جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده

جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده مشهدی + عکس

تاریخ انتشار : 19 خرداد 1394کد مطلب : 15988زمان مطالعه : 2 دقیقه
عمل جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده در مشهد در حالی انجام شد که تیم پزشکی مشهد با تلاش 9 ساعته طی یک عمل جراحی سنگین و موفقیت آمیز توانستند این دو خواهر را از هم جدا کنند.

نازنین زهرا و نازنین فاطمه دوقلوهای بهم چسبیده ای بودند که در بیستمین روز تولد خود طی یک عمل جراحی سنگین و موفقیت آمیز ...توسط جراحان مشهدی در بیمارستان فوق تخصص کودکان سرور (دکتر شیخ) از هم جدا شدند.

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد این عمل که با تلاش 9 ساعته تیم جراحی انجام شد نوزادان دوقلو  دختر 20 روزه که از ناحیه شکم، کبد، مجاری صفراوی و روده ها به هم چسبیده بودند با موفقیت از هم جدا شدند.

دوقلوهای بهم چسبیده

دکتر مرجان جودی فوق تخصص جراحی و اورولوژی کودکان و نوجوانان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این رابطه اظهار داشت:مادر این دو قلوها از هفته 28 بارداری تحت نظر متخصصین زنان و زایمان بارداری خود را طی کرده و در هفته 38 بارداری با تلاش تیم پزشکی بیمارستان ام البنین(س) به روش سزارین دوقلوهای خود را به دنیا آورد.

وی با اشاره به اینکه تیم جراحی از بیمارستان دکتر شیخ برای حفظ جان نوزادان در اتاق عمل بیمارستان ام البنین(س) مستقر شدند بیان کرد:به دلیل بروز انسداد روده ای و نیاز به تغذیه نوزادان نخستین عمل جراحی به منظور جدا سازی سیستم گوارشی روده ها در روز سوم تولد این نوزادان انجام شد.

جودی تصریح کرد:در روز بیستم تولد نیز قسمت های مشترک کبد، پانکراس و دوازدهه جدا سازی و در یکی از قل ها نیز پیوند دوازدهه  با موفقیت انجام شد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد شرایط فعلی نوزادان را مطلوب اعلام کرد و اظهار داشت:اگر شرایط ویژه مراقبت پس از عمل رعایت شود نوزادان با مشکلی روبرو نخواهند شد.

دکتر جودی با اشاره به طولانی بودن زمان بیهوشی تصریح کرد:بزرگترین خطری که ممکن بود برای نوزادان پیش بیاید عوارض ناشی از بیهوشی بود که خوشبختانه هیچ مشکلی بروز نکرد و پس از گذشت 24 ساعت از زمان عمل، نیز اتفاق خاصی نیفتاده و نوزادان در شرایط طبیعی هستند.
وی با اشاره به اینکه مادر و پدر این نوزادان اهل یکی از روستاهای شمال کشور هستند اظهار داشت:زمانی که مادر این نوزادان متوجه چسبیده بودن دو قلوهایش شده بود درخواست سقط جنین داشت که مشورت و راهنمایی دکتر حقیقی و مراقبتهای دوران بارداری موجب شد که مادر از این اقدام که جان خود وی را نیز تهدید می کرد منصرف شود.

جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده مشهدی + عکس

4.826
این مطلب مفید بود ؟251
برگرفته از قدس آنلاین - / ل
وبگردی