تشخیص هویت افراد
تشخیص هویت از روی چهره فرد یکی از روش های رایج برای شناسایی مجرمان و.. است اما اگر هیچ مشخصاتی از چهره فرد در دسترس نبود چطور؟ روش جدید چینی ها بهترین پاسخ این سوال است.

تشخیص هویت با چهره را فراموش کنید چراکه با راه رفتن هم می توان این کار را انجام داد

گفته می شود شما می توانید در مورد راه رفتن زیاد صحبت کنید، اما یک استارت آپ چینی ظاهرا تکنولوژی را توسعه داده است که این امکان را می دهد افراد را با راه رفتن آنها شناسایی کنند، حتی اگر چهره آنها پوشیده شده باشد و یا پشت به دوربین باشند و به عنوان "تشخیص راه رفتن"، شناخته شده است این تکنولوژی اختراع شده توسط هوش مصنوعی استارت آپ واتریکس هزاران معیار سنجش در مورد پیاده روی فرد را از شکل بدن و زاویه حرکت بازو به حالت بدن را تجزیه و تحلیل می کند که آیا آنها دارای پای پرانتزی در راه رفتن هستند . تمام این صفات فردی به یک پایگاه داده وارد می شود که پس از آن، نرم افزار برای شناسایی افراد، تلاش می کند.

تشخیص هویت افراد 

طبق بیانیه رسمی واتریکس، میزان دقت تکنولوژی راه در سطح آزمایشگاهی بیش از 96 درصد است. فناوری تشخیص چهره در سالهای اخیر راه زیادی را پیموده است، اما هنوز دارای یک ضعف اساسی است:باید چهره افراد را ببیند تا آنها را شناسایی کنند، بنابراین چنانچه در بخش سرگرمی نمناک می خوانید اگر چهره کسی پوشانده شود یا اگر پشت دوربین قرار بگیرد اساسا بی فایده است. از سوی دیگر، تشخیص پذیرش بسیار قابل اعتماد است. آن تقریبا در هر زاویه کار می کند و از آنجایی که بسیاری از معیارها را تجزیه و تحلیل می کند، می تواند افراد را شناسایی کند، حتی اگر آنها تلاش کنند پاها را بپوشانند. استتار یا الکی لنگیدن در فریب دادن فناوری موثر نیستند.
روش جدید تشخیص هویت

تشخیص هویت افراد از روی راه رفتن 

هوانگ یونگژن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل واتریکس، در مصاحبه ای گفت:"پوشش پاها امتیاز به رسمیت شناختن را کاهش می دهد، اما ما تمام بدن یک فرد را تجزیه و تحلیل می کنیم." "برای تشخیص چهره، مردم باید به دوربین نگاه کنند
واتریکس نخستین نسخه از تکنولوژی تشخیص راه رفتن را در ماه اکتبر سال گذشته نشان داد و از آن زمان در مذاکرات با شرکت های امنیتی از سنگاپور، هند، روسیه، هلند و جمهوری چک قرارداد بست.
این فن آوری نیز هزاران ساعت از سوی مقامات امنیتی عمومی مورد آزمایش قرار گرفته و برای حل ده ها مسئله پلیس مورد استفاده قرار گرفته است. مقامات در شانگهای و پکن در حال حاضر با استفاده از این تکنولوژی راه رفتن متخلفان را شناسایی کرد. نسخه فعلی نرم افزار شناخت راه رفتن هنوز قادر به شناسایی افراد در زمان واقعی نیست، اما استارت آپ چینی ادعا می کند که قادر به تجزیه و تحلیل ارزش یک ساعت فیلم در عرض 10 دقیقه، با بیش از 94٪ دقت است.

 

روش عجیب تشخیص هویت افراد از روی راه رفتن شان

1.145
این مطلب مفید بود ؟1035
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی