حذف چلسی در لیگ قهرمانان اروپا

حذف چلسی و صعود بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا 2015

تاریخ انتشار : 21 اسفند 1393کد مطلب : 12760زمان مطالعه : 5 دقیقه
از مرحله برگشت یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا 2015 تیم چلسی با شکست مقابل پاری سن ژرمن حذف شد و بایرن مونیخ با گلباران شاختار دونسک به مرحله بعد صعود کرد.

 تیم پاری سن ژرمن در شرایطی که بعد از اخراج زلاتان ابراهیموویچ از دقیقه 31 ده نفره شده بود توانست به لطف گل زده در خانه حریف به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

دیدار رفت این دو تیم در پاریس با نتیجه یک بر یک به پایان رسیده بود و در شرایطی که چلسی برای صعود به مرحله بعد به یک تساوی بدون گل نیاز داشت با نتیجه دو بر دو در خانه متوقف شد تا از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی باز بماند.
 دیدار این دو تیم در پایان 90 دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود. ابتدا گری کیهیل در دقیقه 81 چلسی را پیش انداخت اما پنج دقیقه بعد داوید لوییس گل تساوی را وارد دروازه چلسی کرد تا این دیدار به وقتهای اضافی بکشد.
در ششمین دقیقه وقت های اضافی با هندی که تیاگو سیلوا مرتکب شد چلسی صاحب یک ضربه پنالتی شد که ادن هازارد آن را به گل دوم چلسی تبدیل کرد. با این حال فشار پاری سن ژرمن ده نفره ادامه پیدا کرد تا اینکه تیاگو سیلوا، کاپیتان پاری سن ژرمن در دقیقه 114 گل دوم و پیروزی بخش تیم پاریسی را به ثمر رساند تا تیم چلسی وداعی تلخ و خاص با لیگ قهرمانان اروپا داشته باشد.
 
اعتراف مورینیو پس از حذف از لیگ قهرمانان اروپا

پس از تساوی دو بر دو چلسی برابر پاری سن ژرمن که به حذف آبی پوشان لندنی از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا انجامید، ژوزه مورینیو گفت که تیمش شایسته صعود از این مرحله نبوده است. سرمربی پرتغالی چلسی گفت:ما باید هم مجازات می شدیم. از نظر من بازیکنان وقتی تیم حریف ده نفره می شوند باید احساس مسولیت بیشتری کنند. وقتی ما دو بار پشت سر هم از روی کرنر گل می خوریم، این یعنی اینکه ما تمرکزمان کم است، یعنی اینکه مسوولیت پذیری مان کم بوده. واقعیت این است که ما شایسته صعود به مرحله بعد نبودیم.

مورینیو ادامه داد:در کارهای انفرادی به اندازه کافی خوب نبودیم. وقتی یک تیم نمی تواند روی دو کرنر به خوبی دفاع کند و دو گل از این منطقه می خورد، حتما آن تیم شایسته برد نبوده است. ما نتوانستیم در خانه، با یک بازیکن بیشتر پیروز شویم و نتوانستیم فشار حریف را کنترل کنیم، بنابراین استحقاق ما همان نتیجه ای است که آخر بازی ثبت شد.

او درباره توصیه اش به بازیکنان چلسی هم گفت:بعد از بازی به بازیکنان تیم گفتم که الان دیگر وقت صحبت کردن درباره بازی نیست. برای من هم این نمایش جای تعجب داشت. من هم ناامید هستم اما همیشه تلاش می کنم مثبت فکر کنم. وقتی حریف بهتر از ما بود اولین احساسم این است که بگویم استحقاق باخت را داشتیم و تحلیل بازی، قدم بعدی است. ما باید در لیگ برتر قهرمان شویم. وضعیت مان هم خوب است و الان فرصتی برای گریه کردن وجود ندارد.

صعود بایرن با گلباران شاختار؛ 7-0 برد

امشب بایرن مونیخ در دور برگشت مرحله یک هشتم پایانی فصل جاری چمپیونزلیگ در آلیانس آرنا پذیرای شاختار دونتسک بود که در پایان موفق شد حریف اوکراینی خود را با نتیجه پرگل 7 بر 0 در هم بکوبد. تنها سه دقیقه از آغاز بازی گذشته بود که یک ضربه پنالتی برای بایرن مونیخ به دست آمد. آرین روبن و فرانک ریبری از فضای آزاد بین بازیکنان حریف استفاده کرده و توپ را برای گوتسه مهیا کردند. الکساندر کوخر مدافع شاختار که در مهار گوتسه ناموفق بود، در نهایت وی را با خطا متوقف کرد. این خطا منجر به اخراج این بازیکن و به دست آمدن یک ضربه پنالتی برای بایرن مونیخ بود که توماس مولر این ضربه را به گل تبدیل کرد.

دقیقه 7 لواندوفسکی از سمت چپ به قلب دفاع حریف نفوذ کرد و توپ را به روبن که روی تیر دو به هوا بلند شده بود، رساند. این توپ که چیزی نمانده بود تبدیل به گل دوم باواریایی ها شود، با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. بایرنی ها مدام به سمت زمین حریف دروازه حمله می کردند و دست بردار نبودند. اما این مالکیت توپ و میدان چندان هم به سود بایرن تمام نشد، چرا که دقیقه 18 بازی، آرین روبن دچار مصدومیت شد و به ناچار جای خود را به سباستین رودی داد.

دقیقه 23 رافینیا از سمت راست توپی را به محوطه جریمه شاختار فرستاد؛ جایی که لواندوفسکی فضای لازم برای شوت زنی به سمت دروازه حریف را در اختیار داشت، اما توپ وی به تیر دروازه برخورد کرد. فشار بایرن ادامه داشت تا اینکه دقیقه 34 گوتسه توپ را به قلب زمین حریف به جایی که لواندوفسکی ایستاده بود فرستاد، اما این بازیکن لهستانی در مصاف با پیاتوف موفق به تصاحب توپ نشد و جروم بواتنگ از راه رسید و توپ را گرفت و گل دوم را برای بایرن رقم زد.

پیش از پایان نیمه اول، شاختار دونتسک تلاش کرد هجومی تر ظاهر شود و دروازه بایرن را تهدید کند، اما باواریایی ها این اجازه را به آنها نمی دادند. نیمه اول با حساب 2 بر 0 به سود بایرن به پایان رسید.

در نیمه دوم هم تنها پنج دقیقه از آغاز بازی گذشته بود که باواریایی های میزبان صاحب یک ضربه کرنر شدند. آلابا توپ را برای ریبری فرستاد و او بدون هیچ مزاحمتی برای سومین بار دروازه شاختار را گشود. دو دقیقه بعد از این گل باز هم ریبری صاحب توپ شد و از سمت چپ توپ را به لواندوفسکی و سپس مولر رساند. مولر که گل اول این مسابقه را به نام خودش ثبت کرده بود، این توپ را تبدیل به گل دوم خود و گل چهارم تیمش کرد.

بعد از این گل بازیکنان شاختار در صدد جبران برآمدند. تلاش لوئیس آدریانو برای رسیدن به دروازه نویر، تنها یک کرنر نصیب این تیم کرد. این نخستین کرنر اوکراینی ها در این دیدار بود که نتیجه ای را هم در بر نداشت. دقیقه 63 هولگر باداشتوبر که نخستین حضور خود در چمپیونزلیگ را تجربه می کند، روی پاس رافینیا دروازه شاختار را باز کرد و بایرن 5 بر 0 جلو افتاد. سه دقیقه بعد از این گل، پپ گواردیولا باداشتوبر را از زمین بیرون کشید و دانته ای را جانشین وی کرد که این روزها صحبت هایی مبنی بر جدایی اش در پایان فصل از باواریایی ها به گوش می رسد.

 بایرن کماکان حمله می کرد و یاران شاختار هم دیگر از انگیزه لازم برای مقابله برخوردار نبودند تا اینکه دقیقه 75 نوبت به رابرت لواندوفسکی رسید تا روی پاس شواین اشتایگر دروازه حریف را باز کند. پنج دقیقه بعد توماس مولر فرصت داشت تا هت تریک کند اما ضربه اش با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. دقیقه 87 بواتنگ به جلو حرکت کرد و توپ را برای ماریو گوتسه ساخته و پرداخته کرد. گوتسه توپ را زمینی به سمت چپ دروازه شاختار شوت کرد که این ضربه منجر به هفتمین گل شاگردان گواردیولا شد. شاختار در این دقایق کاملا بی انگیزه و تسلیم شده بود و بایرن توانست با کسب این نتیجه پر گل، به دور یک چهارم پایانی فصل جاری چمپیونزلیگ راه پیدا کند.

حذف چلسی و صعود بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا 2015

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
برگرفته از ورزش 3 , ایسنا - /م
وبگردی