تمیزکردن خانه
تمیزکردن خانه گاهی تبدیل به کاری زمان بر خسته کننده می شود اما فوت و فن هایی در تمیز کردن خانه وجود دارد که با آنها تنها در یک ساعت می شود خانه را تمیز کرد.

14 راه برای تمیز کردن خانه در عرض چند دقیقه

شاید تمیز کردن تمام وقت شما را در طول روز بگیرد و نتوانید به تمام کارهایی که باید در طول روز انجام میدادید برسید . بنابراین اگر قصد صرفه جویی در زمان دارید به نکاتی که در ادامه این مطلب هستند توجه کنید تا بتوانید در طول روز به تمام کارهایتان برسید .
تمیز کردن یکی از کارهایی است که تمام خانم های خانه دار علاقمند به انجام آن هستند و با این وجود آنها نمی خواهند که آخر هفته هایشان را صرف پاکسازی و تمیز کردن خانه کنند . از راهنمایی های ما در ادامه مطلب خواهید توانست که به تمام کارهای روزمره تان در طی چندین دقیقه برسید.

1-پاکسازی روغن روی اجاق گاز

برای پاکسازی و تمیز کردن روغن روی اجاق گاز می توانید از مواد پاک کننده و تمیز کننده مخصوص سطح گاز استفاده کنید که روش بسیار سریعتری است.
 
اجاق گاز
پاک کردن روغن از روی اجاق گاز 

2-همه چیز را برای درخشیدن تمیز کنید!

برای پاک کردن سطوح فلزی می توانید از یک اسفنج به همراه مواد شوینده مناسب برای پاکسازی سطوح فلزی استفاده کنید تا کاملا بدرخشند.

3-پاک کردن اتو

برای پاک کردن اتو می توانید ، از نمک ساده استفاده کنید . نمک را بر روی یک پارچه بریزید سپس اجازه دهید که دمای اتو به بیشتری میزان برسد سپس بعد از مدتی کوتاه اتو را روی پارچه بردارید و اجازه دهید تا دمای اتو کاهش پیدا کند.
 اتو
بهترین نحوه پاک کردن اتو

4-پاک کردن وان حمام

برای پاک کردن وان حمام به جای برس معمولی ، می توانید از یک جارو با برس های سفت استفاده کنید . تمیز کننده را بر روی سطح وان بریزید و چند دقیقه صبر کنید و سپس با برس تمیز کنید . این کار برای افراد مسن مناسب است چرا که نمی توانند کاملا خم شوند.
 
وان حمام
نحوه تمیز کردن وان حمام

5-تمیز کننده توالت

برای صرفه جویی در وقت ، ماده شوینده را قبل از رفتن به بیرون از خانه در توالت بریزید و پس از برگشت به خانه با برس تمیز کنید.
 
توالت
بهترین شیوه برای تمیز کردن توالت 
 

6-پاکسازی پارکت خانه

قبل از پاکسازی پارکت موجود در کف خانه می توانید از مقداری تمیز کننده در داخل سطل آب بریزید و بعد از استفاده می توانید تاثیر شگفت انگیز انرا مشاهده نمایید.

7-پاک کردن صفحه تلویزیون

برای پاک کردن لکه های موجود روی صفحه نمایش تلویزیون می توانید از پارچه های مرطوب استفاده کنید و آنها می توانند به آرامی و بدون صدمه زدم به تلویزیون آن را تمیز کنید.
 
صفحه تلویزیون
نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون

8-از قلمو استفاده کنید

برای پاک کردن وسایل و اشیاء و مجسمه های کوچک می توانید با استفاده از یک قلمو استفاده کنید بنابراین لازم است که از طریق وسایل تمیز کننده دیگر این وسایل را تمیز کنید چرا که برای استفاده از این مواد تمیزکننده وقت شما بیشتر گرفته خواهد شد و نمی توانید به کارهای دیگر خود برسید.

9-استفاده از روزنامه در کف سطل

با قرار دادن روزنامه در کف سر می توانید از مایع های اضافی که همراه با زباله وارد سطل آشغال می شود را خشک نمایید.
 
روزنامه
استفاده از روزنامه برای تمیز کردن

10-استفاده از جوراب برای پاک کردن کف

جوراب های تری (Terry socks) کاملا می توانند ذرات آلوده را از کف پاک نمایند و برای استفاده می توانید بدین گونه عمل کنید که جوراب را به سری تی اعمال کنید و کف را به کمک آن تمیز کنید و بعد از استفاده آنرا از تی خارج کرده و داخل لباسشویی قرار دهید و مجددا از آن استفاده نمایید.

11-پس از بیدار شدن تخت را تمیز نکنید

یک خبر خوب ، تخت بهتر است که پوشیده نشود چرا که محققان یافتند زمانی که شما تخت را پس از خواب می پوشانید ، یک محیط ایده آل برای تولید میکروب ها و آلودگی ایجاد می کنید و بنابراین دیگر تخت خود را پس از بیدار شدن مرتب ننمایید.
 
تخت خواب
بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب تخت خود را به خوبی تمیز کنید

12-پلیش را فراموش نکنید

بسیاری از خانم های خانه دار ، علاقه مند به استفاده از دستمال برای تمیز کردن وسایل موجود در آشپزخانه هستند و با این وجود این مقدار آلودگی پاکسازی نمی شوند و بنابراین باید پلیش کردن وسایل خانه با استفاده از دستمال مناسب و مواد تمیز کننده را فراموش نکنید.

13-دیوارهای مرطوب را در حمام رها نکنید!

پس از دوش گرفتن ، رطوبت موجود در حمام بر روی دیوارهای حمام باقی می مانند و به مرور زمان باعث کثیف شدن و رسوب می شوند و بنابراین توصیه می شود که آنها را با استفاده از وسایل مناسب تمیز و پاکسازی نمایید.
 
دیوارهای حمام
رطوبت دیوارهای حمام را تمیز کنید

14-از سری فرچه بر روی دریل استفاده کنید

این ترفند به راحتی به شما کمک خواهد کرد که بتوانید آلوده ترین قسمت های خانه را تمیز کنید چرا که می توانید در زمان به بیشترین میزان صرفه جویی نمایید و با این وجود درخشش زیادی را مشاهده خواهید نمود.

تمیز کردن خانه با یک چشم بر هم زدن

469
این مطلب مفید بود ؟5514
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ح.ب / ف.ن
برچسب : خانه تکانی
وبگردی