سریال ماه و پلنگ
سریال ماه و پلنگ با انتقاد ها و حواشی زیادی روبرو شده و گفته میشود که این سریال شباهت زیادی به سریال های ترکیه ای به خصوص سریال انتقام دارد.

شباهت سریال ماه و پلنگ به سریال انتقام

سریال «ماه و پلنگ» به کارگردانی احمد امینی که بارهاوبارها درطول مدت تولید خود به «ملکا» تغییرنام داد سرانجام با نام اولیه خود یعنی «ماه و پلنگ» از 10آبان به روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
«ماه و پلنگ»، روایت شهری از انسان هایی است که بهشت خوشبختی و سعادت خود را در جهنم دروغ و انتقام و زیاده خواهی نابود می کنند. امیرمحمد زند در نقش فریدون و ویدا جوان در نقش کتایون بازیگران خط عاشقانه این داستان هستند.

این روزها سریال «ماه و پلنگ» از شبکه 3 در حال پخش است که با واکنش ها و حاشیه های زیادی مواجه شده. به غیر از انتقادات نسبت به کیفیت سریال، که خیلی از کاربران اینترنتی به اجرای ضعیف آن اعترض کرده اند، بعضی ها هم به دلیل نمایش تجملات و زندگی لوکس شدیدا به آن تاخته و محصول جدید شبکه ی سه را تحت تاثیر موج سریال های ترکی خوانده اند.

 
سریال انتقام

سریال ماه و پلنگ و سریال ترکی انتقام

اما حواشی این سریال همین جا تمام نمی شود. در روزهای اخیر کارگردان و نویسنده یعنی احمد امینی و سعید مطلبی در اعتراض به سانسورها و ممیزهای بی شمار تلویزیون و لطمه خوردن سیر دراماتیک سریال در اثر حذفیات بدون هماهنگی خواهان حذف نام خود از تیتراژ شده اند. بحثی که هنوز هم ادامه دارد و بازتابش در وبسایت ها و خبرگزاری های مختلف به چشم می خورد.

اما شاید موضوعی که کمتر بهش پرداخته شده، شباهت خط داستانی «ماه و پلنگ» با سریال انتقام محصول شبکه ABC و با نقش آفرینی امیلی ونکمپ باشد. در سریال معروف «انتقام» دختری جوان با هویت جعلی به محل زندگی اش برمی گردد تا از کسانی که سال ها قبل زندگی اش را به هم ریخته و باعث ویرانی پدرش شده اند انتقام بگیرد و در این راه تمام ترفندهای ممکن را به کار می بندد.

سریال «ماه و پلنگ» در حال حاضر شب ها از شبکه ی سه پخش می شود و در آن چهره هایی چون داریوش ارجمند، ویدا جوان و شاهرخ استخری ایفای نقش کرده اند.

شباهت داستان سریال ماه و پلنگ به سریال خارجی انتقام!

215
این مطلب مفید بود ؟69
برگرفته از مجله دنیای تصویر -/ح
وبگردی