خلبان

جوان ترین خلبان زن دنیا + تصاویر

کد مطلب : 37375زمان مطالعه : 2 دقیقه
این دختر جوان همگان را شگفت زده کرده است او جوانترین خلبان زن شرکت هواپیمایی ایزی جت می باشد و از سن 13 سالگی با تلاش و پشتکار به این درجه از موفقیت رسیده است.

 جوان ترین خلبان زن شرکت هواپیمایی ایزی جت

در ادامه این مطلب مهارت و استعداد دختری را ملاحظه می کنید که جوانترین خلبان زن یک شرکت هواپیمایی می باشد،شرکت هواپیمایی ایزی جت، می گوید که او جوانترین خلبان زن این شرکت هواپیمایی تجارتی است.کیت مک ویلیامز، به 100 نقطه جهان پرواز می کند و می گوید که بیشتر مردم وقتی از سن او باخبر می شوند تعجب می کنند و تحت تاثیر قرار می گیرند.
 
سال گذشته هواپیمایی ایزی جت، اعلام کرد که در نظر دارد تعداد خلبان های زن خود را افزایش دهد. البته کیت، در جهان جوانترین زنی نیست که شغل خلبانی را انتخاب کرده. وقتی که کیت، سیزده ساله بود، تمرین های پرواز را شروع کرد ولی در مصاحبه با خبرگزاری پرس آسوسیشن، گفته که هرگز فکر نمی کرد روزی خلبان هواپیماهای مسافربری شود.
 
خلبان
 
با این وجود، او پس از تمرین های پرواز در ساتهمپتون، در ماه مه 2011 به عنوان کمک خلبان، کار خود در شرکت هواپیمایی ایزی جت را شروع کرد.
 
پس از گذراندن دوره سرخلبانی، اخیرا ایزی جت او را به مقام خلبانی ارتقاء داده.
 
کیت می گوید:"شخصا فکر نمی کنم که سن من مهم است. من مانند سایر سرخلبان ها همان دوره آموزشی را طی کرده ام و قبول شده ام. معمولا این خدمه پروازی هستند که سن من را می پرسند ولی بعضی وقت ها مسافران هم همین سؤال را می کنند.
 
"وقتی به آنها می گویم 26 سال دارم، از موفقیت های من در این سن کم، به نحو خوش آیندی تعجب می کنند و تحت تاثیر قرار می گیرند."
 
کیت، برای این که به فرودگاه گتویک که مورد استفاده هواپیماهای ایزی جت است نزدیک باشد، از محل زندگی اش در شهر کارلایل در شمال غرب انگلستان، به منطقه ساری، که با فرودگاه گتویک فاصله زیادی ندارد نقل مکان کرده.
 
خلبان
 
از این فرودگاه او با هواپیماهای ایرباس 319 آ و 320 آ به سراسر دنیا از جمله ایسلند، اسرائیل و مراکش پرواز می کند.
 
او می گوید:"برنامه پروازهای من خیلی متغیر است به همین جهت به ندرت در طول یک ماه به یک مقصد دو بار پرواز می کنم. همین موضوع پروازهایم را برایم جالب می کند."
 
حدود 5 درصد خلبان های هواپیماهای مسافربری زن هستند.
 
سال گذشته ایزی جت اعلام کرد که می خواهد شمار خلبان های زن خود را به 12 درصد افزایش دهد.
 
جولی وستورپ، رئیس سازمان خلبان های زن بریتانیایی، امیدوار است که زنان بیشتری با الهام از کیت مک ویلیامز، حرفه خلبانی را انتخاب کنند.
 
به گزارش بی بی سی، جولی وستورپ می گوید که هم سازمان خلبان های زن بریتانیایی و هم ایزی جت می دانند که برای دختران و زنان جوان هنگام انتخاب شغل، زنان خلبان به عنوان مدل و سرمشق تا چه حد اهمیت دارند و به همین جهت به همکاری برای ترغیب زنان جوان به انتخاب شغل خلبانی ادامه می دهند.

جوان ترین خلبان زن دنیا + تصاویر

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
برگرفته از تدبیر - / ل
وبگردی