جوشاندن آب
چیزی که اکثر ما از مایکروفر که اسم دیگر مایکروویو در زبان محاوره ای ما است می دانیم این است که این وسیله به درد گرم کردن غذا می خورد. اما این وسیله از چیپس درست کردن بگیر تا جوراب شُستن، کاربردهای دیگری هم دارد.

نکاتی که هنگام جوشاندن آب با ماکروویو باید رعایت کنیم

با یک دستگاه ماکروویو کلی کار می تونیم انجام بدیم، اما معمولا از این دستگاه فقط برای گرم کردن غذا استفاده می کنیم. یکی از کارای سریع و ساده ای که می تونیم با ماکروویو انجام بدیم جوشوندن آبه. وقتی خیلی عجله داریم و فقط یه لیوان آب جوش می خواهیم که چای یا قهوه فوری درست کنیم. برای یک لیوان آب داغ لازم نیست چند لیتر آب رو روی اجاق بجوشونیم. جوشوندن آب تو این دستگاه آسونه اما چندتا نکته رو باید رعایت کنید که هم انرژی کمی مصرف کنید و هم اتفاق بدی مثل سوختگی براتون نیوفته.

جوشاندن آب با ماکروویو

جوشاندن آب با ماکروویو

اول اینکه آب رو توی ظرف مخصوص مایکروویو یا توی لیوان کریستال یا سرامیکی بجوشونید. ظروف پلاستیکی که مخصوص مایکرو نیستن، مواد سمی داره که با گرم شدن وارد غذا می شه.
اگر یه قاشق چوبی توی آب بندازید، آب تو زمان کمتری می جوشه. این کار باعث می شه که آب جوش از لیوان سرریز نشه.
اگر آبی که توی لیوان ریختید، آب جوشیده سرد شده، یا آب معدنی نیست، بذارید یک دقیقه همچنان بجوشه، گذاشتن قاشق چوبی توی لیوان هم اینجا به دردتون می خوره.
دقت کنید که برعکس خیلی از گرم کردنی ها که توصیه می شه در ظرف رو موقع گرم شدن بذارید، روی لیوان رو با چیزی نپوشونید. اگر بخار آب نتونه راهی برای خروج پیدا کنه، لیوان شما رو تبدیل به یک بمب آماده انفجار می کنه.
ظرف چند دقیقه یه لیوان آب جوش دارید که می تونید باهاش یه نوشیدنی گرم و مطبوع درست کنید و روزتون رو باهاش شروع کنید

توصیه هایی برای جوشاندن آب با ماکروویو

4.520
این مطلب مفید بود ؟182
برگرفته از رنگی رنگی -/ ر
وبگردی