ارتباط تپش قلب و مرگ
اهمیت ندادن به تپش قلب بالا می تواند عوارض بسیار خطرناکی مثل مرگ را برای افراد مسن ایجاد کند با رژیم و برنامه غذایی به کاهش آن کمک کنید.

چگونه تپش قلب شما می تواند خطر مرگ را پیش بینی کند 

ضربان استراحتی قلب شما یک معیار ساده برای سلامتی و تناسب اندام است و یک مطالعه جدید نشان می دهد که افزایش تپش قلب در طول زمان ممکن است باعث بروز مشکلات قلبی شود. 

روش های مختلفی برای پیش بینی آسیب پذیری شما در برابر بیماری های قلبی وجود دارد که شامل میزان کلسترول، فشار خون، سطح گلوکز خون و وزن.

مطالعه ای جدید یک معیار دیگر را به این لیست اضافه کرده است - ضربان نبض. محققان نروژی اطلاعات مربوط برای نزدیک به 30.000 سرباز و زن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دریافتند که کسانی که ضربان قلب آن ها در طول زمان افزایش یافته است، احتمال بیشتری دارد که در اثر بیماری های قلبی بمیرند.

تپش قلب و مرگ

تاثیر تپش قلب افراد مسن بر زمان مرگ آن ها 

تپش قلب و مرگ چه ارتباطی باهم دارند؟

شرکت کنندگان سالم بودند، بدون هیچ سابقه ای از شرایط قلبی، و توافق کردند که ضربان قلب خود را دو بار، برای 10 سال غیر از سال 1984 - 86 و دوباره در سالهای 1995 - 97 مورد سنجش قرار دهند. 

کسانی که ضربان قلب آن ها از زیر 70 بار در دقیقه به بیش از 85 ضربان در هر دقیقه در دقیقه دوم رسید، در مقایسه با افرادی که ضربان قلب را تحمل می کردند در کم تر از 70 ضربه باقی ماندند.

افرادی که با میزان ضربان بین 70 و 85 تن در دقیقه شروع به کار کردند، در معرض خطر مرگ مرتبط با مشکلات قلبی نیز قرار داشتند؛ اگر میزان ضربان قلب آن ها از 85 بار در دقیقه با مطالعه دوم افزایش یابد، آن ها 80 درصد افزایش بیشتر در خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی قرار داشتند.

تپش قلب کوبنده

تپش قلب و مرگ آیا به هم مرتبط اند؟

پیش بینی مرگ از روی میزان تپش قلب 

اثر معکوسی در افرادی پدیدار شد که ضربان قلب آن ها در طول زمان کاهش یافت:

افرادی که ضربان قلب آن ها در دقیقه از 70 تا 85 بار آغاز شد و به کم تر از 70 بار در بررسی دوم کاهش یافت، نسبت به کسانی که ضربان قلبشان ثابت مانده بود، 40% میزان مرگ و میرشان کمتر شده بود.بسیاری از عوامل بر ضربان قلب تاثیر می گذارند، از جمله وزن، فشار خون، داروهایی که مصرف می کنید و میزان ورزش کردنتان. 

فرقی نمی کند که شما روی زمین ایستاده باشید و یا خوابیده باشید (به همین دلیل است که وقتی صبح زود بیدار می شوید، ضربان قلب می تواند کمی سریع تر باشد). متخصصان می گویند که بزرگسالان سالم می توانند ضربان نبضی بین 60 تا 100 بار در دقیقه داشته باشند. ورزش کاران ویژه ای معمولاً ضربان قلبشان کم تر از 40 بار در دقیقه است، به دلیل آمادگی قلبی بهتر آن ها.

 این مطالعه که نتایج آن را در بخش سلامت نمناک خواندید ابتدا به تفصیل شرح داد که چگونه تغییرات ضربان قلب در طول زمان می تواند بر خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی تاثیر بگذارد.

پیش بینی مرگ

مرگ ناشی از تپش قلب در افراد مسن 

مرگ و تغییرات بارز در تپش قلب  

از آنجا که اندازه گیری تپش قلب نسبتاً آسان است، نویسندگان می گویند که این کار می تواند راهی مناسب برای شناسایی افرادی باشد که ممکن است در معرض خطر بیشتری از مشکلات قلبی باشند و می توان به آنها در کاهش تپش قلب با بهبود رژیم غذایی و افزایش ورزش کمک کرد.

برای اینکه ضربان قلب خود را اندازه گیری کنید، وقتی صبح بیدار می شوید، نبض تان را بر روی مچ یا گردن خود پیدا کنید، قبل از این که از رختخواب بیرون بروید. این کار را انجام دهید. بعد از اینکه نبض خود را پیدا کردید، با استفاده از شاخص و انگشت های میانی خود، بشمارید که چند ضربه در یک دقیقه رخ می دهند.

نتیجه ارتباط تپش قلب و مرگ 

سرعت بازگشت تپش قلب به حالت اولیه در واکنش به تغییر حالت مثل ایستادن نشانه مهم سلامت و سرزندگی فرد است و با این واقعیت احتمال مرگ در کسانی که دارای پایین ترین سرعت بهبود تپش قلب در مقایسه با افراد دارای سریع ترین زمان بهبود قلب، حدود هفت برابر در طی چهار سال بعد بیشتر است.

 

تغییر تپش قلب و پیش بینی مرگ در افراد مسن

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : healthland / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی