جیرجیرکردن کفش
اگر کفشتان هنگام راه رفتن روی سطوح صاف مثل کاشی صدا می دهد ، اگر کفی کفشتان هنگام راه رفتن زیاد جابه جا میشود ، اگر کف کفشتا در هنگام راه رفتن صدای سوت می دهد ادامه این مطلب را بخوانید

چند راه و روش ساده برای رفع جیرجیرکردن کفش

کفش هایی که صدای جیر جیر دارند میتواند موجب خجالت و آزار شوند ، علت صدای جیر جیر کفش میتواند زیر کفش ، کفی ای که در کفش قرار گرفته یا قسمت بیرونی کفش باشد. خوشبختانه ،برغم اینکه صدا ی جیرجیر از کجا می آید ، میتوانید مشکل را در خانه حل کنید.

3 راه حل سریع و ساده برای رفع جیرجیرکردن کفش

1. زیر کفی کفشتان پودر بچه بریزید

اگر کفی کفشتان هنگام راه رفتن زیاد جابه جا میشود، میتواند دلیل اینکه صدای جیرجیر بدهد باشد. کفی ها را بردارید ، کمی پودر بچه را داخل کفشتان پخش کنید سپس کفی ها را در جایخود بگذارید . پود بچه سبب کاهش اصطحکاک کفش و کفی خواهد شد و به همین دلیل دیگر زیاد صدا نخواهند داد. اگر پودر بچه ندارید میتوانید از پودر طلق ، یا نشاسته ذرت استفاده کنید. اگر کفشتان کفی قابلیت برداشتن ندارد ، پودر بچه را به جای زیر کفش به درز های آن بزنید.

2. سعی کنید زیر کفی های کفش از دستمال توالت استفاده کنید

دستمال توالت را تا کنید در اینصورت برای گذاشتن زیر کفی به اندازه ی کافی کوچک میشوند. گذاشتن دستمال در کفی کفش تان کمک به پیشگیری از جا به جا شدن و جیر جیر کردن کفش ، هرچقدر که را بروید میشود. اگرامکان دسترسی به دستمال توالت را ندارید میتوانید از دستمال سفره استفاده کنید. برای این که کفشتان شروع به بو دادن نکند بعد از مدتی دستمال ها را عوض کنید.

صدا دادن کفش

رفع مشکل جیرجیرکردن کفش

3. اگر کفشتان همچنان جیرجیر میکند زیر کفی ها روغن نارگیل بمالید

کفی ها را برداشته و روغن را به قسمت زیرین داخل کفش بمالید سپس کفی را به جای خود بازگردانید.روغن نارگیل میتواند به روانکاری کفی شما کمک کند بنابراین هنگام راه رفتن احتمال کمتری برای ایجاد صدا وجود دارد. اگر دوباره کفش شروع به صدا دادن کرد فقط کافیست که دوباره روغن بزنید.

جلوگیری از جیر جیر کردن زیر کفش

زیر کفشتان را با یک دستمال پاک کنید

اگر کفشتان هنگام راه رفتن روی سطوح صاف مثل کاشی، زمین هایی با چوب سخت صدای جیر جیر میدهد ، میتوان به این دلیل باشد که زمین دارای سطح صیقلی است. شاید بهتراست هر وقت که آن کفش را میپوشید زیر کفشتان را با یک دسستمال خشک کن پاک کنید که به اندازه ی قبل صدای جیر جیر ندهند. شاید بخواهید هربار زیر کفش تان را با دستمال پاک کنید تا دوباره شروع به جیر جیر نکند.

جیرجیرکردن کفش

پاک کردن کف کفش با دستمال خشک

زیرکفشتان را با سمباده زمخت کنید

یک سمباده ی خوب را به آرامی به سمت پایین بکشید تا وقتی که هنگام لمس کردن کمی ناهموار باشد. سمباده میتواند از صافی زیر کفشتان بکاهد. سمباده ی خوب را میتوانید بصورت آنلاین و یا در فروشگاه های محلی سخت افزار پیدا کنید.مطمئن شوید که از سمباده خوبی استفاده میکید که 120-220 گرید می باشد. اگر کفی های کفشتان گم میشوند از یک چسب محکم برای چسباندنش به کفش استفاده کنید.

چسب راه چاره است

از دست دادن پایین کفش همچنین میتواند موجب ایجاد صدای جیر جیرهنگام راه رفتن شود، بنابراین چسباندن آن ها میتواند مشکل را حل کند اگر فاصله ای میان قسمت بالا و پایین یکی از کفش هایتان بود با چسب داخل آن را پر کنید و به سمت پایین گیره بزنید تا کاملا خشک شود.

از نوار لاستیکی استفاده کنید

اگر گیره ندارید، برای نگه داری بخش های قسمت و بالای کفش در جای خود یک نوار لاستیکی را جهت اینکه به اطراف بپیچید انتخاب کنید و یا چیز سنگینی را به آن وصل نمایید ، اجازه دهید چسب به مدت 24 ساعت قبل از پوشیدن کفش خشک شود. واکس را به کفش هایتان بمالید اگر بیرون کفشتان صدا میدهد.

رفع صدا دادن کفش

جیرجیرکردن کفش به دلیل مرطوب بودن کفش

گاهی اوقات ، جیر جیر کردن کفش به خاطر این است که مواد روی کفش با هم اصطحکاک پیدا میکنند. اگر به بیرون کفشتان توجه کنید خواهید دانست که صدا فقط زمانی که قدم برمیدارید تولید میشود. هرگاه که قدم برمیدارید تلاش کنید به قسمتهای بیرونی کفش روغن بمالید و این موجب روانکاری کفش و کمتر شدن صدای جیر جیر کفش خواهد شد.

اطمینان حاصل کنید که واکسی که استفاده میکنید مناسب کفش تان است 

بعنوان مثال اگر جنس کفشتان از چرم است باید از واکس مخصوص چرم استفاده کنید. به خاطر داشته باشید واکس با گذشت زمان ناپدید می شود، اگر کفشتان دوباره شروع به صدا دادن کرد ، واکس دوباره بزنید. واکس را میتوانید آنلاین یا از فروشگاه کفش خریداری کنید.

اگر صدای جیر جیر از سوراخ ها می آید ،صابون چرم را در زبانه ها قرار دهید

صابون چرم واکس غلیظی است که میتوان برای روانکاری کفش از آن استفاده کرد.اگر زبانه ها روی کفشتان برخلاف سوراخ ها به هم ساییده میشوند و تولید صدا میکنند ، صابون چرم را روی قسمت جلویی زبانه بمالید که صدا را متوقف کند. میتوانید صابون چرم را به طور آنلاین سفارش دهید و اگر نمیخواهید ، به جای آن میتوانید از واکس استفاده کنید.

شاید نیاز داشته باشید که بعد از اولین استفاده دوباره آن را تمدید کنید.

اگر علت جیر جیر کفش مرطوب یا نم دار بودن کفش تان است 

سعی کنید آن را خشک کنید.گیر افتادن نم در داخل کفش سبب صدا دادن کفش خواهد شد.

روش های زیادی برای اینکه کفش تان را خشک کنید وجود دارد از جمله 

آویزان کردن آن ها در محیطی گرم و خشک

خشکشویی یا نقطه ای نزدیک آتش هر دو مکان های مناسبی هستند که میتوانید کفش هایتان را آویزان کنید تا خشک شوند.

روش های جلوگیری و رفع سریع جیرجیرکردن کفش در خانه

2.322
این مطلب مفید بود ؟1012
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ع.ب
وبگردی