تولید تخم مرغ
آیا می دانید کدام کشور ها در جهان بیشترین تولید تخم مرغ را دارند؟ رتبه بندی کشورها بر اساس بیشترین تولید تخم مرغ در جهان مشخص شده است.

کشورهای برتر تولید تخم مرغ در جهان

دانستن تولید تجارت جهانی تخم مرغ، رکورد و ده کشور اصلی تولید آن ضروری است. در سال 2011، در میان 10 کشور برتر تولید کننده تخم مرغ، پنج کشور حدود 55 درصد تخم مرغ ها را به میزان حدود 64 میلیون تن تولید کردند. روند جاری در تولید تخم مرغ به کشورهای در حال توسعه به عنوان بزرگ ترین تولید کننده سال های آینده است.

سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) اظهار داشته است که در سال 2015، تولید تخم مرغ به 70.4 میلیون تن رسیده است.چنانچه در این بخش از سرگرمی نمناک شروح خواهیم داد بزرگ ترین تولید کننده تخم مرغ کشورهای چین، ایالات متحده آمریکا و هند هستند. ارقام زیر براساس وزن کلی، داخل تخم مرغ، قبل از پردازش هستند.

رتبه بندی کشورها براساس بیشترین تولید تخم مرغ در جهان

10. آلمان (89.0 میلیارد کیلوگرم):

آلمان دهمین رتبه در تولید تخم مرغ جهانی را در دست دارد و حدود 0.89 میلیارد کیلوگرم تخم مرغ فرآوری نشده تولید می کند. آلمان مدافع پیشرو در اتحادیه اروپا برای برچسب زدن تخم مرغ است که استانداردهای کمیسیون اروپا را برآورده می کند. اولین حرکت دیگر آلمانی ها، تلقیح مرغ های جوان در برابر سالمونلا برای تخم مرغ عاری از بیماری بود. کدگذاری بهداشتی برای تخم مرغ اولین بار بود، و یکی از آن ها خریدار خرید یک محصول ایمن را تضمین می کند.

 تولید تخم مرغ

رتبه بندی کشورها در تولید تخم مرغ 

9. فرانسه (0.94 میلیارد کیلوگرم):

فرانسه در جایگاه نهم تولید تخم مرغ قرار دارد که حدود 0.94 میلیارد کیلوگرم تخم مرغ فرآوری نشده تولید می کند با این وجود، مشکلی برای تخم مرغ در کمیسیون اتحادیه اروپا وجود دارد، چرا که کشاورزان فرانسوی کمیسیون فقدان مقررات علیه کاهش قیمت تخم مرغ را مقصر می دانند.این افتضاح همچنین بر تولید تخم مرغ بلژیک نیز تاثیر گذاشته است.

8. ترکیه (1.03 میلیارد کیلوگرم):

ترکیه در جای هشتم در تولید تخم مرغ قرار دارد، یعنی 1.03 میلیارد کیلوگرم تخم مرغ فرآوری نشده تولید می کند. تجهیزات تولید تخم مرغ و کیفیت تخم مرغ استانداردهای صنعت ماکیان اتحادیه اروپا را به تصویب رساندند. تولیدکنندگان تخم مرغ آن به کمیسیون بین المللی مربوط به آن نیز تعلق دارند.بازارهای صادرات تخم آتی آن شامل خاور میانه در یک طرف و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در طرف دیگر خواهد بود.

7. اندونزی (1.22 هزار کیلوگرم):

اندونزی در لیست هفتمین تولید کننده تخم مرغ با 1.22 میلیارد کیلوگرم تخم مرغ فرآوری نشده قرار دارد.تولید تخم مرغ در این کشور به 30 تن در روز رسیده است.اگرچه بسیاری از این تخم مرغ ها به طور محلی فروخته می شوند، اما هدف اندونزی افزایش تولید تخم مرغ خود از 35 تا 50 تن در روز است.طرح های تخم مرغ ها، از قبیل " تخم مرغ چای" و تخم مرغ سالم با کلسترول پایین، در این کشور محبوب هستند.

 تولید تخم مرغ

رتبه بندی کشورها بر اساس بیشترین تولید تخم مرغ 

6. برزیل (2.2 میلیارد کیلوگرم):

برزیل در مکان ششم تولید تخم مرغ قرار دارد و حدود 2 / 2 میلیارد کیلوگرم تخم مرغ فرآوری نشده در سال تولید می کند.شهرهای برتر برزیل در تولید تخم مرغ سائوپائولو، اسپریتو سانتو، ریو گرانده دو سول، گویاس و سانتا کاتارینا هستند.کاهش صادرات تخم مرغ به آفریقا بر تولید و بازار تخم مرغ آنها تاثیر گذاشته است، با این حال مصرف تخم مرغ داخلی در کشور افزایش یافته است.

5. مکزیک (2.516 میلیارد کیلوگرم):

مکزیک در تولید تخم مرغ جهانی رتبه پنجم را دارد و حدود 2.516 میلیارد کیلوگرم تخم مرغ فرآوری نشده در سال تولید می کند.صنعت تخم مرغ آن نتیجه آنفلوآنزای مرغی آسیب دیده است، اما در حال حاضر به سرعت در حال بهبود است تا یک تولید کننده تخم مرغ جهانی در آمریکای لاتین باقی بماند.

قسمت های بالای مکزیک برای تولید تخم مرغ رکورد دار هستند، مانند:وراکروز، تورئون، کامپکه، گواناواواتو و یوکاتان.

4. ژاپن (2.522 میلیارد کیلوگرم):

ژاپن در تولید تخم مرغ در جایگاه چهارم قرار دارد و در مجموع 2.522 میلیارد کیلوگرم تخم مرغ در هر سال تولید می کند و این شامل تخم مرغ های یوزت ژاپنی نمی شود, که گفته می شود مزه مانند مرکبات, یا تخم مرغ های سفیدی که از مرغ های تغذیه شده با برنج می آیند را ندارد.ژاپن همچنین تولید کننده بزرگ تخم مرغ خشک و مایع است. همچنین امن ترین تخم مرغ را برای مصرف خام تولید می کند.

 تولید کننده های تخم مرغ

تولید تخم مرغ 

3. هند (3.8 میلیارد کیلوگرم):

هند در تولید تخم مرغ در جایگاه سوم قرار دارد و در حدود 3.8 میلیارد کیلوگرم تخم مرغ را در هر سال تولید می کند.نرخ رشد سالانه آن بیش از 8 % است. عوامل موثر بر این رشد, هزینه پایین تولید و افزایش مصرف داخلی می باشد.کشورهای پیشرو تولید تخم مرغ در هند, آندرا پرادش, تامیل نادو, ماهاراشترا, هاریانا و پنجاب است.

2. ایالات متحده آمریکا (5.6 میلیارد کیلوگرم):

ایالات متحده در تولید تخم مرغ در جایگاه دوم قرار دارد و در حدود 5.6 میلیارد کیلوگرم تخم مرغ تولید می کند.

پنج ایالت بزرگ تولید تخم مرغ آمریکا عبارتند از؛ ایندیانا, پنسیلوانیا, اوهایو, آیوا و کالیفرنیا.

1. چین (24.8 میلیارد کیلوگرم):

چین در تولید تخم مرغ اولین رتبه را به خود اختصاص داده است. طبق گفته فائو, تولید تخم مرغ چین با میزان رشد سالانه 2 % می تواند به رشد حدود 34.2 میلیون تن تخم در سال برسد.

استان های برتر تولید تخم مرغ در چین عبارتند از:استان هنان , شاندونگ, استان لیائونینگ و استان جیانگسو.

 

10 کشور برتر جهان در تولید تخم مرغ + آمار سالانه

3.510
این مطلب مفید بود ؟73
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
برچسب : تخم مرغ
وبگردی