تمرکز روی هدف
تمرکز روی هدف یعنی قدم اول برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت، پس با طرح چند سوال سازنده از خود به راه رسیدن به اهدافتان تغییر جهت دهید.

راه هایی که کمک میکند روی اهدافتان تمرکز کنید

همه ما در دوران زندگی خود اهداف و رویاهای زیادی در سر داریم اما برخی از ما این رؤیاها را به اهداف قابل دستیابی تبدیل و برای رسیدن به آنها تلاش می کنیم. تمرکز روی هدف هایی که در زندگی داریم می تواند ما را به موفقیت و کامیابی برساند.

راهکارهایی وجود دارد که بتوانید بر روی اهداف خود متمرکز شوید و به موفقیت دست یابید. در این بخش از نمناک راه هایی را که کمک میکند روی اهدافتان تمرکز کنید، را بررسی می کنیم.

رسیدن به اهداف

تمرکز روی هدف با طرح 4 سوال در مورد خودتان

برای تمرکز روی هدف تان از سوال های سازنده آغاز کنید و این سوالها را از خودتان بپرسید:

قبل از هر چیزی به انسان خوب بودن فکر کنید و در موردشخصیت خود تامل نمایید. پرسش این سوالها شما را دوباره به تمرکز در باره رشد شخصیت وا می دارد.

چه کسی باید باشم؟

ما تنها چندروز داریم که به ارزوهایمان برسیم هوشیار باشید که روزها محدود است ایجاد انگیزه برای چیزهایی که از زندگی می خواهید اهمیت دارد و هر دقیقه علی رغم ترس مقایسه انتظاراتی که سایرین دارند.

این کار را باید انجام دهید مهم نیست چطور می اندیشید به یاد داشته باشید کاملاً رفتارهای تان تحت کنترل است اگر کاری انجام دهید که در مسیر نباشد پشیمانی بیشتری می آورد. صبور و مقاوم باشید در حالی که باید بدانید چیزی یک شبه به دست نمی آید.

اهداف

چرا چنین چیزی را می خواهم؟

دقیقه ایی از خود بپرسید از زندگی چه میخواهید چیزی که میخواهیم و علتی که دارد یک امرباطنی است؛ کلمات اعمال و تجاربی که به دست می آوریم نشان می دهد که در زندگی چه طور باید باشید.

آیا سعی کرده اید که با انجام کاری والدینتان را خوشحال کنید؟ آیا زندگی تان را خودتان می سازید یا با کس دیگری آیا این کار مسیر لذت بخش و معنی دار زندگی تان است؟ آیا این موجب پیروزی و شکست است؟ امیدوار چه چیزی در بیرون از اینجا هستید؟

سلامتی مثل چه چیزی است؟

افرادی هستند که برای رسیدن به پول بیشتر سلامتی خود را کنار می گذارند، وقتی تلاش می کنید فرد بیستی باشید ضروری است که سلامتی خود را اهمیت دهید.

سلامتی فاکتور بنیادی برای پیشرفت کردن است پس حتما از خودتان بپرسید خود را در اولویت قرار داده اید چگونه سلامتی خود را خیال می کنید چطور میخواهید بدن را حرکت دهید. تغذیه سالم و چگونگی بهبوداین عادت انرژی را بالا میبرد و باعث ارتقاء کیفیت زندگی می شود.

سلامتی

تعبیر من از زندگی چیست؟

اگر فردا بمیرید خوشحال و راضی از زندگیتان هستید؟ میدانیم که به نظر ناراحت کننده میرسد اما فکر کردن در مورد آن زندگی را شفاف میکند. شما چطور وقتی به خاطر می آورید چه حالتی پیدا می کنید چه احساسی دارید وقتی اسم شما را می گویند وقتی خودتان در مورد این چیزها فکر می کنید در واقع مسیر درست را انتخاب کرده اید.

برای رسیدن به اهداف خود کافیست:

اهدافتان را بنویسید و مرور کنید

چنانچه پیش از این هم در بخش سبک زندگی و موفقیت نمناک گفته شد برای اینکه بر روی اهداف خود متمرکز شوید، اهدافتان را بنویسید و اهداف بزرگ را به هدف های کوچکتر تبدیل کنید تا برایتان قابل لمس شوند.هر روز صبح اهداف خود را به همراه جملات تاکیدی مثبت بارها و بارها تکرار و مرور کرده و به خودتان یادآور شوید که چه کارهای مهمی برای زندگی خودتان دارید.

نوشتن اهداف

برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کنید

برنامه ای مشخصی برای رسیدن به هر هدفی داشته باشید. برنامه ریزی درست و منطقی موجب می شود از زمان و انرژی خودتان بیشتر بهره ببرید. برنامه ی شما باید قابلیت اجرا داشته باشد به برنامه هایی که می نویسید پای بند باشید و آن ها را اجرا کنید.

روی اهداف خود تمرکز داشته باشید

پس از تعیین اهدافتان و برنامه ریزی برای رسیدن به آنها روی محقق ساختن اهداف و آرزوهای خود تمرکز کنید و نگذارید موضوعات و اتفاقات مختلف شما را از مسیری که انتخاب کرده اید دور سازند.

متمرکز شدن روی هدف

با افراد هدفمند و مثبت معاشرت کنید

اگر می خواهید در مسیر موفقیت و کامیابی حرکت کنید، باید همراه شما نیز در همین مسیر حرکت کند پس با افراد مثبت، افراد دارای هدف و برنامه و افرادی که سخت تلاش و کوشش می کنند، معاشرت کنید.

در مورد اهداف خود با دیگران صحبت کنید

یک دوست یا مشاور خوب پیدا کنید تا نقش یک فرد انگیزه بخش را برای شما بازی کند و هر زمان که لازم است برای ادامه ی تلاش، به شما تلنگر بزند زیرا اگر بدانید که یک نفر تلاش و پیشرفت شما را بررسی و دنبال می کند، این خود باعث ایجاد انگیزه برای بیشتر تلاش کردن خواهد شد.

رسیدن به موفقیت

کتاب های انگیرشی مطالعه کنید

ذهن و روان خودتان را با محصولات مثبت و انگیزه دهنده تغذیه کنید پس اگر می خواهید در بین راه خسته نشوید و تا پایان رسیدن به اهدافتان از نظر ذهنی و روانی انرژی لازم را داشته باشید، بهتر است کتاب های انگیزشی بخوانید و در برخی سمینارهای موفقیت و انگیزشی شرکت کنید.

خود را تشویق کنید

اگر در مسیر تمرکز روی اهداف تان قرار گرفته و این مسیر را با موفقیت طی کردید، به خودتان هدیه بدهید و خودتان را تشویق کنید.

سوالاتی که شما را روی هدفتان متمرکز می کند

531
این مطلب مفید بود ؟310
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : تمرکز هدف
وبگردی