جراحی کیسه صفرا
به طور طبیعی اندازه کیسه صفرای انسان 7 سانتی متر است که پزشکان بعد از مراجعه یک زن برای جراحی کیسه صفرا به اندازه ای 5 برابر بزرگتر را از شکم او خارج کردند.

جراحی کیسه صفرا 30 سانتی متری زن هندی

اندازه کیسه صفرای این زن 5 برابر کیسه صفرای طبیعی انسان است ! عجیب ترین جراحی کیسه صفرا در کتاب گینس ثبت شد.

یک زن هندی نام خود را به عنوان دارنده بزرگترین کیسه صفرای دنیا در میان رکوردهای عجیب ثبت کرد.

جراحی کیسه صفرا

جراحی کیسه صفرا بزرگ زن هندی

کارشناسان کتاب رکوردهای گینس اعلام کردند که کیسه صفرای یک زن هندی به اندازه 30 سانتی متر به عنوان بزرگترین کیسه صفرای دنیا در این کتاب صبت شد.

 

"سومان رلئو" 46 ساله بعد از احساس دردهای شدید شکمی به بیمارستان رفت . آزمایشات و علادم دردها پزشک را متوجه کیسه صفرای ملتهب شده ساخت که بایستی به سرعت با جراحی خارج می شد.

تیم جراحی به روش طبیعی قصد داشتند این عضو داخلی بیمار را از بدنش خارج کنند که متوجه بزرگی عجیب و غریب آن شدند.

به طور نرمال اندازه کیسه صفرای یک انسان بالغ 6 الی 7 سانتی متر است اما کیسه صفرای این بیمار 5 برابر بزرگتر از اندازه نرمال بود.

جراحی کیسه صفرا

عکس جراحی بزرگترین کیسه صفرای انسان

دکتر "کانکاریا" در این مورد گفت :بعد از گزارش این مورد به مرکز تحقیقات نامه ای تحت عنوان ثبت رکورد بزرگترین کیسه صفرا از سوی مسئولان و کارشناسان کتاب گینس دریافت کردم.

بیمار که مدتها بود از دردهای شکمی رنج می برد هنگام مراجعه به من وضعیت نامناسبی داشت . بعد از انجام سونوگرافی وجود 1 سنگ نه چندان بزرگ در قسمت گردن کیسه صفرا ثابت شد که برای خارج کردن آن تصمیم به جراحی گرفتم .

مثل همیشه برای انجام این جراحی برشی در حدود 1.2 سانتی متری روی شکم بیمار ایجاد کردیم تا عضو را خارج کنیم اما هنگام خارج کردن آن تمام افراد حاضر در اتاق عمل متعجب شدیم ، کیسه صفرای بیمار با سایزی بسیار بزرگتر از حد نرمال در حال خارج شدن بود.

جراحی کیسه صفرا

جراحی کیسه صفرا 30 سانتی متری

این پزشک جراح در ادامه گفت :برای بار سوم نام من در کتاب گینس ثبت شد که دو بار قبلی هم مربوط به جراحی کیسه صفرا بود که خارج کردن کیسه صفرای یک پسربچه 2 ساله و جراحی کیسه صفرای 28 سانتی متری قبلا ثبت شده بود و بعد از انجام این جراحی عدد 30 سانتی متر جایگزین جراحی قبلی شد.

جراحی کیسه صفرا , رکورد بزرگترین کیسه صفرا 30 سانتی

415
این مطلب مفید بود ؟123
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
برچسب : کیسه صفرا
وبگردی