جشن های بین المللی
جشن های بین المللی دنیا. مشهورترین و شادترین جشن برزیل کارناوال نام دارد. دراصل تعداد زیادی از مردم کارناوال را یکی از بزرگ ترین جشن های جهان می دانند.

سال نوی چینی- هنگ کنگ

جشن های بین المللی دنیا  عکس


سال نوی چینی مهم ترین و طولانی ترین جشن در تقویم چینی است. در جشن های سال نوی چینی مردم لباس قرمز می پوشند، در پاکت های قرمز رنگ «پول های خوش شانسی» به بچه ها می دهند و آتش بازی راه می اندازند.

اوکتوبرست (Oktoberfest)- آلمان

جشن های بین المللی دنیا  عکس


هر سال در مونیخ مردم شراب آلمانی می نوشند و مقدار زیادی Pretzeln (نوعی کیک مخصوص)، weiss wurst bratwurst (سوسیس سفید) و کلم رنده شده با سرکه می خورند. اوکتوبرست یکی از مشهورترین وقایع در آلمان و بزرگ ترین نمایش در جهان محسوب می شود که بیش از 5 میلیون نفر از مردم سالانه در آن شرکت می کنند.

جشن فانوس ها- تایوان

جشن های بین المللی دنیا  عکس


در جشن فانوس ها هزاران فانوس در منطقه Pingx در تایوان روشن شده و به آسمان فرستاده می شوند. در منطقه «یانشوی» مراسم آتش بازی معبد Wumiao نیز یکی از مهم ترین برنامه هاست. نمایش آتش بازان Tainan Yanshui از گذشته برای دور نگه داشتن شیطان و بیماری از شهر برگزار می شد. فانوس های هوایی Taipei Pingshi نیز دراصل برای این به هوا فرستاده می شوند که دیگران بدانند شهر امن است.

Dia de los Muertos- مکزیک

جشن های بین المللی دنیا  عکس


Dia de los Muertos   دوم نوامبر در مکزیک، اکوادور ، گواتمالا و دیگر قسمت های جنوب و مرکز آفریقا جشن گرفته می شود. مردم محراب های خانه هایشان را تزئین کرده و در این مکان ها غذا، شمع، استخوان و گل همیشه بهار می گذراند تا به مرده هایی که به زمین برگشته اند خوش آمد بگویند

هینا ماتسوری- ژاپن

جشن های بین المللی دنیا  عکس


هرسال دختران ژاپنی مشتاقانه در انتظار سوم مارچ می نشینند این روز هینا ماتسوری یا جشن عروسک ها نام دارد. دختران در این روز باارزش ترین عروسک هایشان را روی یک سکو یا جایگاه هفت طبقه در خانه شان به نمایش می گذارند.

دیوالی- هند

جشن های بین المللی دنیا  عکس


دیوالی، جشن هندوی نورها، شناخته شده ترین جشن هندوها و البته درخشان ترینشان نیز هست. خانواده ها دور هم جمع می شوند و با گرفتن مهمانی و دادن هدایا جشن می گیرند. مردم زیادی هم خانه هایشان را با گل ها تزئین می کنند

Esala Perahera- سریلانکا

جشن های بین المللی دنیا  عکس


هرساله در ماه ژوئیه یا اگوست هزاران نفر از مردم سریلانکا به شهر تپه ای کندی سفر می کنند تا رقاصان،  اکروبات ها، طبل زنان، حلقه های آتشین و بیش از 100 فیل زیبای تزئین شده که در خیابان ها رژه می روند را نگاه کنند.  این جشن ده روزه به افتخار باارزش ترین دارایی کشور یعنی «دندان مقدس بودا» می باشد
 

کارناوال- برزیل

جشن های بین المللی دنیا  عکس


مشهورترین و شادترین جشن برزیل کارناوال نام دارد. دراصل تعداد زیادی از مردم کارناوال را یکی از بزرگ ترین جشن های جهان می دانند. هربهار خیابان های بزرگ ترین شهر برزیل یعنی ریودوژانیرو مملو از مردمی می شود که برای جشن گرفتن شادی و رقص و پایکوبی به خیابان ریخته اند.

جشن های بین المللی دنیا + عکس

4.146
این مطلب مفید بود ؟388
برگرفته از minos.ir
وبگردی