جرایم رانندگی

جزئیات تقسیط و بخشودگی جرایم رانندگی تا پایان دی ماه

تاریخ انتشار : 1 دی 1400کد مطلب : 64934زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور جزئیات تقسیط و بخشودگی جرایم تا پایان دی ماه اعلام کرد.

مهر:سرهنگ محمد باقر سلیمی درباره تقسیط و بخشودگی جرایم رانندگی تا پایان دی ماه، اظهار داشت:برابر مصوبه هیئت دولت و مجوز مجلس شورای اسلامی، سوابق دوبرابر شده جرایم رانندگی مرتبط تا پایان سال 1399، مشمول بخشیدگی واقع شد و هموطنان عزیز که دارای سوابق تخلفاتی بودند، فرصت دارند همان اصل جریمه یا اصطلاحاً مأخذ یک برابری مربوط به تخلفات سال 99 و ماقبل آن را پرداخت کنند.

رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور با تأکید بر اینکه این فرصت قابل تمدید نیست، گفت:بخشودگی شامل تمام جرایم از جمله جرایمی است که مانند جرایم تسلیمی و جرایم ثبت شده توسط سامانه‌های نظارتی و دوربین‌های ثبت تخلفات مشمول دو برابری بودند و برابر قانون در صورت عدم پرداخت در مدت 60 روز، مأخذ دو برابری شامل آنها شده است.

وی تصریح کرد:رانندگان، تخلف رانندگی را اصطلاحاً جزو سبد خانوار یا هزینه جاری و روزانه نبینند و ارتکاب تخلف نداشته باشند.

این مقام انتظامی در پاسخ به این سؤال که آیا برای بخشودگی جرائم رانندگی سقف و محدودیتی درنظر گرفته شده است، عنوان کرد:خیر، هیچ سقفی در این رابطه وجود ندارد و تمام مالکان و دارندگان وسایل‌نقلیه با هر سابقه تخلفی که داشتند و مشمول دوبرابری شده، می‌توانند در این طرح ورود و از فرصت یک ماه باقیمانده استفاده کنند.

سلیمی با بیان اینکه درصد قابل توجهی از رانندگان و مالکان وسایل‌نقلیه از این طرح استفاده کردند، متذکر شد:این طرح شامل انواع وسایل‌نقلیه حتی موتورسیکلتها می‌شود.

به گفته رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور، هموطنان از طریق راه‌های مختلف همچون سایت راهور 120، درگاه‌های پلیس من، دفاتر خدمات انتظامی و مراجعه به واحدهای اجرائیات و ستادهای ترخیص پلیس راهور، از این طرح استفاده کنند.

وی با بیان اینکه این طرح از ابتدای سال 1400 آغاز شده، خاطرنشان کرد:بخشودگی دوبرابری جرائم رانندگی شامل جرائم رانندگی روی داده در سال 1400 نمی‌شود و فقط مربوط به جرائمی است که تا پایان سال 99 ثبت شده است.

انتهای پیام/م

جزئیات تقسیط و بخشودگی جرایم رانندگی تا پایان دی ماه

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی