جوش شیرین سرماخوردگی
نتیجه ی تحقیقات یک پزشک چینی نشان می داد که جوش شیرین در درمان فوری سرماخوردگی تاثیر قابل توجهی دارد اما نظر دیگر متخصصان چه بود؟

درمان سرماخوردگی و آنفولانزا با جوش شیرین

یکی از اهداف افراد در فصل پاییز و زمستان جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا است که در این زمینه استفاده از داروهای خانگی و گیاهی خواهان بیشتری دارد از این رو متخصصان در تلاش هستند تا هر روز راه حل جدیدتری کشف و ارائه دهند. مدتی پیش پزشک اهل کشور چین اعلام کرد با جوش شیرین موفق شده است سرماخوردگی را فوری و در مدت نسبتا کوتاهی درمان کند.

طبق آزمایشات دکتر "والنی" جوش شیرین در درمان سرماخوردگی موفق بوده است، او به این نتیجه رسیده افرادی که از جوش شیرین طی بررسی و دوره تست استفاده کرده اند سرما نخوردند. همچنین دکتر چینی اضافه کرد در صورت استفاده از جوش شیرین از هرگونه سرماخوردگی مصون هستید و در بیشتر مواقع ظرف 36 ساعت علایم آن ناپدید می شود برای همین یکی از بهترین راه و روش های پیشگیری و درمان آنفولانزا و سرما خوردگی را استفاده از جوش شیرین بیان کرده است.

اما ماهها بعد از این خبر برخی از متخصصان این روش را رد کردند و از مردم خواستند تا این روش را مورد استفاده قرار ندهند و برای همین اطلاعیه ای صادر کردند که در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک میخوانید.

جوش شیرین سرماخوردگی

رد روش درمان سرماخوردگی و آنفولانزا با جوش شیرین

گروهی از پزشکان متخصص به مردم هشدار دادند که اخبار و پست های اینترنتی را که ادعا می کنند نوشیدن ترکیب آب و جوش شیرین می تواند به پیشگیری یا بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کند، را باور نکنند و به اشتراک نگذارند.

برخی مراکز خبری معتبر نیز اعلام کرده اند :" جوش شیرین یا کربنات سدیم یکی از مواد تشکیل دهنده پخت و پز است و هیچ تاثیری در پیشگیری یا درمان سرماخوردگی یا آنفولانزا ندارد."

ویروس سرماخوردگی انسانی یا راینو ویروس از شایع ترین عوامل عفونی در انسان ها و عامل اصلی بیماری سرماخوردگی است. در حالی که آنفولانزا توسط ویروس های آنفولانزا ایجاد می شود. بنابراین، آن ها هیچ درمان فوری ای ندارند.

بهترین روش برای درمان این بیماری ها و کاهش علائم، نوشیدن آب فراوان، استراحت کافی، استفاده از داروهای گیاهی و داروهای کنترل تب، سرفه یا آبریزش بینی است. در صورت بدتر شدن یا ادامه یافتن علائم بیش از یک هفته، بیمار حتما باید به پزشک مراجعه کند.

سرماخوردگی با جوش شیرین

حرف آخر

این جور که پیداست درمورد تاثیر جوش شیرین برای درمان سرماخوردگی اختلاف نظر وجود دارد پس بهتر است اگر در جستجوی درمان های گیاهی و طب سنتی هستید سراغ جوش شیرن نرفته و درمان های مطمئن سرماخوردگی که در لینک زیر معرفی شده اند را استفاده کنید.

درمان فوری سرماخوردگی در عرض یک روز

جوش شیرین سرماخوردگی را درمان میکند یا نه

4195
این مطلب مفید بود ؟15540
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی