آلرژی
مصرف برخی از انواع میوه ها و استفاده از مسکن ها برای بهبود علائم آلرژی نه تنها نقشی در بهبود ندارد بلکه باعث تشدید علائم این بیماری میشود.

اگر مبتلا به آلرژی هستید از اینها پرهیز کنید

آلرژی مشکل شایعی است که اغلب مردم تجربه آن را حتی برای یکبار در زندگی داشته اند . اگر مبتلا به آلرژی شده باشید حتما میدانید که علائم این بیماری بسیار آزار دهنده و طاقت فرساست و باعث کلافگی میشود . معمولا برای تسکین دادن و بهبود علائم آلرژی ها از مسکن ها و داروهایی از این قبیل استفاده میشود که گاهی همین داروها علائم آسم و آلرژی را تشدید میکند .
بعضی از میوه ها و سبزیجات خام مانند سیب، سیب زمینی و طالبی پروتئین های سطحی دارند که سبب ایجاد علائم آلرژی در بدن افراد حساس می گردند. این پروتئین ها سبب بروز علائمی مانند عطسه، سرفه و خارش گلو می شوند.
 
فکر نکنید که مشکل تنها دانه هایی هستند که روی پوستتان سبز شده اند و تنها کمی سخت تر از قبل نفس عمیق می کشید.
 
اگر به آسم یا آلرژی دچار باشید، در شرایطی که در ادامه می گوییم بیماری شما شدت بیشتری می گیرد و اگر به نشانه هایی که سراغ شما می آیند بی توجه باشید، این بیماری روزبه روز بیشتر در بدنتان ریشه می دواند و درمانش سخت تر میشود .

چه چیزهایی می تواند حال مبتلایان به آسم و آلرژی را بدتر کند؟

مسکن ها
برخی از داروهایی که برای خلاص شدن از درد امتحانشان می کنید، می توانند باعث تشدید علائم آلرژی شوند. آسپرین و برخی داروهای ضدالتهابی که برای آرام کردن سردرد و کمردرد تجویز می شوند، ممکن است علائم آلرژیک را تشدید کنند. پس در صورتی که با آسم یا مشکلاتی از این دست آشنا هستید، مراقب نشانه هایی که بعد از مصرف مسکن بروز می کند باشید و در صورت تشدید مشکلتان، حتما فورا با پزشک مشورت کنید.
 علائم آلرژی

مصرف مسکن ها علائم آلرژی را تشدید میکند

میوه ها
 
میوه ها و سبزی های تازه به سلامت شما کمک بزرگی می کنند، اما برای برخی از مبتلایان آلرژی، مصرف گروهی از میوه ها می تواند دردسرساز باشد. برخی افراد ممکن است با خوردن سیب، گلابی، موز یا هلو علائمی مثل خارش گلو و دهان را تجربه کنند و در برخی موارد نیز به نشانه های شدیدی مثل سوزن سوزن شدن پوست و تورم دچار شوند. برای جلوگیری از ابتلا به این مشکل، باید مراقب واکنش هایی باشید که بدنتان به یک ماده غذایی خاص نشان می دهد و در صورت مشاهده نشانه هایی که از آلرژی حکایت می کنند، بار دیگر سراغ آن ماده نروید.
دود چوب
 
اگر در خانه تان شومینه چوبی دارید یا در شرایطی کار می کنید که با دود چوب، بوی رنگ و مواردی از این دست سروکار دارید، بعید نیست که نشانه های حاکی از ابتلایتان به آلرژی با شدت بسیار بیشتری خود را نشان دهند. ذرات معلقی که در این شرایط به مجاری تنفسی شما وارد می شوند، آلرژی را تشدید و سلامت شما را تهدید می کنند. پس در صورتی که در این شرایط فعالیت می کنید و سابقه ابتلا به آسم و آلرژی دارید، بهتر است درخواست منتقل شدن به یک واحد کاری دیگر را بدهید.
شنا در استخر
 
آلرژی تنها در این شرایط تشدید نمی شود، برخی افراد به کلر موجود در آب استخر حساس اند و با شنا کردن در آن بیش از قبل درگیر آلرژی می شوند. در صورتی که شما هم این مشکل را دارید، قبل از انتخاب استخر از روشی که آب آن پاکسازی می شود مطمئن شوید و سراغ استخرهایی بروید که آبشان با کلر ضدعفونی نمی شود.

این موارد باعث تشدید علائم آلرژی میشود

4.715
این مطلب مفید بود ؟141
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از هفته نامه آتیه نو / م.ف
برچسب : درمان آلرژی
وبگردی