حالت تهوع
برای رها شدن از حالت تهوع درکشتی و اتومبیل چه کنیم؟ یکی از مواردی است که بسیاری با آن مواجه می شوند و اکنون محققان توانستند علت آن را پیدا کنند.

برای رها شدن از حالت تهوع درکشتی و اتومبیل چه کنیم؟

ایجاد حالت تهوع در کشتی و اتومبیل مسئله ای است که برای بسیاری از افراد رخ داده است و برخی برای رها شدن از این وضعیت برخی داروها را قبل از سوارشدن به اتومبیل و کشتی استفاده می کنند.

بر اساس گزارش تلگراف، محققان دانشگاه «کاردیف»(Cardiff University) دلیل این اتفاق را عدم تطبیق یافتگی مغز و به هم ریختگی حسی می دانند.

به گفته «دین برنت»(Dr Dean Burnett)، محقق و عصب شناس دانشگاه «کاردیف»در این رابطه می گوید:"وقتی مغز انسان دچار عدم تطابق حسی می شود تصور می کند که بدن دچار مسمومیت شده و ایجاد حالت تهوع در واقع واکنشی طبیعی از سوی بدن برای دفاع از خود و دفع مواد سمی است".

زمانی که سوار اتومبیل، اتوبوس و یا کشتی می شویم بدن ما ثابت است، اما حرکت خودرو یا کشتی باعث می شود مایع داخل گوش حرکت کند و مغز تصور کند که در حال حرکت هستیم و این تداخل مغزی موجب حالت تهوع می شود.

حالت تهوع در حرکت ماشین وکشتی

یافتن دلیل رخ دادن این حالت محققان را بر آن داشته است که در پی یافتن شیوه ای برای درمان این حالت باشند و توصیه های آنها برای پیشگیری از وقوع این حالت استفاده از مواد پروتئینی و خوردن وعده غذایی سبک و گوش دادن به موسیقی است.

علت ایجاد حالت تهوع درحرکت کشتی و ماشین چیست؟

4.416
این مطلب مفید بود ؟142
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از خبرگزاری تسنیم-/ر
برچسب : حالت تهوع
وبگردی