تیراندازی تگزاس

جزئیات حادثه تیراندازی در تگزاس آمریکا + عکس عامل تیراندازی

تاریخ انتشار : 13 مرداد 1398کد مطلب : 2709زمان مطالعه : 3 دقیقه
در حادثه تیراندازی تگزاس آمریکا 44 نفر کشته و زخمی شدند. این حادثه در یک مرکز خرید رخ داد.

44 کشته و زخمی در حادثه تیراندازی تگزاس آمریکا

فارس:تیراندازی فرد مسلحی در یک مرکز خرید در ایالت تگزاس، حداقل 20 کشته و 24 زخمی برجای گذاشت. 

درپی تیراندازی یک فرد مسلح در شهر «اِل پاسو» واقع در ایالت تگزاس (آمریکا)، بیست نفر جان خود را از دست داده و بیست وچهار تن دیگر نیز زخمی شدند. 

پلیس محلی اعلام کرد که پس از دریافت گزارشی درباره وقوع حادثه تیراندازی داخل یکی از شعبه های فروشگاه زنجیره ای والمارت در نزدیکی «سیلو ویستا» به محل اعزام شده است. 

شاهدان عینی به شبکه «سی. بی. اس» گفتند که آنها دست کم صدای شلیک پانزده تا بیست گلوله را شنیده و دو نفر با سلاح درون فروشگاه والمارت هستند. 

ارزیابی های اولیه نشان می دهد که در این تیراندازی حداقل هجده نفر کشته و تعداد زیادی مجروح شدند. خودروهای امدادی و امنیتی متعددی به محل حادثه اعزام شدند. 

تصاویر ثبت شده توسط دوربین های مداربسته نشان می دهد که ضارب به یک قبضه سلاح اتوماتیک «AK-47» مجهز بوده و با حالتی کاملا عادی در حالی که محافظ صوتی روی گوش های خود داشت، وارد فروشگاه می شود.

عامل تیراندازی

 

یک افسر پلیس به خبرنگار روزنامه «واشنگتن اگزماینر» گفت شخص ضارب، تیراندازی را از بیرون فروشگاه آغاز کرده و کودکان و بزرگسالانی را که مشغول جمع آوری کمک های خیریه از طریق فروش آب معدنی بودند، به قتل رساند. 

رئیس پلیس ال پاسو در نشست خبری که برای تشریح جزئیات این حادثه داشت، به خبرنگاران گفت که فقط یک مظنون در این حادثه بوده و او نیز هم اکنون در بازداشت است. این در حالی است که رسانه ها پیشتر از بازداشت سه مظنون خبر داده بودند. 

با اینکه پلیس هنوز درباره انگیزه این تیراندازی اظهار نظر نکرده اما مقامات فدرال در حال بررسی یک بیانیه هستند که گفته می شود متعلق به ضارب بوده و در فضای مجازی پخش شده است. 

ضارب در این بیانیه مدعی است که این حمله را به دلیل هجوم مهاجران از مکزیک به تگزاس انجام داده و با تروریست مهاجم به نمازگزاران مسلمان در شهر «کرایست چرچ» واقع در نیوزیلند نیز موافق است. 

مقامات امنیتی آمریکا بعد از تحقیقات بیشتر، هویت مهاجم به فروشگاه والمارت را «پاتریک کروسیوس» اهل شهر دالاس و 21 ساله اعلام کردند.

عامل تیراندازی تگزاس

  

کاخ سفید نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در جریان این حادثه قرار گرفته و او نیز از دادستان کل خواسته تا با فوریت موضوع را بررسی کند. 

ترامپ نیز دقایقی بعد در صفحه شخصی توئیتر خود به این حادثه واکنش نشان داد:«تیراندازی وحشتناکی در ال پاسو، تگزاس رخ داده است. گزارش ها بسیار بد است، تعداد زیادی کشته شدند. در حال هماهنگی با مقامات دولتی و محلی و همچنین انتظامی هستم. با فرماندار [تگزاس] صحبت کردم و حمایت کامل دولت فدرال از آنها را اعلام کرد». 

منابع بیمارستانی اما ساعتی بعد از وقوع تیراندازی در فروشگاه والمارت، گزارش دادند که 20 نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند. یک کودک چهار ماهه نیز در جمع قربانیان این تیراندازی قرار دارد. 

مقامات امنیتی ال پاسو همچنین کنسرتی را که قرار بود عصر شنبه (به وقت محلی) در آمفی تئاتر بزرگ این شهر برگزار شود، به دلیل نگرانی های امنیتی لغو کردند. 

چهار روز پیش نیز یک فرد مسلح در تیراندازی در فروشگاه «والمارت» در حومه شهر ممفیس در شمال ایالت می سی سی پی 2 نفر را کشته و یک افسر پلیس را نیز مجروح کرد.

تیراندازی در تگزاس

 

 پلیس نیز به فرد مهاجم شلیک کرد و پس از مجروح شدن وی به بیمارستان منتقل شد و در شرایط نامعلومی قرار دارد.

انتهای پیام/م 

جزئیات حادثه تیراندازی در تگزاس آمریکا + عکس عامل تیراندازی

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی