حلوای انبه

طرز تهیه حلوای انبه خوشمزه و جدید

کد مطلب : 70388زمان مطالعه : 2 دقیقه
حلوای انبه یکی از خوشمزه ترین دسر هاست که میتوانید در فصل انبه تهیه کنید و به عنوان یک میان وعده کامل مصرف کنید.

آموزش درست کردن حلوای انبه

انبه یکی از میوه هایی است که خواص بی شماری دارد و بخاطر شیرینی زیادش از آن دسرهای خوشمزه ایی درست میکنند.یکی از این دسرها که باب طبع خانواده های ایرانیست حلواست که ما میخواهیم انبه و حلوا را با هم مخلوط کنیم و یک حلوای خیلی خوشمزه و خوش عطر را آموزش بدیم.

 

 حلوای انبه

مواد لازم برای تهیه حلوای انبه

  • آرد قنادی 1/2 پیمانه
  • آرد سمولینا 1/2 پیمانه
  • شکر 1و نیم پیمانه
  • انبه پوره شده 1 پیمانه
  • روغن و کره مجموعا 50 گرم
  • شیر 2/3 پیمانه یا 130 گرم
  • هل پودر شده 1/2 قاشق چایخوری
  • زعفران آب کرده به میزان لازم
  • خلال بادام  برای تزیین

حلوای انبه

طرز تهیه حلوای انبه

برای شروع کار ما نیاز داریم که آرد را الک کنیم . آرد سفید و آرد سمولینا را با هم مخلوط میکنیم و الک میکنیم . آرد الک شده را داخل تابه ای مناسب با حرارت ملایم و با حوصله تفت میدهیم تا خامی آرد گرفته شود و رنگ آرد به رنگ کرم نزدیک به طلایی برسد . باید آرد را مدام هم بزنید تا نسوزد و ته نگیرد. اگر آرد سمولینا در دسترس نبود میتوانید از همان آرد سفید جایگزین کنید ولی تردی این حلوا از آرد سمولیناست . بعد از اینکه حلوا به رنگ مناسب رسید باید روغن و کره را که روی هم 50 گرم میشود را به آرد اضافه کنیم و با کمی حرارت بیشتر روغن را به مدت 1 دقیقه با آرد تفت میدهیم . روغن را به خاطر روان شدن حلوا و کره را بخاطر عطر و طعم دلپذیرحلوا استفاده میکنیم . هنگامی که آرد و روغن درحال تفت داده شدن هستند بخشی از رنگ حلوا نیز در حین همین تفت دادن تغییر میکند.

 حلوای انبه

سپس انبه را پوره میکنیم و از صافی رد میکنیم تا هیچ دانه ای داخلش نباشد. شکر را با انبه مخلوط میکنیم و این مخلوط را به آردمان اضافه میکنیم و هم می زنیم تا مواد یکدست شود. شیر را داغ میکنیم و با مقداری زعفران دم کرده و هل مخلوط میکنیم و به حلوا اضافه میکنیم و روی حرارت متوسط این مواد را هم میزنیم تا غلیظ شوند و به اصطلاح حلوا جمع شود و آبش گرفته شود.

حلوای آماده شده از ظرف جدا می شود. اگر بخواهید حلوا را داخل قیف بریزید باید کمی آبکی تر و شل تر بردارید. همچنین میتوانید حلوا را قالبی هم تزیین کنید به این صورت که داخل قالب نظر را چرب کنید کمی از حلوا را داخل آن محکم فشار دهید و نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید. بعد روی آن را با خلال  پسته یا ترافل تزیین کنید.

حلوای انبه

نکات تکمیلی در مورد حلوای انبه

و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30دقیقه میباشد .
حلوای انبه را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - میل کرد .

طرز تهیه حلوای انبه خوشمزه و جدید

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
منبع : بخش آشپزی نمناک / ر
برچسب : حلوا
وبگردی