ثروتمندترین زنان

ثروتمندترین زنان دنیا را بشناسید+ عکس

تاریخ انتشار : 24 مرداد 1393کد مطلب : 8025زمان مطالعه : 5 دقیقه
خواستن، توانستن است. این افراد ثابت کرده اند که می توان یک کارآموز بود ولی باسعی و تلاش جز افراد قدرتمند و در گروه ثروتمندترین زنان قرار داشت.

ثروتمندترین زنان چه کسانی هستند؟

تلاش و پشتکار و داشتن ذهنی خلاق در عرصه های مختلف کاری انسانها را به الگوهایی موفق برای دیگر مردم تبدیل می کند. در ادامه به زنان موفق در عرصه تکنولوژی و فناوری که در جهان آوازه ای به راه انداختند و به عنوان زنان ثروتمند و قدرتمند شناخته می شوند می پردازیم.

ثروتمند ترین زنان جهان

Lucy Peng

1- لوسی پنگ، 

او یکی از موسسان شرکت چینی Alibaba و مدیر بخش عملیات آن است. او در سال گذشته میلادی و بعد از موفقیت های مختلف در بعضی امور مالی کوچک، به عنوان مدیر بخش عملیات این شرکت انتخاب شد. این شرکت در آخرین آمار ارزشی برابر 120 میلیارد دلار دارد، درحالی که شرکت مشابه آمریکایی آن یعنی آمازون ارزش 137 میلیارد دلاری دارد. با این همه هنوز اطلاعاتی درباره حقوق پنگ وجود ندارد.

ثروتمند ترین زنان جهان

Angela Ahrendts

2- آنجلا آرنتس

معاون بخش خرده فروشی و فروشگاه های آنلاین در شرکت اپل:او قبلا مدیرعامل شرکت Burberry که در صنعت مد و پوشاک شناخته شده، بوده است و به تازگی به اپل پیوسته است. او که امسال به شرکت اپل پیوسته، مدیر بخش خرده فروشی و فروشگاه های آنلاین در شرکت اپل است؛ نقشی که به طور ویژه برای او تعریف شده است. او اولین زنی است که در زمان مدیرعامل تیم کوک به اپل پیوسته است. هرچند هنوز مشخص نیست که او چقدر حقوق می گیرد، اما اپل به او پاداش 76 میلیون دلاری از سهامش تا چهار سال آینده را داده است. با این اوصاف تخمین زده می شود که درآمد سالانه آرندتس بین 2 تا 3 میلیون دلار است.

ثروتمند ترین زنان جهان

Amy Hood

3-امی هود

مدیر ارشد مالی در شرکت Microsoft :هود، اولین مدیر زنی است که از زمان مدیرعاملی ساتیا نادلا به این شرکت پیوسته است. درآمد سالانه او به حدود 5/7 میلیون دلار می رسد. او قبلا در بخش تجاری مایکروسافت کار می کرد و به خریدهای بزرگی مانند Skype هم کمک زیادی کرده است. او مدرک مدیریت خود را از دانشگاه هاروارد گرفته است.

ثروتمند ترین زنان جهان

Renee James

4- رنه جیمز

مدیر شرکت Intel :او از ماه مه سال 2013 به عنوان مدیر شرکت Intel انتخاب شد تا به یکی از قدرتمندترین زنان در عرصه تکنولوژی تبدیل شود. درآمد سالانه او در سال 2012 به بیش از 15 میلیون دلار رسیده است.

ثروتمند ترین زنان جهان

Suzan Vejcicki

5- سوزان وجسیکی

مدیرعامل YouTube :او بعد از اینکه سال ها به عنوان معاون بخش تبلیغات در گوگل فعالیت می کرد، اخیرا به عنوان مدیرعامل YouTube انتخاب شده است. او که شانزدهمین کارمند گوگل بوده است، با اجاره گاراژ خانه اش به لری پیج و سرگی برین، نقش مهمی در تاسیس گوگل داشته است. درآمد سالانه او به بیش از 10 میلیون دلار می رسد.

ثروتمند ترین زنان جهان

Ursula burns

6- اورسولا برنز

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت Xerox :او از سال 1980 به عنوان کارآموز به این شرکت پیوست و به تدریج رشد کرد تا در ماه جولای سال 2009 به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب شد. برنز در واقع اولین زن آفریقایی- آمریکایی است که به فهرست ثروتمندان حوزه تکنولوژی راه پیدا کرده است. درآمد سالانه برنز برابر 5/7 میلیون دلار است. او مدرک کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه کلمبیا دارد.

زنان ثروتمند

Safra Catz

7- سافرا کاتز

رئیس و مدیر مالی شرکت Oracle :او از سال 1999 به عنوان مدیر مالی این شرکت انتخاب شد و از آن زمان شخص دوم این شرکت بعد از لری الیسون به حساب می آید. در سال 2013 او درآمدی بیش از 44 میلیون دلار به دست آورده است. او همچنین از سال 2001 هم به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره این شرکت انتخاب شده است.

درآمد میلیاردی شرکت با وجود مهارت وی در معامله حاصل شده است.

ثروتمند ترین زنان جهان

Ginni Romety

8- جینی رومتی

مدیرعامل شرکت IBM :او از دو سال پیش به عنوان مدیرعامل IBM انتخاب شده است. از آن زمان تا کنون این شرکت بزرگ شاهد کاهش 5 درصدی درآمدش بوده و فروش محصولات سخت افزاری آن کاهش نسبی را تجربه کرده است. او یکی از ثروتمندترین زنان آمریکایی است و در سال 2012 درآمد سالانه اش برابر 1/16 میلیون دلار بوده است. او از سال 1981 و زمانی که 24 سال داشت به عنوان یک مهندس سیستم های سخت افزاری به IBM پیوست.

بهترین توصیه او:"اجازه ندهید که دیگران شما را تعریف کنند شما خودتان را تعریف کنید. "

ثروتمند ترین زن های دنیا

Marissa Mayer

9- ماریسا مایر

مدیرعامل شرکت Yahoo :بیستمین کارمند گوگل و یکی از مدیران شرکت Walmart از ماه جولای سال 2012 به عنوان مدیرعامل شرکت بزرگ Yahoo انتخاب شد. طبق اعلام شرکت VentureBeat ، میزان دارایی های خالص او به 300 میلیون دلار می رسد. او در زمان کار در گوگل در بخش هایی مانند G ، Gmail , Google News Google Maps فعالیت داشته است.او در توسعه گوگل مپ و جی میل نیز نقش بسزایی داشت.

 زنان ثروتمند

Sheryl Sandberg

10- شریل سندبرگ

او یکی دیگر زنان ثروتمند در دنیا در عرصه تکنولوژی است.در حال حاضر او بر فعالیت های بین المللی فیس بوک نظارت می کند و به خاطر نوشتن کتابی با عنوان «زن، کار و رهبری» که قرار است سوژه فیلمی شود شهرت زیادی پیدا کرده است. احتمالا Sony Pictures آن را می سازد.

او درفعالیت های فروش جهانی آنلاین و مدیر عملیات در گوگل و همچنین به عنوان رئیس ستاد برای وزیر خزانه داری محسوب شده است.یکی از 100 نفر تاثیر گذار ترین افراد در سال 2012 نامگذاری شده است و در حال حاضر ارزش خالص دارایی وی بنا به گزارش ها بیش از 1 میلیارد دلار است. سندبرگ نیز یک کتاب محبوب به نام "در ناب"، که زنان را به رسیدن اهداف خود تشویق می کند منشر کرده است.

زنان ثروتمند

Meg Whitman

11- مگ وایتمن

مدیرعامل شرکت HP :او بخش عمده ثروتش را از طریق شرکت eBay به دست آورده است. او در سال 2011 به عنوان مدیرعامل HP انتخاب شد و تا پیش از آن سال ها به عنوان مدیرعامل شرکت eBay فعالیت می کرد. وایتمن که ثروتمندترین زن در دنیای تکنولوژی است، دارای ثروت خالصی به ارزش 9/1 میلیارد دلار است. او قبلا برای فرمانداری کالیفرنیا هم کاندیدا شده بود که در نهایت انتخاب نشد. درآمد سالانه او برابر 5/1 میلیون دلار است.

سالهای زیادی از عمر خود را برای دریم ,دیزنی,پراکترو گمبل کارکرده است.در سال 2008 به نقل از نیویورک تایمز به عنوان یکی از کاندیدهای ریاست جمهوری ایالت متحده نامگذاری شد.

ثروتمندترین زنان دنیا را بشناسید+ عکس

4.117
این مطلب مفید بود ؟143
منبع : نمناک - /ف
وبگردی