جریمه رانندگان

جریمه رانندگان به صورت دو برگی

تاریخ انتشار : 1 اسفند 1399کد مطلب : 30978زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرهنگ محمدحسن ابراهیم پور رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور نیروی انتظامی جزئیا جریمه دو برگی رانندگان وسایل نقلیه را تشریح کرد.
باشگاه خبرنگاران: براساس ماده 4 قانون رسیدگی به تخلفات، در صورتی که توقیف وسایل نقلیه برای ماموران پلیس راهور مقدور نباشد و یا اینکه تخلف توسط دوربین ها و تجهیزات الکترونیکی ثبت شده باشد، آن تخلف و اعمال جریمه به مالک خودرو توسط پیامک ارسال می شود.
 
سرهنگ محمدحسن ابراهیم پور رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور نیروی انتظامی در تشریح جریمه دو برگی رانندگان وسایل نقلیه اظهار کرد:براساس ماده 4 قانون رسیدگی به تخلفات، در صورتی که توقیف وسایل نقلیه برای ماموران پلیس راهور مقدور نباشد و یا اینکه تخلف توسط دوربین ها و تجهیزات الکترونیکی ثبت شده باشد، آن تخلف و اعمال جریمه به مالک خودرو توسط پیامک ارسال می شود.
 
وی ادامه داد:به این نوع جریمه هایی که در بالا ذکر شد، جریمه های دو برگی گفته می شود، اما اگر رانندگان وسایل نقلیه از لحاظ نوع جریمه ابلاغی اعتراض داشته باشند به موجب ماده 5 رسیدگی به تخلفات رانندگی، می توانند به شعب اجراییات پلیس راهور محل سکونت خود مراجعه کنند تا موضوع مدنظر بررسی شود.
 
سرهنگ ابراهیم پور تصریح کرد:توصیه پلیس به رانندگان وسایل نقلیه، رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و رعایت حقوق مردم توأم با صبر و شکیبایی است، همچنین آن دسته از رانندگانی که با عدم رعایت حقوق شهروندی پلاک خودروی خود را مخدوش می کنند به مراجع قضایی معرفی می شوند.
انتهای پیام/م

 

جریمه رانندگان به صورت دو برگی

53
این مطلب مفید بود ؟30
وبگردی