تشخیص باروری
زنان در دوره باروری و تخمک گذاری خود دچار تغییرات هورمونی در صورت خود می شوند این نشانه ها را می توان با کمی دقت کشف کرد.

جالب و خواندنی ؛ تشخیص باروری از روی صورت 

طبق تحقیقات، تشخیص باروری زنان از روی صورت و صدای آن ها امکان پذیر است. این بخش جالب از نمناک درباره ارتباط بین شاخص توده بدنی، سن و سطح تستوسترون است.بین BMI، سن و سطح تستوسترون ارتباط مثبتی برقرار است.

طبق تحقیقات جذابیت صورت و صدا از باروری زنان خبر می دهد. طبق تحقیقاتی که در دوره قاعدگی مختلف روی تعدادی از زنان صورت گرفت؛ محققان از بزاق دهان آن ها نمونه برداری کردند تا سطح تستوسترون بدنشان را تشخیص دهند.

همچنین قد و وزن آن ها اندازه گیری و صدا و تصویر آن ها گرفته شد.پس از آن، از مردان خواستند جذابیت عکس ها و صداها را برحسب رابطه کوتاه مدت و رابطه بلند مدت انتخاب کنند.

دوره باروری زنان

تشخیص باروری زنان از روی صورت و چهره

تشخیص دوره باروری از چهره

نتیجه ها این را نشان می داد که سطح تستوسترون بدن زنان با جذابیت صورت رابطه دارد، اما ارتباط چندانی با صدا ندارد.جذابیت صورت با سن و شاخص توده بدنی رابطه عکس دارد ،اما جذابیت صدا فقط با شاخص توده بدنی رابطه عکس دارد.

طبق تحقیقات زنان جوان تر صورت و صدای جذاب تری نسبت به سایرین دارند.

نکته جالب دیگر این است که وقتی از مردان خواستند جذابیت زنان در رابطه بلند مدت را ارزیابی کنند، آن ها صورت را به جای بدن به عنوان نشانه باروری انتخاب کردند و این نشان می دهد که تشخیص باروری از صورت راحت تر از بدن است. 

در واقع زمان تخمک گذاری زنان را می توان هم از صورت هم از بدنشان تشخیص داد ، در این زمان میان تنه و شکم آن ها ورم می کند و به رنگ صورتی روشن در می آید.

درد تخمک گذاری

راه جالب تشخیص باروری و نشانه های آن

چگونه دوران باروری زنان را تشخیص دهیم؟

زنان در مرحله فولیکار از دوره قاعدگیشان بیشترین باروری را دارند که این مرحله از یک هفته بعد از قاعدگی شروع می شود و یک هفته بعد با شروع تخمک گذاری پایان می گیرد.در این دوره رفتار، فیزیک و روان زنان تغییر می کند که این تغییرات با تغییر دیگر پستانداران یکسان است. 

به طور کلی هنگامی که زمان تخمک گذاری زنان فرا می رسد، جذابیت آن ها نیز بیشتر می شود.البته طرز لباس پوشیدن نیز در جذابیت تاثیر دارد.

در طول ماه رنگ پوست زنان نیز تغییر می کند، اما نه آن چنان محسوس؛ زیرا اکثر خانم ها آرایش می کنند و این موجب می شود تغییراتشان چندان به چشم نیاید. 

پوست دیگر پستانداران مانند بوزینه ژاپنی و بوزینه های درشت زمانی که بیشترین باروری را دارند و نزدیک تخمک گذاری هستند، قرمز می شود.باید متوجه شده باشید که تغییرات بدن ما انسان ها نیز مانند آن ها است. 

طبق تحقیقات از نظر مردان، زنانی که پوستشان قرمزتر است جذاب تر هستند. برای پی بردن به این مسئله ما روی 22 داوطلب زن جوان تحقیقات کردیم و در 13 موقعیت مختلف در ماه آن ها را کنترل کردیم.

تغییرات چهره زنان

تشخیص باروری از روی رنگ صورت

چگونگی تشخیص باروری در خانم ها

از آن ها خواستیم آرایش نکنند و لباس مشکی بپوشند تا تاثیر عوامل غیر درونی کم شود (اکثر خانم ها نزدیک تخمک گذاری تمایل به پوشیدن لباس های قرمز و صورتی دارند)؛ سپس از خود عکس بگیرند.

پس از آن با استفاده از یک برنامه کامپیوتری عکس ها را ویرایش کردیم.ما متوجه شدیم قرمزی صورت زنان در هر دوره تغییر می کند ، اما این تغییر به گونه ای نیست که با چشم غیرمسلح قابل دیدن باشد، بنابراین مردان توانایی تشخیص آن را ندارند. 

زنان پیش از تخمک گذاری باروری بیشتری از بعد از آن دارند، اما قرمزی صورت در هر دو مرحله یکسان است.تاثیر دوره قاعدگی روی پوست و تغییر جذابیت زنان از نظر مردان هنوز شک برانگیز است.

اگر گونه انسان در گذشته درگیر چنین تغییراتی بود، امروزه دیگر نیست.علاوه بر این ها ممکن است تغییرات دیگری هم در بدن زنان رخ بدهد؛

رنگ لب زنان

راه تشخیص زمان دوره باروری زنان

تشخیص باروری از روی لب

ما تنها لب زنان در دوره را بررسی کرده ایم. احتمالا لب زنان زمانی که بیشترین باروری را دارند، حتی بدون استفاده از رژلب قرمزتر می شود (زنان نزدیک تخمک گذاری به استفاده از رژلب تمایل بیشتری دارند).

در هر حال زنان نباید نگران آشکار بودن باروری شان از روی صورت باشند؛ قرمزی صورت مربوط به دوره ماهانه است نه باروری یا احتمال بارداری

 

جالب ترین روش تشخیص باروری زنان از روی صدا و صورت شان

2.980
این مطلب مفید بود ؟4733
منبع : bodylanguageproject / iflscience / بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی