تشخیص سرطان
شاید باورش برای افراد سخت باشد اما با یک قطره خون می توان سرطان را تشخیص داد، در ادامه با روش تشخیص دقیق سرطان با استفاده از یک قطره خون آشنا می شوید.

روش تشخیص دقیق سرطان با یک قطره خون

شاید مشهورترین انگشت زدن ها متعلق به زیبای خفته فقیر باشد، اما پیشرفت های جدید در تحقیقات سرطانی نیز از این کار کمک گرفته اند. دیابتی هاً با این عمل و استفاده از قطره خون برای اندازه گیری سطوح قندشان آشنا هستند. آزمایش جدیدی برای تشخیص سرطان یافت شده است که تنها یک قطره خون را لازم دارد و دقت 96 درصدی دارد.

روش های مرسوم برای تشخیص سرطان مانند نمونه برداری یا پرتو درمانی می تواند بسیار تهاجمی باشند. از آنجایی که روش نمونه برداری مایعات 100 درصد دقیق نیست، اما محققان روشن کرده اند که این روش نباید جایگزین تمام سیستم های تشخیص سرطان دیگر شود با این حال، این تکنولوژی جدید که جزئیات آن را در این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند توانایی شناسایی جایی که تومور سرطانی در بدن قرار دارد را دارد، بنابراین هم بیماران و هم پزشکان می توانند از روش بسیار ساده تری برای تشخیص بیماریشان بهره مند شوند.

چطور با یک تست خون تشخیص سرطان ممکن می شود؟

ممکن است تعجب کنید که چگونه یک تست خون می تواند باعث شود که محل یک تومور سرطانی پیدا شود. طبق این مطالعه، کمی خون یا قطعات سلولی به شکل دیسک بدون هسته، توانایی تبدیل شدن به شکل موجود در بدن را دارند، چون آن ها در میان خون پخش می شوند و در معرض سلول های تومور سرطانی قرار می گیرند و رفتارشان تغییر می کند. سپس، این پلاکت خونی تعیین می کند که چه نوع سرطانی وجود دارد و کدام عضو را فرا گرفته است، همه اینها را می توان با یک تست خون ساده فهمید.

بهترین روش تشخیص سرطان

تست خون برای تشخیص سرطان 

توانایی تشخیص سرطان در مراحل اولیه حیاتی است ؛ دانشمندان فهمیده اند که چگونه یک روش جدید مبتنی بر یک قطره خون می تواند برای تشخیص سرطان مورد استفاده قرار گیرد. محققان نمونه های خون 283 نفر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند - 228 نفر از آن ها نوعی از سرطان را داشتند و 55 نفر دیگر هیچ مدرکی دال بر سرطان را نشان نمی دادند.

محققان با مقایسه پروفایل های RNA از نمونه های خون آنها، قادر بودند به حضور سرطان پی ببرند در حالی که میزان موفقیت کلی آن ها 96 درصد بود، اما آن ها میزان های متفاوتی از موفقیت را در زیر گروه های کوچک تر دیدند به عنوان مثال، در میان 39 داوطلب مطالعاتی که در آنها تشخیص زودهنگام سرطان انجام شده بود، محققان سرطان همه آنها را به موقع تشخیص دادند با این حال، تست های پی گیری این طرح نتایج شگفت انگیزی را نشان داده است.

روش تشخیص دقیق سرطان

روش تشخیص سرطان با یک قطره خون 

اگر چه سیستم نتایج چشمگیری را به دست آورده، اما میزان دقت 71 درصد در تشخیص تومورهای بیمار مبتلا به سرطان ریه، پستان، پانکراس، مغز، کبد، روده و مقعد - روشن است که تکنولوژی هنوز نیاز به کامل شدن دارد.

 

دقیق ترین روش تشخیص انواع سرطان با یک قطره خون + جزئیات

2.7169
این مطلب مفید بود ؟9178
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی