حجامت
حجامت برای تمام افراد مفید نیست و طبق نظر متخصصان طب سنتی برای هرکسی توصیه نمی شود . افرادی که نباید حجامت کنند و توصیه های قبل و بعد حجامت را پزشک طب سنتی شرح می دهد.

ممنوعیت انجام حجامت برای این افراد

 

حجامت یک روش مورد تایید طب سنتی است که برای رفع مشکلات بسیاری انجام می شود و البته که تاثیر مثبت قابل توجهی هم دارد ولی این روش هم همانند بسیاری از مسائل درمانی دیگر ممنوعیت هایی دارد که مختص دسته ای از افراد با شرایط خاص می شود.

 
یک متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه حجامت برای همه افراد مفید نیست، توصیه های قبل و بعد از حجامت را تشریح کرد.
 
 حجامت برای همه افراد مفید نیست چرا که حجامت خون بدن را کاهش می دهد و خون مایه حیات است و هیچ فردی نباید خون بدنش کم شود.
به گفته وی مثلاً افرادی که خیلی لاغر است چند عدد جوش در بدن دارند تصور می کنند که حجامت برای رفع جوش مفید است که باید گفت حجامت برای همه مفید نیست مخصوصا برای افراد لاغر چرا که طبع این افراد خشک است و حجامت به بدنشان آسیب می زند.
این متخصص طب سنتی افزود:روش های دیگری را برای درمان جوش باید جایگزین حجامت شود پس برای همه جوش ها حجامت خوب نیست اما جوش جوانی برای جوان ها به خصوص مردانی که که پرخوری می کنند, می تواند مفید باشد.
کردافشاری اضافه کرد:حجامت دارای ابعاد وسیع و نکات ظریف فراوانی است که هر پزشکی واقف و مطلع از آن نیست،افراد سعی کنند نزد پزشکانی حجامت کنند که دارای دانش و تجربه کافی پیرامون حجامت باشند.
 

حجامت 

نکات مهم قبل از انجام حجامت 

توصیه های قبل از حجامت

 
قبل از حجامت حتماً غذا خورده شود؛ به خصوص صبحانه.
12 ساعت قبل از حجامت سیگار کشیدن ممنوع است.
یک ساعت قبل از حجامت آب انار یا انار، شربت عسل ، ماء الشعیر و مایعات فراوان مصرف کنند.
حجامت در ایام عادت ماهیانه ممنوع است.
هشت ساعت قبل از حجامت از مصرف غذاهای سرد، تخم مرغ و ماهی پرهیز کنند.
 

توصیه های بعد از حجامت

تا 12 ساعت سیگار نکشند.
تا 24 ساعت ورزش و کار سنگین انجام ندهند.
تا 24 ساعت پس از حجامت از مصرف موادغذایی مانند ماهی و لبنیات و غذای شور ، سرد و تند و تیز پرهیز کنند.

حجامت برای این افراد ممنوع است

4.5176
این مطلب مفید بود ؟15917
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز /ن
برچسب : حجامت
وبگردی