تیکسل صورت
تیکسل صورت یکی از روش های جوانسازی پوست است که نسبت به بقیه روش ها درد کمتر و دوره نقاهت کمتری دارد آیا میدانید این روش چه مزایای دارد وبرای چه استفاده می شود؟

هر آنچه باید در مورد تیکسل صورت بدانید

تیکسل یکی از تکنیک های جدید جوانسازی پوست صورت و بدن می باشد که در مقایسه با سایر روش ها درد کمتر ،دوره نقاهت کوتاهتر و بهبودی سریعتری دارد و عوارض تیکسل در مقایسه با سایر روش ها در حد بسیار ناچیزی می باشد و استفاده از این روش سبب سفت شدن پوست ، بهبود چین و چروک های پوستی، درمان افتادگی پوست، درمان اسکار آکنه، جوانسازی پوست، افزایش شفافیت پوست می شود. در این بخش از نمناک به سوالاتی مانند تیکسل صورت چیست ؟این روش جوانسازی پوست چطور انجام میشود؟تیکسل برای صورت چه فواید و عوارضی دارد؟ پاسخ داده ایم .

تیکسل چیست و چگونه انجام می شود ؟

تیکسل یک نوع سفت کردن پوست و پروسه کانتورینگ می باشد که برای از بین بردن چین و چروک ها بدون درد و آسیب طراحی شده است و یک درمان کاملاً امن می باشد .

جهت درمان با این دستگاه به علت درد کم آن نیازی به بی حسی نیست . برای تیکسل صورت پوست را تمیز و هر گونه آرایش را از روی آن پاک می کنند. پوست صورت توسط پزشک ضد عفونی می شود و پس از گرم شدن دستگاه درمان آغاز می شود .

سپس پزشک از مخروط های داغ شده ی ریز استفاده می کند و آن را برای مدت بسیار کوتاهی در حدود بین 6 تا 18 هزارم ثانیه به پوست صورت و گردن فرد می چسباند تا تولید کلاژن تحریک شود و پوست سفتی بیشتری داشته باشد و به صورت عمقی بتواند جوانسازی را انجام دهد .پس از برخورد صفحات فلزی یا پیرامیدها با پوست اپیدرم تبخیر می شود و با تحریک کلاژن سازی در پوست این منطقه اپیدرم جدید با شفافیت بیشتر ساخته می شود . این صفحه فلزی به شکل مربعی در حدود یک در یک سانتی متر می باشد . برای سفت نمودن و جوانسازی کل پوست صورت این صفحه را تقریبا 300 مرتبه با پوست در تماس قرار میدهند.

در این درمان مطالعات اخیر نشان می دهد که تیکسل نتایج بسیار عالی بدون دردی خواهد داشت و زمان ریکاوری آن بسیار کوتاه است ، این زمان آنقدر کوتاه است که می توانید بعد از این درمان همان لحظه به خانه برگردید و نتایج بلند مدت آن حدود 12 تا 24 ماه باقی خواهد ماند .

مدت زمان لازم برای مشاهده نتیجه پس از انجام تیکسل صورت

معمولا افراد بعد از یک بار استفاده از این درمان نتایج آن را مشاهده می کنند اما معمولاً به آن ها توصیه می شود که 3 الی 6 بار به مدت فاصله 4 تا 6 هفته این درمان را دوباره تکرار کنند تا بتوانند اثرات آن را در مدت زمان بیشتری تجربه کنند که حدود یک تا دو سال باقی خواهد ماند .

تشکیل کلاژن های جدید عموماً 3 تا 6 ماه طول می کشد و بعد از درمان سوم می توانید نتیجه های نهایی را کاملا مشاهده کنید و بعد از سه جلسه ، انجام درمان های بیشتر بستگی به نظر خود بیمار دارد .

تیکسل

جوان سازی پوست

تفاوت تیکسل با لیزر چیست؟

تیکسل و لیزر دی اکسید کربن برای زیبا کردن و جوان سازی پوست بکار می روند . در ترمومکانیکال ابلیشن، انرژی گرمایی طبیعی و خالص وجود دارد. ژنراتور گرمایی دمای تیپهای پیرامیدی را به 400 درجه سانتیگراد می رساند و مکانیزم الکترومکانیکال آن، در هزارم ثانیه تیپ را به پوست میرساند. در دستگاههای لیزر، رادیوفرکانس و اولتراسوند، برای افزایش انرژی جنبشی و بالا بردن دمای بافت از انرژی فوتونهای نور، موج رادیویی و تکانههای اولتراسوند استفاده میشود.

لیزر دی اکسید کربن که برای لایه برداری و جوان سازی پوست استفاده می شود باعث تخریب کامل تمام سلولهای لایه بیرونی پوست می شود که در موقع استفاده باعث بخار شدن و استشمام بوی سوختگی و دود می شود و برای پوست های حساس عوارضی در پی دارد اما تیکسل برای جوان سازی قسمت حساس بدن مثل پوست نازک اطراف چشم و لبها و اطراف دهان عوارضی در پی ندارد.

برخلاف لیزرها، تیکسل نور ندارد، اسکلنر و پمپ آب ندارد، همچنین تشعشع نوری نداشته و برای چشم ها کاملاً ایمن است.دوره نقاهت درمان با تیکسل در مقایسه با درد و عوارض لایه برداری با لیزر بسیار کوتاه تر است. جوان سازی پوست با تیکسل زودتر از درمان با لیزر نمایان می شود و فرایند بهبودی آن بهتر و سریع تر از لیزر است.

کاربردهای تیکسل صورت :

نتایج این درمان با لیزر co2 بسیار شباهت دارد و از طریق آن می توان شل شدن و افتادگی پوست در اطراف پیشانی، پلک ها، گونه ها ، گردن ، چانه و قسمت های دیگر را از بین برد و همچنین برای تمام انواع پوست مناسب می باشد .از کاربردهای تیسکل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • رفع خط اخم
  • رفع خطوط دور چشم
  • رفع اسکار آکنه
  • رفع خطوط بینی
  • رفع چینهای بارکدی دور لب
  • رفع چین و چروک گردن
  • مزوتراپی بدون تزریق
  • رفع چین و چروک پیشانی
  • لیفت پلک
  • رفع پیری زیر چشم
  • رفع خط لبخند
  • رفع خطوط زیر لب
  • رفع چروکیدگی چانه
  • رفع چینهای دکلته

مراقبت های پوستی

جوان سازی پوست صورت 

تیکسل پلک یا جراحی بلفاروپلاستی ؟

جراحی بلفاروپلاستی یک راه بسیار عالی برای از بین بردن شل شدن پوست و اطراف پلک می باشد و می تواند پلک های پف کرده را درمان کند . استاندارد آن نیز به طرز وسیعی برای بیماران رعایت می شود و نتایج آن را می توان در طول ده سال مشاهده کرد اما تیکسل یک روش جدید و خلاقانه دیگر می باشد که پوست شما را سفت می کند و می تواند یکی از جایگزین های عالی به جای جراحی محسوب شود که به شما اجازه می دهد پوست شل شده خود را درمان کنید . لیفت پلک از طریق روش تیکسل معمولاً به سه یا چهار جلسه نیاز دارد و برای افرادی مناسب است که از جراحی می ترسند .

تیکسل مخفف TMA به معنای اقدام مکانیکی گرمایی می باشد که یک درمان بدون استفاده از لیزر و تکنولوژی خاصی است . تیکسل می تواند با استفاده از انرژی گرمایی به پوست شما سریعا آن را بهبود ببخشد در حالی که کاملاً امن نیز می باشد . انرژی منتقل شده به پوست باعث شکل گیری طرح صورت شما و همچنین پوشش نقاط آسیب دیده می شود و برای انتقال این انرژی سوزن هایی مورد استفاده قرار می گیرد که این سوزن ها تا دمای 400 درجه سانتیگراد گرم می شود .

در طول این درمان باید به سرعت اعمال کردن این سوزن ها توجه کنیم و میزان گرمای ذخیره شده در آن ها را بسنجیم تا بتوانیم در موقع مناسب آن را به پوست منتقل کنیم . این گرمای زیاد باعث می شود که کم کم انرژی گرمایی به بخار تبدیل شود و همراه با بالا رفتن بخار از پوست ، آلودگی های پوست نیز خارج شود و در بعضی از شرایط ممکن است که افراد با سوختگی پوست و خارش مواجه شوند که اثرات جانبی آن تقریباً شبیه انجام لیزر است .

بلفاروپلاستی

جوان سازی پلک با تیکسل 

مراقبت های قبل از درمان با دستگاه تیکسل

از دو هفته قبل از درمان با تیکسل از تابش مستقیم آفتاب به پوست و برنزه شدن و تغیر رنگ پوست جلوگیری کنید.

مزایای تیکسل صورت

در این روش از هیچ تابشی استفاده نمی شود و گرمای مستقیم عامل تخریب بافت هدف است، تخریب به طور دقیق انجام شده و آسیبی به بافت های اطراف نداریم لذا ترمیم سریع تر و التهاب حداقل خواهد بود.

در این روش از هرم های فلزی با قطری کمتر از یک میلیمتر استفاده می شود که با سرعت بالا و در کسری از ثانیه وارد پوست شده و خارج می شوند دردی احساس نخواهد شد.

در این روش نگرانی برای انتقال عفونت وجود ندارد زیرا دمای بالاتر از 160 درجه سانتیگراد روشی مطمئن جهت استریل کردن ابزار پزشکی است و دمای این دستگاه حدود 400 درجه است.

انجام این روش هزینه پایین دارد و در زمان کوتاه درمان صورت می گیرد .

بدون عوارض جانبی و بدون نیاز به زمان نقاهت و بدون نیاز به استفاده از داروهای خاص و بدون التهاب شدید و بدون خونریزی می باشد.

برای جوانسازی پوست با تیکسل باید چند جلسه مراجعه کرد؟

برای کسب بهترین نتیجه توصیه میشود 3 تا 5 جلسه درمان انجام شود و بین جلسات یک ماه فاصله باشد.

مراقبت های تیکسل

جوان سازی پوست با تیکسل

مراقبت های لازم پس از تیکسل صورت

  • برای به حداقل رساندن احتمال عفونت، از لمس کردن ناحیه درمان شده بپرهیزید.
  • به هیچ عنوان پوسته های صورت را نکنید. معمولا پوسته ریزی بعد از یک هفته متوقف می شود.
  • یک ماه بعد از انجام تیکسل در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
  • تا 48 ساعت پس از تیکسل از یک کرم مرطوب کننده استفاده نمایید .
  • تا 3 ماه بعد از درمان از ضد آفتاب قوی استفاده کنید.
  • داروها و کرم های تجویز شده را طبق دستور پزشک مصرف نمایید .
  • تا 48 ساعت پس از تیکسل از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

عوارض جانبی و دوران نقاهت تیکسل صورت

تیکسل عارضه خاصی ندارد اما ممکن است پس از درمان با تیکسل کمی سوزش شبیه به سوزش آفتاب سوختگی و کمی التهاب را 24 تا 72 ساعت احساس نمایید.

درناحیه درمان تیکسل پوسته های ریز قهوه ای/ سیاه ایجاد می شود که معمولا” 3 تا 7 روز بعد رفع می شودو به هیچ عنوان پوسته های صورت را بکنید.

در موارد زیر نباید تحت درمان با استفاده از تیکسل قرار بگیرید…

اگر پوست خود را به تازگی برنزه کرده اید برای درمان با تیکسل 4 هفته منتظر بمانید.

اگر فیلرهای پوستی تزریق کرده اید یا درمان لیفت با نخ انجام داده اید 4 هفته پس از تزریق فیلر درمان با تیکسل را انجام دهید.

اگر بوتاکس کرده اید یک هفته پس از تزریق بوتاکس صبر کنید.

اگر باردار هستید درمان با تیکسل را انجام ندهید.

همه چیز از تیکسل صورت + روش ، فواید و عوارض

4.735
این مطلب مفید بود ؟332
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : novoxel / perfecteyesltd / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /م.ح
برچسب : عمل زیبایی
وبگردی