برنامه‌های لیالی قدر
دبیر شورای معارف سیما جدول پخش برنامه های لیالی قدر از اماکن متبرکه را در شبکه های سیما اعلام کرد.

جدول پخش برنامه های لیالی قدر

در شب های قدر بسیاری از مردم مخاطب شبکه های تلویزیون هستند و از طریق این شبکه ها برنامه های لیالی قدر را پیگیری میکنند . به همین دلیل جدول پخش برنامه های لیالی قدر از شبکه های مختلف سیما اعلام شد.

دبیر شورای معارف سیما برنامه های لیالی قدر را اعلام کرد.به نقل از روابط عمومی سیما، علیرضا بکایی - دبیر شورای معارف سیما - از پخش برنامه های لیالی قدر از اماکن متبرکه خبر داد و گفت:در شب نزول قرآن، دعا و استغفار هر یک از شبکه های سیما با توجه به ماموریت، مراسم شب های قدر را از اماکن مقدس و معنوی حرمین شریفین و یا تکایا و مساجد پخش می کنند.

برنامه های لیالی قدر از اماکن متبرکه پخش میشود

وی اضافه کرد:شبکه یک سیما به عنوان شبکه ملی در اولین شب احیا، آنتن خود را به مصلای تهران برده و بعد از پخش دعای جوشن کبیر سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین پناهیان را پخش می کند. همچنین مراسم شب های بیست و یکم و بیست وسوم از حرم مطهر امام هشتم علی بن موسی الرضا علیه السلام، با پخش دعای جوشن کبیر و سخنرانی حجج الاسلام رئیسی و رفیعی به سمع و نظر مردم می رسد.

دبیر شورای معارف سیما اضافه کرد:شبکه دو سیما نیز پخش سخنرانی حجج اسلام سید مهدی میرباقری، رفیعی و سعیدی را از حرم مطهر حضرت معصومه (س) در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم در دستور کار دارد. دعای جوشن کبیر نیز از همین مکان مقدس قبل از مراسم سخنرانی روی آنتن می رود.

علیرضا بکایی در ادامه با اشاره به برنامه های شبکه سه سیما اضافه کرد:شبکه سه حسینیه همدانی ها را در طول مراسم شب های احیاء به خانه بینندگان خود می آورد. بنا به سنت گذشته قرائت دعای ابوحمزه ثمالی از این شبکه پخش و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین انصاریان نیزدر هر سه شب از این حسینیه پخش خواهد شد.

وی اضافه کرد:شبکه چهار نیز در شب های نوزدهم با سخنرانی حجت الاسلام محسن قمی و بیست و یکم با سخنرانی حجت الاسلام قرائتی از دانشگاه تهران به احیا می نشیند. همچنین سخنرانی آیت الله جوادی آملی و پخش دعای جوشن کبیر از دیگر برنامه های این شبکه در شب بیست و سوم است.

برنامه های لیالی قدر

برنامه های لیالی قدر از کدام شبکه ها پخش میشود

دبیر شورای معارف سیما در ادامه گفت:شبکه پنج هر یک از شب های قدر را از مکانی مجزا پخش می کند به طوری که دعای جوشن کبیر و سخنرانی حجج اسلام رفیعی، میرباقری و پناهیان به ترتیب از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی، مسجد مقدس جمکران و مصلای تهران پخش خواهد شد.

وی در ادامه به برنامه های شبکه قرآن اشاره کرد و افزود:در اولین شب قدر دعای جوشن کبیر به همراه سخنرانی آیت الله علم الهدی از حرم مطهر امام رضا (ع)، در شب دوم سخنرانی حجت الاسلام ناطق نوری از حرم امام خمینی (ره) و در شب سوم نیز سخنرانی حجت الاسلام سید احمد خاتمی به همراه دعای جوشن کبیر از حرم حضرت عبدالعظیم روی آنتن می رود.

بکایی در پایان گفت:دوربین های شبکه آموزش نیز با استقرار در امامزاده صالح در سومین شب از لیالی قدر، با پخش دعای پر فیض جوشن کبیر و سخنرانی حجت الاسلام رییسی، همراه بینندگان این شبکه خواهند بود. همچنین مراسم شب اول احیا توسط آیت الله جوادی آملی روی آنتن می رود. مراسم احیای شب دوم نیز که از مصلای تهران پخش می شود با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین پناهیان و خواندن دعای جوشن کبیر همراه است.

جدول پخش برنامه های لیالی قدر از شبکه های تلویزیون

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از ایسنا / م.ف
وبگردی