اصغر فرهادی

افتتاحیه جشنواره کن 2018 با همه می دانند اصغر فرهادی

تاریخ انتشار : 16 فروردین 1397کد مطلب : 66507زمان مطالعه : 2 دقیقه
فیلم همه می دانند اصغر فرهادی با بازی پنه لوپه کروز و خاویر باردم به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره کن 2018 انتخاب شد.

فیلم اصغر فرهادی جشنواره کن 2018 را افتتاح میکند

اصغر فرهادی کارگردان سرشناس کشورمان که سابقه حضور در جشنواره کن را دارد و فیلم های او در این جشنواره بسیار مورد توجه قرار میگیرد امسال با یک فیلم اسپانیایی زبان در جشنواره کن حضور دارد. جشنواره کن 2018 با فیلم اصغر فرهادی افتتاح میشود.

افتتاح جشنواره کن 2018 با فیلم اصغر فرهادی

جدیدترین فیلم اصغر فرهادی با عنوان «همه می دانند» با بازی پنه لوپه کروز و خاویر باردم به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم کن 2018 انتخاب شد.

جشنواره فیلم کن 2018 با فیلم «همه می دانند» جدیدترین فیلم اصغر فرهادی کارگردان ایرانی برنده دو جایزه اسکار کار خود را شروع می کند.

فرهادی اگر چه سال پیش با فیلمی در جشنواره کن حضور نداشت اما در مراسم افتتاحیه کن حاضر بود و از کن به عنوان مکانی برای دیالوگ مردم از طریق سینما یاد کرد.

 اصغر فرهادی

فیلم همه می دانند با اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018

پنه لوپه کروز، خاویر باردم بازیگران اسپانیایی برنده اسکار و ریکاردو دارین بازیگر آرژانتینی در «همه می دانند» بازی می کنند.

این فیلم که هشتمین فیلم اصغر فرهادی است با بازی ادوارد فرناندز، باربارا لنی، الویرا مینگز، ایما کوئستا، روژه کاسا مایور و رامون باره در کنار بازیگران اصلی آن ساخته شده است.

درباره داستان فیلم جز خلاصه ای چند خطی چیزی به بیرون درز نکرده است. بر اساس این خلاصه، فیلم درباره زنی است که با خانواده اش از بوئنوس آیرس به سرزمین مادری خود در اسپانیا سفر می کند تا در جشنی شرکت کند. آنچه قرار بود ملاقاتی ساده با اقوام و آشنایان باشد با وقوع اتفاقاتی دچار مشکل می شود...

در حالی که «آموزش بد» ساخته پدرو آلمودوار در سال 2004 به عنوان فیلم افتتاحیه کن انتخاب شده بود، برای دومین بار یک فیلم اسپانیایی زبان آغازگر این جشنواره شده است. در همین حال در سال های اخیر این نخستین باری است که فیلمی غیرفرانسوی یا غیرآمریکایی آغازگر کن بوده است.

فرهادی پیش از این با دو فیلم در بخش مسابقه جشنواره کن حضور داشته که شامل «گذشته» در سال 2013 و «فروشنده» در سال 2016 بوده است. هر دوی فیلم فرهادی با دست پر از کن بیرون آمده اند در حالی که بره نیس بژو برای فیلم نخست جایزه بهترین بازیگر زن را برد و «فروشنده» دو جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را برای بازی شهاب حسینی کسب کرد.

اصغر فرهادی

اصغر فرهادی کارگردان فیلم همه می دانند

خاویر باردم بازیگر مطرح اسپانیایی، ریکاردو دارین، بازیگر آرژانتینی در کنار ادوارد فرناندز، باربارا لنی، الویرا مینگز، ایما کوئستا، روژه کاسا مایور و رامون باره آ سایر بازیگران اصلی هشتمین فیلم بلند فرهادی هستند.

خوزه لوییس آلکاینه 78 ساله، مدیر فیلمبرداری فیلم جدید فرهادی است. علاوه بر خود اصغر فرهادی، شرکت های Memento Films  از فرانسه، Morena Film  از اسپانیا و Luky Red از ایتالیا تهیه کنندگی مشترک این فیلم را بر عهده دارند.

مدیریت هنری فیلم بر عهده کلارا نوتاری و طراح لباس نیز سونیا گرانده است. هایده صفی یاری تدوین گر و دانیل فونترودونا مدیر صدابرداری فیلم هستند. 

افتتاحیه جشنواره کن 2018 با همه می دانند اصغر فرهادی

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از خبرگزاری مهر ، آی فیلم / م.ف
وبگردی