محسن یگانه

محسن یگانه رکورد جشنواره موسیقی فجر را زد!

تاریخ انتشار : 18 دی 1396کد مطلب : 62567زمان مطالعه : 4 دقیقه
محسن یگانه با هفت بار حضور در جشنواره موسیقی فجر رکوردار حضور در این جشنواره است و احسان خواجه امیری و مازیار فلاحی در مقام دوم بیشترین اجراهای این جشنواره قرار دارند.

جشنواره موسیقی فجر از گذشته تا به امروز

سی و سومین دوره جشنواره موسیقی فجر تا چند روز آینده با حضور خوانندهای کشورمان در 10 روز برگزار میشود. در این دوره از رقابت های جشنواره موسیقی فجر شاهد حضور خواننده های جوانی هستیم که این روزها در جامعه به محبوبیت زیادی رسیده اند. محسن یگانه خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان رکوردار حضور در جشنواره موسیقی فجر است.

امسال دهمین سالی است که جشنواره موسیقی فجر شاهد حضور خواننده ها و گروه های موسیقی پاپ است؛ در طی این ده سال که موسیقی پاپ در جشنواره به رسمیت شناخته شده، بسیاری از خوانندگان این ژانر پرطرفدار به اجرای برنامه پرداخته اند.

جشنواره موسیقی فجر با حضور خواننده های موسیقی پاپ

*«جشنواره سراسری سرود و آهنگ های انقلابی» دقیقا سی وسه سال قبل راه اندازی شد و بعد از چهار سال در سال 68 به عنوان جشنواره بین المللی موسیقی فجر تغییر نام داد. در ادوار مختلف این جشنواره شاهد اتفاقات و تغییرات بنیادین بسیاری در ساختاری برگزاری آن بوده ایم. یکی از این تغییرات که در دوره بیست و سوم اعمال شد، اضافه شدن بخش موسیقی «پاپ» بود.
*دهمین سال حضور بخش «پاپ» در جشنواره
به این ترتیب امسال و در سی سومین دوره، برای دهمین سال است که جشنواره موسیقی فجر شاهد حضور خواننده ها و گروه های موسیقی پاپ است. در بیست و سومین دوره جشنواره که دبیری آن بر عهده کامبیز روشن روان بود، برای اولین بار این بخش اضافه شد و تا کنون نیز روند حضور خوانندگان پاپ در جشنواره ادامه دارد.
در طی این ده سال که موسیقی پاپ در جشنواره موسیقی فجر به رسمیت شناخته شده، بسیاری از خوانندگان پاپ به اجرای برنامه پرداخته اند، از خشایار اعتمادی که جزو نسل اول موسیقی پاپ بعد از انقلاب بود گرفته تا محمد علیزاده و حامد همایون که اولین اجرای رسمیشان را در جشنواره موسیقی فجر برگزار کردند.

جشنواره موسیقی فجر

سی و سومین دوره جشنواره موسیقی فجر

اما چند خواننده هستند که از زمان اضافه شدن بخش پاپ به جشنواره، تقریبا پای ثابت آن بوده اند؛ با نگاهی به جدول ادوار گذشته این رویداد موسیقایی مشخص می شود که کدام یک از خواننده ها بیشترین حضور را در این رویداد تجربه کرده اند:
جشنواره 23:مانی رهنما، حمید عسگری، مجتبی کبیری، خشایار اعتمادی و گروه آریان
جشنواره 24:محسن یگانه، حمید حامی، علی لهراسبی، احسان خواجه امیری و رضا صادقی
جشنواره 25:بنیامین بهادری، احسان خواجه امیری، گروه آریان، نیما مسیحا، حمید عسگری و رضا صادقی
جشنواره 26:دارکوب، رضا صادقی، مازیار فلاحی، علی اصحابی، شهاب رمضان، امیر طبری و سهراب پاکزاد
جشنواره 27:احسان خواجه امیری، محسن یگانه، بهنام صفوی، علی اصحابی، مازیار فلاحی، گروه آریان و بنیامین بهادری
جشنواره 28:احسان خواجه امیری، بابک جهانبخش، فرزاد فرزین، محمد علیزاده، مازیار فلاحی، رضا یزدانی، بهنام صفوی، سیروان خسروی و محسن یگانه.
جشنواره 29:بهنام صفوی، رضا یزدانی، سیروان خسروی، گروه سون، محسن یگانه، محمد علیزاده، رضا صادقی، شهرام شکوهی، علی عبدالمالکی، حمیدعسگری و مازیار فلاحی
جشنواره 30:فریدون آسرایی، مازیار فلاحی، سیروان خسروی، احسان خواجه امیری، محسن یگانه، شهرام شکوهی، فرزاد فرزین ، بابک جهانبخش، بنیامین بهادری، گروه سون و محمد علیزاده.
جشنواره 31:مازیار فلاحی، بابک جهانبخش، محسن یگانه، سیروان خسروی، احسان خواجه امیری، گروه سون و محمد علیزاده.
جشنواره 32:رضا صادقی، سیامک عباسی، فریدون آسرایی، فرزاد فرزین، شهرام شکوهی، امید حاجیلی، میثم ابراهیمی، اشوان، حامد همایون، محسن یگانه، زانیار، محمد علیزاده
جشنواره 33:مهدی جهانی، امید حاجیلی، مهدی یراحی، حامد همایون، زانیار خسروی، سیروان خسروی، سینا شعبانخانی، بهنام بانی، گروه پازل، علیرضا طلیسچی، امیر عباس گلاب
*«محسن یگانه» رکورددار حضور در جشنواره موسیقی فجر
با احتساب سی و سومین دوره جشنواره که از 20 دی ماه در تهران برگزار خواهد شد، محسن یگانه با هفت بار حضور در این رویداد رکوردار اجرا در بخش پاپ جشنواره است. احسان خواجه امیری و مازیار فلاحی هر کدام با شش دوره حضور در ادوار مختلف جشنواره، رکورددار حضور در این رویداد هستند. پس از این سه خواننده، محمد علیزاده، سیروان خسروی و رضا صادقی هر کدام با 5 بار حضور در رتبه دوم قرار می گیرند. بنیامین بهادری، بابک جهانبخش، حمید عسگری، بهنام صفوی، گروه آریان و گروه سون نیز هر یک سه بار در جشنواره موسیقی فجر حضور داشته اند. از طرفی در سی وسومین دوره
*محک جدی برای سالن «همایش ایرانیان»
امسال بعد از چند دوره ای که اجراهای پاپ جشنواره در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، مکان اجرای گروه های پاپ تغییر کرده و به سالن تازه راه اندازی شده «همایش ایرانیان» منتقل شده است. سالنی که گفته می شود پیشتر برای یک نهاد و مجموعه ورزشی بوده و حالا تغییر کاربری داده و امکان برگزاری کنسرت در آن فراهم شده است. این سالن در کیلومتر 5 آزادراه تهران کرج و ضلع غربی استادیوم آزادی قرار دارد و از این جهت ممکن است حداقل در روزهای پرترافیک هفته دسترسی مخاطبان جشنواره به این سالن را اندکی سخت کند. اما به هر حال باید منتظر ماند و دید که این سالن به ویژه از منظر کیفی و امکاناتی مثل صدابرداری اهالی موسیقی را راضی می کند یا خیر.
سی وسمین دوره جشنواره موسیقی فجر به ریاست حمیدرضا نوربخش از چهارشنبه هفته جاری 20 دی ماه در شش سالن شهر تهران آغاز می شود و تا 30 دی ماه نیز ادامه خواهد یافت.

جشنواره موسیقی فجر

جدول برنامه های سی و سومین دوره موسیقی فجر

جشنواره موسیقی فجر در سال 1364 و با نام اولیه «جشنواره سراسری سرود و آهنگ های انقلابی» شکل گرفت و اولین دوره آن با شرکت 20 گروه در تهران برگزار شد. پس از چهار سال یعنی در سال 1368 دوره پنجم آن با طراحی آرم، نشانه و نماد و با عنوان «پنجمین جشنواره موسیقی فجر» ادامه یافت. این جشنواره هم اکنون با ریاست حمیدرضا نوربخش دوره سی وسوم را سپری می کند.

سی وسومین جشنواره ی موسیقی فجر به ریاست حمیدرضا نوربخش از 20 تا 30 دی ماه سال جاری در تهران و 6 سالن (تالار وحدت، رودکی، برج میلاد، سالن ایرانیان، فرهنگسرای نیاوران و برج آزادی) برگزار می شود.

محسن یگانه رکورد جشنواره موسیقی فجر را زد!

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از خبرگزاری فارس _ تسنیم / م.ف
وبگردی