تعطیلات آخرهفته

در تعطیلات آخر هفته آب‌وهوای کشور چطور است؟

تاریخ انتشار : 12 شهریور 1402کد مطلب : 62205زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار پراکنده، وزش در برخی استان‌ها همچنین افزایش دما در بیشتر نقاط کشور خبر داد.

ایسنا:صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد:امروز (12 شهریور) در ارتفاعات البرز مرکزی، در برخی نقاط استان‌های اردبیل و گیلان و غرب مازندران همچنین ارتفاعات جنوبی کرمان، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان، ارتفاعات زاگرس مرکزی، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

وی افزود:دوشنبه (13 شهریور) در ارتفاعات البرز مرکزی، غرب گیلان، شرق و شمال هرمزگان، ارتفاعات جنوب کرمان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد:سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه( 16,15,14 شهریور) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام برقرار می‌شود و فقط در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات جنوب کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

وی افزود:امروز و فردا در حد فاصل زاگرس جنوبی و مرکزی به‌ویژه استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری و جنوب استان‌های یزد و اصفهان در ساعات بعد از ظهر انتظار رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید وجود دارد.

به گفته ضیاییان از امروز تا چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور شاهد روند افزایش دما خواهیم بود. در استان خوزستان، ایلام و نوار مرزی استان کرمانشاه تا چهارشنبه 3 تا 4 درجه سانتیگراد هوا گرمتر می‌شود.

وی افزود:در شرق، شمال شرق و جنوب شرق و برخی نواحی مرکز کشور طی پنج روز آینده وزش باد شدید، گاهی گردوخاک رخ می‌دهد و در نوار شرقی به‌ویژه منطقه زابل وزش باد بسیار شدید و گردوخاک و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.

ضیاییان در ادامه گفت:یکشنبه و دوشنبه شرق دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد:آسمان تهران فردا ( 13 شهریور) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق و گاهی وزش باد با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه ( 14 شهریور) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد غبار رقیق با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت:طی امروز و فردا (12 و 13 شهریور) اهواز با دمای 46 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای 12 درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام/م

در تعطیلات آخر هفته آب‌وهوای کشور چطور است؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی