جلب رضایت والدین

چطور برای خواسته ام از والدینم جواب مثبت بگیرم ؟

کد مطلب : 73810تعداد نظرات : 25 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
والدین در برخی مواقع با خواسته ها و تصمیمات شما مخالفت می کنند برای جلب رضایت آن ها باید با روشی اصولی رفتار و صحبت کنید.

چطور برای تصمیمی که داریم از پدر و مادرمان جواب مثبت بگیریم؟

حتما تا به حال برایتان پیش آمده که گاهی اوقات به یک موضوعی بسیار علاقه مند هستید اما مادرتان کاملاً مصرانه به شما جواب منفی می دهد. این اتفاق بسیار ناراحت کننده می باشد و شما را کلافه می کند. برای بعضی از افراد این موضوع ته دنیا محسوب می شود اما چه باور کنید چه نه، مادر شما مسائل را از دیدگاه خودش می بیند و نمی تواند با درخواست شما موافقت کند. اما گاهی اوقات می توان از طریق راهکارهایی اصولی مادر را متقاعد کرد و جواب مثبت را از او گرفت. در این بخش از نمناک به شما یاد می دهیم که برای جلب رضایت والدین چه کار کنید.

نکات مطرح شده برای جلب رضایت والدین برای دریافت پاسخ مثبت به درخواست شماست و برای هر دوی آنها موثر است اما از آنجا که ارتباط فرزندان با مادر بیشتر است متن را با محوریت درخواست از مادر پیش می بریم.

1. قدردانی خود را به او نشان دهید سپس از او درخواست کنید:

روانشناس در این مورد میگوید :اگر چیزی از من بخواهید و سروصدا راه بیاندازید و تلاش کنید که بگویید لایق آن هستید، حتماً جواب نه خواهید شنید. برای جلوگیری از این کار بهتر است که احساس خوب به مادرتان دهید و به او بگویید که چقدر قدردان زحمات و محبت هایش در گذشته می باشید. سپس درخواست خود را مطرح کنید. جادوی قدردانی باعث ایجاد حس خوب در فرد مقابل می شود که نمی تواند در برابر درخواست شما مقاومت کند.

جلب رضایت والدین

2. دلایل خود را شرح دهید:

سعی کنید دلایل خود را روی کاغذ برای انجام کار بنویسید. موضوع نوشته شده روی کاغذ از اصلی ترین نکته می باشد. سپس بیش از همیشه فکر کنید و مثال ها و نمونه های خوبی را روی کاغذ بیاورید. می توانید یک سناریو را نیز برای آن طراحی کنید.

اگر مادرتان جواب منفی داد، حتماً مثال هایی را برایش عنوان کنید که فلان کار را انجام داده و به موفقیت رسیده است. سعی کنید که این کار را با نهایت آرامش انجام دهید. در واقع باید کاری کنید که هیچ شک و شبهه ای برای مادرتان به وجود نیاید تا از آن کار جلوگیری نکند.

3. زمان مناسب را انتخاب کنید:

سعی کنید برای رد کردن درخواست و زمان مناسب را انتخاب کنید. اگر مادر شما در حالت استرسی، خسته یا عصبانی است از او درخواست نکنید. به جای آن صبر کنید که شاد و آرام باشید. مثلاً کارهایی مثل امور خانه را انجام دهید.

سپس می توانید درخواست خود را مطرح کنید. مثلا اگر فکر می کنید مادر شما عاشق حیوانات می باشد، می توانید هنگامی که در حال مشاهده حیوانات هستید این درخواست را مطرح کنید زیرا در آن حالت آرامش بیشتری دارید.

4. موضوع را کوچک کنید:

زمانی که از مادر خود درخواستی دارید، سعی کنید درخواست ها را کوچک مطرح کنید. مثلاً اگر می خواهید که یک پرنده خانگی بخرید و مادرتان مخالفت می کند، می توانید سایز پرنده را کاهش دهید و از چیزهای کوچک شروع کنید.

جلب رضایت پدر و مادر

5. اعتماد به نفس او را بالا ببرید:

چه باور کنید چه نه، مادر شما به شدت روی حرف های دیگران حساس خواهد بود. همین طور در مورد مهارت های خود نیز بسیار تاکید دارد. زمانی که در جمع دیگران هستید، سعی کنید مکالماتی را با مادر خود راه بیندازید که باعث افزایش اعتماد به نفس شود.

در نهایت ادب رفتار کنید. این کار باعث می شود که اعتماد به نفس بالا برود و نسبت به داشتن چنین فرزندی احساس افتخار کنید. در نتیجه برایتان سخت خواهد بود که به درخواست شما جواب منفی بدهد.

6. با مادرتان معامله کنید:

سعی کنید در ازای درخواستی که از مادر دارید، به او قول بدهید زیرا قول دادن به مادر به شما کمک می کند که زودتر به مقصد خود برسید. مثلاً به او قول بدهید که در ازای پذیرش این درخواست کارهای خانه را انجام دهید و تضمین دهید که قول خود را حتماً عملی کنید این کار باعث می شود که مادر بیش از همیشه به شما اعتماد داشته باشد و نتواند در برابر درخواست شما مقاومت کنند.

7. اعتبار دریافت کنید:

هنگامی که درخواست های بزرگ از مادر دارید، صبوری کردن رمز موفقیت شما خواهد بود. مثلاً وقتی که تبلت می خواهید یا از او می خواهید که برایتان ماشین بخرد، باید به او ثابت کنید که صبر کافی را داشته باشد. مثلاً می توانید این کار را با انجام دادن مسئولیت های کوچک به سرانجام برسانید یا حتی از قول هایتان کمی بیشتر مایه بگذارید. این کار باعث می شود که اعتبار دریافت کنید.

راه های جلب رضایت والدین

8. مسئولیت پذیر باشید:

هدف اولیه مادر شما این است که جوان مسئولیت پذیری تربیت کرده باشد. شما نیز می توانید این کار را با انجام دادن کارهای درست به او نشان دهید و زمانی که چیزی می خواهید بیش از حد التماس نکنید.

به جای آن سعی کنید به قول ها و تعهدات خود وفادار باشید و مسئولیت پذیری خود را به او نشان دهید. این کار دقیقا مادر شما را مجاب می کند که جواب مثبت به شما بدهد. مراقب باشید که حرفشان با عملتان مرتبط باشد.

9. مادرتان را مجبور نکنید:

زمانی که درخواستی از مادر خود دارید، سعی نکنید که او را وادار به جواب دادن کنید. به جای آن به او مهلت دهید که فکر هایش را بکند و بعد از آن به شما جواب بدهد. در واقع مثل بچه ها رفتار نکنید و او را در مهلکه نیاندازید. این کار باعث می شود که مادر شما، شما را فردی بالغ ببیند که ادب را رعایت می کند.

10. جواب منفی را به مثبت تبدیل کنید:

اگر جواب منفی است باید در این مورد مهارت داشته باشید که چگونه جواب بله را از او بگیرید. از او بپرسید که چرا با کار شما مخالف است. اگر جواب نامفهوم و مبهمی از رو دریافت کردید، سعی کنید که از او بخواهید تا برایتان توضیح بدهد که چه مسئولیت هایی را باید از خودتان نشان دهید تا جواب بله را از او دریافت کنید و چگونه به او نشان دهید که به اندازه کافی بزرگ شده اید. حواستان باشد که در این موارد نباید سر و صدا به راه بیندازید و غر نزنید تمام این کارها را در کمال آرامش انجام دهید.

چطور برای خواسته ام از والدینم جواب مثبت بگیرم ؟

3.37379
این مطلب مفید بود ؟49012478
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سبک زندگی
25 نظر به ثبت رسیده است
یه فرد1400-08-23
متاسفانه دیگه دیره اصلا هم با آرامش مطرح نشد
16329
Makan1402-01-04
منم همینطور:)
114
باران1400-09-08
من دوست دارم مامانم برام اینیستا گرام نسب کنه و باهم تو ایستا وقت بگذرانیم یعنی یه پیج درست کنیم خوب هسودیم میشه میبینم بچه از من کوچیکتر بامامانش وقت میگذرونه ولی مامان من همش در گیر کار های خودشه خوب برای یه بچه 12 ساله سخت نمیدونم چیکار کنم
22267
آنا1400-09-11
من نمیدونم اخه چرا مادر من نمیزاره من موهامو کوتاه کنم اونم پسرونه بابا مادر من زندگیه خودمه عههه نمیدونم باید چکار کنم بابام میزاره هرکاری که دلم خواست بکنم مامانمم میزاره مثلا میزارن هروی لباس خواستم بپوشم اما مامانم نمیزاره موهامو کوتاه کنم و از اونجایی هم که من تکواندو کار هستم برای مسابقات و مبارزه خیلی اذیت میشم و باید موهام کوتاه باشه مامان من انتظار داره من تکواندوم عالی باشه ولی در صوری که موهای من تو مبارزه میان جاو چشام چطوری مبارزه عالی باشه هااا خداااا توبه توبه من تولدم نزدیکه یعنی هفته دیگس 19 اذر و دوست دارم مامانم برا تولدم رضایت بده موها کوتاه کنم
15364
علی صافی زاده1400-09-15
داش مامان من نمی زاره برم تکواندو البته در کت می کنم که مو پسرانه دوستاری
7831
یونا1401-01-25
دقیقا برعکس منی
3119
یه آدم بدبخت1400-09-12
من مامانم برام حتی پفک ساده هم نمیخره☹️
من دخترم نیاز ب محبت دارم ولی حتی بغلم هم نکرده
هیچ وقت قربون صدقم نرفت
هیچ وقت چیزی که آرزوش داشتم برام نخرید
تولد برام نگرفت
دوسم نداشت
غذای مورد علاقم درست نکرد ????
همیشه کتکم زد
داداش کوچیکمو میبینم حسودیم میشه
من ۱۵ سالمه شهر بازی نرفتم
داداش کوچیکمو هر هفته میبره
من هر روز تو مدرسه خوراکی خوردن دوستام تماشا میکنم
مامان من حتی برام نون پنیر هم نمیگیره ببرم مدرسه
از همشون متنفرم
از داداش کوچیکم متنفرم
از بابام که هیچ وقت وجود منو حس نکرد متنفرم
از زندگی متنفرم
49968
مرتضی1400-10-10
سلام خواهر من انقدر متنفر نباش شاید دلیلی داره شایدم واقعا بد هست اما نباید از برادر کوچک ترت ناراحت باشی اون که کاری نکرده
11759
ARSHIA RIYAZI1401-02-08
آفرین این درسته هر مادری بچشو خیلی دوست داره
5261
..............1400-11-18
خودت رو ناراحت نکن مثبت فک کن شاید تو فضای مجازی کسی بتونه درکت کنه
من هیچوقت دوس ندارم کسی رو ناراحت ببینم پس لطفا این کار رو بکن پنج دقیقه وقت داری حرصت رو خالی کنی روی بالش بعد پنج دقیقه دیگه غر زدن ممنوع این ۳ تا کلمه رو میگی (نمیشه کاریش کرد ) بعد نفس عمیق بکشی
اگر در این دنیا فقیر به دنیا اومدی و بهت توجه نمیشه خداوند در عوض اون در اون دنیا بهت کمک میکنه
7837
ناشناس1401-04-13
درکت میکنم زندگیه دیگه به هر حال یجوری باید باهاش کنار بیایی
359
Farnaz1401-10-18
عزیزم ناراحت نباش به نظرم تو این کارو نکن
برای خودت یه درآمدی باز کن
مثلا من که دست بند درست میکنم میفروشم
هفته ای ۱۰۰ الی ۱۵۰ تومن در میارم
کلا ۱۰ سالمه
363
یه آدم بدبخت و بدون خواهر و برادر1400-09-14
اِه کاش از کوچیکیم مامانم برام خواهر می آورد.ولی حیف نمیشه که نمیشه????????????همین تنها آرزویم بود کاش از کوچیکیم یه خواهر داشتم????????????????????????????????????????
10058
Farnaz1401-10-18
ببین الان اینو میگی خیلی بده من یه داداش دارم
تولد بچش منو نمیگن
۱۰۰۰ بار خواهر زنش رو شهر بازی برده
حتی نگفته بیا توام ببرم من که کلا نمی‌رفتم ولی باز
بچه هاش پدر رو درآوردن هب من چیکار کنم
164
هعی1400-09-23
من یه چیز میخام بخرم نمیزاره یعنی پول نمیده بابام کلا هفته ۱۰ تومن بهم میده ۱۰ سال جمع کنم نمیتونم یه نوشابه بخرم ????????????
9227
diyanna1400-11-21
من همیشه دوست دادم با دوستام برم بیرون و بابام این اجازه رو میده ولی مامانم میگه هیچوقت نمیزارم چیکار کنم؟????
9113
اتوسا1401-10-15
دقیقا راست میگی ????
134
........1400-11-26
تو فضای مجازی شاید بتونی یه کاری بکنی
3021
یک ادم1401-01-03
مامانم با بابام دعوا کرده
ناراحتم خیلی سر چیز های الکی دعوا می کنن
برام دعا و ارزو کنین آشتی کنم????۹
10810
یه ماها بالاتر از قوانونیم1401-10-19
خیلی راست میگی در مادر منم همینن درک نمیکنم سر چیزای الکی دعوا میکنن
193
Ava.shaban911401-12-20
انشالله دیگه دعوا نمی کنند نگران نباش الهی بعد از این زندگیت خوش و سلامت باشد
73
یک آدم که آرزو داره یک خواهر داشته باشه1401-01-06
من آرزو دارم که یک خواهر داشته باشم حاضرم تمام زندگیم رو بدم ولی یک خواهر داشته باشم بخدا راست میگم
8327
کامپیوتر1401-02-28
انشاالله خواهر دار میشی
5111
اتوسا1401-04-14
عالی بهترین راه حل
2120
یه بدبخت1402-01-03
من یه ادم بدبختم خیلی بدبخت حوصله ندارم توضیح بدم خیلی سخته یه چیزی بخوای ولی برات نخرن
224
وبگردی