تیم ملی ایران

اتفاق ویژه در انتظار تیم اسکوچیچ

تاریخ انتشار : 21 فروردین 1401کد مطلب : 35222تعداد نظرات : 1 نظر
احتمال دارد اردوی تیم ملی ایران برای جام جهانی به جای قطر در داخل کشور برگزار شود.

خبرورزشی:دیروز حمید سجادی وزیر ورزش از سفر وزیر راه قطر به ایران برای بررسی امکان همکاری میان دو کشور در خصوص میزبانی از تیم های حاضر در جام جهانی خبر داده بود. این مساله باعث شد با عزیزالله فرضی‌پور، سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم جزیره کیش تماس بگیریم تا اطلاعات بیشتری درمورد این همکاری کسب کنیم.

او درمورد این همکاری گفت:«این یکی از ابعاد همکاری است و عمده کار در حوزه گردشگری و میزبانی از تماشاگران تیم‌های حاضر در جام‌جهانی2022 قطر با توجه به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های گردشگری جزیره کیش از نظر فرودگاهی، بندرگاهی، مراکز اقامتی، تفریحی و مراکز خرید است. این موارد عمده اتفاقات خوبی است که رقم خوردن آن را متصور می‌شویم. در حوزه ورزش نیز در وهله اول میزبانی از تیم‌ملی ایران مدنظر است و به‌صورت خوش‌بینانه شاید یک یا دو کشور خارجی هم بتوانند با برنامه‌ریزی از امکانات کیش استفاده کنند.»

وی همچنین درمورد برگزاری اردوی تیم‌ملی ایران در کیش افزود:«با توجه به سابقه برگزاری اردوی تیم‌ملی ایران در سال1400 که خدا را شکر توانستیم یک میزبانی خوب و درخور شأن داشته باشیم و با توجه به شباهت آب‌وهوایی کیش با قطر، حضور در کیش می‌تواند در برنامه‌های فدراسیون فوتبال قرار گیرد. همچنین تیم‌ملی بانوان سابقه دوبار برگزاری اردو در سال1400 را در کیش داشته است که با رضایت‌مندی کاملی درمورد این میزبانی داشته‌اند. با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و حضور کشاورز به‌عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و پیگیری‌های خوبی که معاونت عمرانی سازمان پورزادی و ازسوی دیگر شهردار جزیره کیش نجفی داشتند شروع کار زمین‌های فوتبال زده شد و ما بنا را بر این قرار داده‌ایم که اولین زمین هیبریدی در جزیره کیش ایجاد کنیم. استادیوم شماره یک از نظر رختکن‌ها، دوش‌ها، اتاق کنفرانس، سرویس بهداشتی، حضور تماشاگر و زمین چمن مشغول استانداردسازی است.

مضاف بر این ورزشگاه شماره 2 در دستورکار است و همچنین ایجاد 3زمین تمرینی تا مجموعا 5زمین چمن تا قبل از آبان‌ماه با قول پیمانکار قرار است به ما تحویل داده شود و با توجه به روند کار که دوشیفته انجام می‌شود احساس می‌کنم بسیار زودتر زمین‌ها تحویل داده شود.»

فرضی‌پور درمورد تاریخ دقیق تحویل این امکانات ورزشی نیز گفت:«طبق وعده‌ای که به ما داده شده است تا آخر شهریور ورزشگاه شماره 1 و 2 به ما تحویل داده خواهد شد و اواخر مهرماه 3زمین تمرینی دیگر تحویل داده می‌شود.»

وی همچنین درمورد امکانات اقامتی کیش اعلام کرد:«کیش دارای 54هتل است که مجموع این هتل‌ها شامل 17هزار تخت می‌شود و تا آغاز جام‌جهانی تلاش می‌کنیم ظرفیت را به 20هزار تخت برسانیم که 3500تخت آن شامل هتل‌های پنج‌ستاره می‌شود تا قابلیت مناسبی برای میزبانی از هواداران فراهم شود. همچنین فراهم‌کردن امکانات تفریحی نیز در دستورکار قرار دارد.»

سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم درمورد فراهم کردن امکانات سفر به قطر نیز اعلام کرد:«با توجه به تشکیل ستاد پیگیری امور جام‌جهانی2022 قطر که اعضای آن متشکل از معاونان سازمان و بخش خصوصی که شامل بازاریان و بازرگانان، انبوه‌سازان، جامعه سرمایه‌گذاران و حوزه‌های دیگر مثل ستاد جشنواره‌ها و مناسبت‌ها می‌شود پیگیری‌هایی انجام شده است تا هموطنان بتوانند از طریق کشتی‌های کروز و خطوط پروازی از کیش به قطر سفر کنند و به‌راحتی موفق به برگشت به ایران شوند.»‍

انتهای پیام/م

اتفاق ویژه در انتظار تیم اسکوچیچ

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی