جرم گوش
جرم گوش از فرو رفتن آلودگی، گرد و خاک و دیگر ذرات دیگر به قسمت های میانی گوش جلوگیری می کند و به حفظ سلامت گوش کمک میکند.

جرم گوش سلامت گوش را حفظ می کند

جرم گوش ماده چسبناکی است که برای سلامت گوش ها ضروری است . جرم گوش به طور طبیعی و خودبه خود به سمت بیرون گوش حرکت می کند و از مجرای گوش خارج می شود بنابراین نیازی به دستکاری برای خروج آن از گوش وجود ندارد. البته در برخی از موارد، ترشح بیش از حد به خصوص در افراد مستعد موجب انسداد گوش و کاهش شنوایی می شود که در این صورت بایستی بیمار جهت شستشوی گوش و اقدام های لازم به پزشک مراجعه کند.

جرم گوش ماده ای زرد رنگ و چرب بوده و دارای حالت چسبندگی است که برای نرم نگهداشتن و حفظ سلامت مجرای گوش خارجی ضروری می باشد. جرم گوش دارای خاصیت اسیدیته می باشد که مانع از رشد باکتری و قارچ می شود.

جرم گوش برای سلامت گوشها مفید است

پزشکان آمریکایی هشدار دادند که خارج کردن جرم گوش می تواند به گوش آسیب وارد کند.

جرم گوش از فرو رفتن آلودگی، گرد و خاک و دیگر ذرات دیگر به قسمت های میانی گوش جلوگیری می کند. در حقیقت بدن برای تمیزی و حفاظت از گوش ها جرم گوش را تولید می کند.

جرم گوش

جرم گوش به حفظ سلامت گوش ها کمک میکند

دکتر ست شوارتز، محقق این مطالعه گفت:افراد تمایل دارند گوش هایشان را تمیز کنند زیرا معتقدند جرم گوش نشانه آلوده بودن است. این اطلاعاتِ اشتباه به عادات مضر برای سلامت گوش منجر می شود.

فعالیت های روزانه همچون حرکت فک و جویدن باعث می شود جرم گوش جدید تولید شده جرم های قدیمی را به قسمت های بیرونی تر گوش هدایت کند تا هنگام حمام شسته شود.

به گفته کارشناسان، بیماران اغلب تصور می کنند با تمیز کردن گوش هایشان با شیء خارجی مانع از تولید جرم گوش می شوند. اما در حقیقت این کار باعث می شود جرم گوش به سمت قسمت های داخلی تر کانال گوش هدایت شود.

زیاده روی در تمیز کردن گوش ها موجب تحریک کانال گوش، عفونت و حتی افزایش تولید جرم گوش می شود.

 

جرم گوش برای گوش هایتان مفید است!

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا / م.ف
برچسب : جرم گوش
وبگردی