبک جدید

پذیرایی عروس را چگونه تزئین و طراحی کنیم؟

برای پذیرایی رنگ روشن انتخاب کنید

برای تزیین پذیرایی عروس باید رنگ مورد نظر خود را برای دکوراسیون انتخاب کنید. دقت کنید استفاده از رنگ های گرم در محیط های کوچک، شلوغ و کم نور ممکن است ایجاد احساس خفگی کند و یا برعکس، استفاده از رنگ های سرد در محیط های بزرگ نیز احساس سرد،خالی و نیمه تمام بودن را القا می کند.

بهتر است برای پذیرایی تم رنگی انتخاب شده روشن و لطیف باشد. اگر دوست داشته باشید می توانید برای دکوراسیون خانه ، الگوی تک رنگ را انتخاب نمایید . الگوی تک رنگ با ایجاد ارتباط بین اثاثیه و فضا، سادگی و آرامش بخش بودن را برای محیط به ارمغان می آورد.

یکی دیگر از ساده ترین الگوهای رنگی، الگوی مکمل است و استفاده از دو رنگ مکمل که در دو سر قطرهای چرخه رنگ قرار دارند، می باشند. معمولا یکی از رنگ ها به عنوان رنگ اصلی انتخاب می شود. و آن دیگری به عنوان رنگ دوم یا تاکیدی استفاده خواهد شد.

استفاده از رنگ های خنثی را نیز فراموش نکنید چرا که باعث ایجاد ارتباط بهتر در فضا و از خستگی چشم جلوگیری می کند.

شلف های باز و دکوری های زیبا

برای اینکه خانه شما دلباز و زیبا شود بهتر است از شلف های باز استفاده نمایید و درون این شلف ها ، دکوری های شیک قرار دهید. 

تزیین خانه عروس با شمع

تزیین پذیرایی خانه تازه عروس داماد

انتخاب سبک برای تزیین پذیرایی عروس

دکوراسیون داخلی باید براساس نظر عروس و داماد طراحی شود، اما اگر نظر عروس و داماد متفاوت باشد ، مثلا عروس خانوم از سبک کلاسیک و سنتی خوشش بیاید و داماد سبک مدرن و ساده بپسندد.

در چنین شرایطی بهترین راه برای تزیین پذیرایی عروس استفاده از سبک ترکیبی در دایزاین داخلی بخصوص در پذیرایی است مثلا مبلمان پذیرایی به سبک مدرن انتخاب گردد و فرش یا قالی به سبک سنتی و کلاسیک انتخاب شود .

نگاه آینده نگرانه به دکوراسیون پذیرایی

نگاه آینده نگرانه به دکوراسیون پذیرایی در تزیین پذیرایی عروس و داماد اهمیت دارد . خانه خود را طوری طراحی نمایید که علاوه بر زمان حاضر، در زمان های آینده نیز کارآمد باشد.

تزیین پذیرایی ، هزینه نسبتا زیادی دارد پس بهتر است درباره عوامل تاثیر گذار مانند رنگ اتاق،فرم اشکال به کار رفته در دکوراسیون و نوع مبلمان یک تصیم گیری واحد و مشخص بگیرید تا سال ها راحت و آسوده باشید.

تزیین خانه عروس و داماد

تزئین پذیرایی خانه عروس به سبک های مختلف

نکات مهم و اصولی در تزئینات پذیرایی عروس

دکوراسیون رمانتیک

برای فضای پذیرایی دکوراسیون رمانتیک نیز ایده جالب و مناسبی است. در سبک رمانتیک ، رنگ های تیره به کار رفته است زیرا حس دلتنگی همراه با لذت و آرامش را در افراد بیدار می کند.

برای دکوراسیون رمانتیک رنگ های تیره مانند رنگ مشکی، قهوه ای و آبی ، نقره ای و طلایی مناسب هستند. این رنگ ها می توانند فضا را لوکس و شیک کنند و احساس لطیف در افراد ایجاد کنند.

طراحی دکوراسیونی به سبک شهری و صنعتی 

طراحی دکوراسیونی به سبک شهری و صنعتی ایده جالبی برای دکوراسیون خانه زوج های جوان است زیرا معمولا زوج ها خانه خود را در شهرها خریداری یا اجاره میکنند.

دنیای مد نمناک پیشنهاد می کند برای داشتن سبک صنعتی بهتر است از عناصری مانند چوب و فلز استفاده نمایید مثلا از چوب در قسمت کفپوش، مبلمان یا میز استفاده نمایید و دکوری های فلزی مانند لوستر، چراغ آویز یا صندلی های راحتی طراحی شده به سبک صنعتی را در کنار لوازم چوبی قرار دهید.

استفاده از گیاهان طبیعی

گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی، حس زندگی را به فضای سالن پذیرایی خانه شما القاء خواهند کرد اما از افراط در استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی در محیط پذیرایی خودداری کنید زیرا در غیر اینصورت فضای پذیرایی شما شبیه حیاط خلوت و گلخانه خواهد شد.

تزیین اتاق پذیرایی عروس

تزیین پذیرایی عروس با گل و گیاهان طبیعی

پذیرایی عروس را اینگونه تزئین و چیدمان کنید

آینه و شمعدان عروسی

بهترین جا برای گذاشتن آینه و شمعدان روی یک میز کوتاه مثلثی شکل در گوشه پذیرایی است. بهتر است درون شمعدان ها ، شمع های فاخر سفید یا کرم رنگ با رگه های طلایی قرار دهید. 

 

ایده های جذاب و با سلیقه برای تزیین پذیرایی خانه عروس

4.715
این مطلب مفید بود ؟141
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /آ
وبگردی