آدامس
اگر التهابی در ناحیه ی دهانی وجود داشته باشد، هنگام جویدن آدامس، ماده ی تلخی آزاد می شود. بعد از این بیماران می توانند به دندانپزشک مراجعه کنند تا در صورت تایید تشخیص درمان را آغاز کنند.

جویدن آدامس، آزمایشی سریع برای تشخیص التهاب

ایمپلنت های دندانی گاهی عوارضی به دنبال دارند. در شش تا پانزده درصد بیماران سال ها بعد از کاشت ایمپلنت، التهاب به وجود می آید.
در بدترین حالت، باکتری ها بافت نرم و استخوانی اطراف ایمپلنت را تخریب می کنند. در آینده بیماران از یک روش سریع و مقرون به صرفه استفاده می کنند که تعیین می کند باکتری های تخریب کننده در دهان شان وجود دارد یا نه:با آزمایشی تشخیصی در قالب آدامس که توسط تیم تحقیقاتی دارویی JMU ارائه شد.
در عمل، تست به صورت زیر انجام می شود:اگر التهابی در ناحیه ی دهانی وجود داشته باشد، هنگام جویدن آدامس، ماده ی تلخی آزاد می شود. بعد از این بیماران می توانند به دندانپزشک مراجعه کنند تا در صورت تایید تشخیص درمان را آغاز کنند. این نوع تشخیص زود هنگام به منظور پیشگیری از عوارض جدی چون تحلیل استخوان به کار می رود.
پروفسور Lorenz Meinel دارای کرسی استادی فرمولاسیون دارویی JMU بیان می کند:هر کسی می تواند از این ابزار تشخیصی هرجا و هر زمان استفاده کند، بدون نیاز به تجهیزات فنی. پروفسور و تیمش ابزار جدیدی ساختند، در مقاله ای که در مجله ی Nature Communications چاپ شده این آدامس معرفی شده است.

جویدن آدامس

جویدن آدامس

آنزیم ها طعم تلخی آزاد می کنند

زمینه ی علمی: در شرایط التهابی، آنزیم های خاص تجزیه کننده ی پروتئین، در دهان فعال می شوند.
فقط در مدت پنج دقیقه این آنزیم ها ماده ی خاصی از آدامس را تجزیه می کنند که در نتیجه یک مزه ی تلخ به تازگی احساس می شود. مطالعات اولیه ی تیم Meinel روی بزاق بیماران مراجعه کننده به درمانگاه دندانپزشکی مرلی،شهر ریمینی انجام شد.

تاسیس شرکت طبق برنامه انجام خواهد شد

تیم Meinel جهت عرضه ی آدامس به بازار، قصد دارد یک شرکت راه اندازی کند. پروفسور تخمین می زند دو تا سه سال زمان لازم است تا این آدامس به صورت تجاری قابل دسترس شود. در حال حاضر آدامس هایی به عنوان تست سریع برای سایر کاربردهای پزشکی در دست ساخت هستند. پروفسور Meinel توضیح می دهد:
ما امیدواریم با ابزارهای تشخیصی “هر کس، هر کجا و هر زمان” قادر به تشخیص بیماری های دیگر باشیم تا بیماری ها در اسرع وقت تشخیص داده شوند.

تست ساده تشخیص التهاب دهان با جویدن آدامس

25
این مطلب مفید بود ؟23
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامتی -/ ر
وبگردی