تغذیه دوران کودکی

اهمیت تغذیه در دوران کودکی

کد مطلب : 49576زمان مطالعه : 2 دقیقه
استفاده از انواع گروه های غذایی (غلات، حبوبات، گوشت ها، سبزیجات و میوه های تازه)برای تغذیه در دوران کودکی و نوجوانان ضروری است.

به تغذیه دوران کودکی اهمیت دهید

سوء تغذیه ناشی از کمبود دریافت مواد غذایی در تمام سنین به خصوص در زمان رشد بسیار نامطلوب بوده و گاهی تاثیرات جبران ناپذیری برای کودک به جا می گذارد.

محیطی که غذا در آن صرف می شود، در اشتها ی کودک تأثیر زیادی خواهد داشت. انتظارات نابجایی که والدین از فرزندشان دارند، نزاع بر سر سفره و دیگر استرس های احساسی، همگی تأثیر نامطلوبی در این زمینه دارند.
یک متخصص طب سنتی درباره تغذیه دوران کودکی اظهار کرد:خانواده ها باید خودشان میان وعده را در خانه تهیه کنند و آموزش های تغذیه ای لازم را به کودک یا نوجوان بدهند.

تغذیه دوران کودکی

تغذیه دوران کودکی

در بسیاری از موارد، شکل گیری عادت های صحیح طی سال های اولیه زندگی به بچه ها کمک می کند که در این دوران در خصوص تغذیه شان، بهتر تصمیم بگیرند.
یک تغذیه خوب در مدرسه عبارت است از ساندویچی که از نان کامل و یک غذای غنی از پروتئین (گوشت، تخم مرغ، کره و...) تشکیل شده باشد. از میوه تازه، سبزی یا هر دو، یا شیر نیز به عنوان دسر استفاده می شود.
از سوی دیگر امروزه اعضای یک خانواده کمتر با هم غذا می خورند که قسمتی به خاطر برنامه کاری آنها، مصرف غذا جلوی تلویزیون و کاهش زمان تهیه غذا در خانه است. در یک مطالعه مشخص شد، کودکان مدرسه ای که همراه خانواده خود شام می خوردند، مقادیر میوه و سبزی بیشتر و غذاهای سرخ شده کمتری استفاده می کردند.
این متخصص طب سنتی یادآور شد:استفاده از انواع گروه های غذایی (غلات، حبوبات، گوشت ها، سبزیجات و میوه های تازه)برای کودکان و نوجوانان ضروری است.

اهمیت تغذیه در دوران کودکی

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از خراسان -/ ر
وبگردی