لیلا حاتمی

خاطرات دهه شصتی لیلا حاتمی

تاریخ انتشار : 11 تیر 1396کد مطلب : 52199زمان مطالعه : 2 دقیقه
لیلا حاتمی بازیگر سینما خاطراتی از سالهای دهه شصت و دوران مدرسه گفت.

خاطره لیلا حاتمی از کنار گذاشتن موسیقی

اگر نام لیلا حاتمی را از نام پدرش زنده یاد علی حاتمی جدا کنیم بازهم یکی از بانوان افتخارآفرین سینمای ایران محسوب میشود که جوایز زیادی در جشنواره های سینمایی کسب کرده است . این بانوی جوان سینمای ایران پای گفتگوی ما نشست و از علاقه اش به موسیقی در سالهای دور گفت و خاطره ای از آن دوران تعریف کرد.

خاطرات لیلا حاتمی از گشتن کیف اش در مدرسه و کنار گذاشتن موسیقی

لیلا حاتمی درباره اینکه آیا هیج وقت موسیقی برایش کلیدی بوده یا نه میگوید:بله تا یک موقعی خیلی کلیدی بود و بعد از آن فقط سکوت بود. هیچ چیزی نه گذاشتم در ضبط و نه وقتی خودم تنها هستم آهنگ پخش میکنم. فوقش رادیو میگیرم اگر بخواهم صدایی باشد.

لیلا درباره زمانی که موسیقی برایش کلیدی بوده بیان میدارد:همه چیزهای موزیکال برایم جالب بود. مثلا “داستان وست ساید” یک فیلم برجسته زندگیم بود یا “اشکها و لبخندها” و همه فیلمهای کلاسیک موزیکال.

این بازیگر ادامه میدهد:در برهه ای علاقه شدیدی به مایکل جکسون داشتم.{میخندد} البته آن زمان خیلی کوچک بودم. فکر میکنم پنجم دبستان بودم که بقالی کوچه مان ویدیوی بتامکس مایکل را به من داد!!!

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی بازیگر سینمای کشورمان

لیلا پیرامون آن بقال میگوید:مراوده فیلمی داشتیم. شیر بهمان میداد و فیلم هم میداد. ما هیچ وقت به او فیلم ندادیم؛ او به ما میداد. حاتمی در توصیف موقعیت مکانی بقالی می افزاید:این بقالی در حسین آباد بود که الان میشود بالای میدان هروی. آن موقع هیچی نبود، واقعا همسایه ما یک گاوداری بود و یک کوچه پایین تر این بقالی. همین و بس.

لیلا حاتمی درباره زمانی که موسیقی نقش کلیدیش را از دست داد اظهار میدارد:از وقتی ممنوع شد واقعا ممنوع شد. در دهه 60 چون حوصله دردسر و کار خلاف را نداشتم. کیفها را می گشتند توی مدرسه و من هم همیشه دنبال راه راست و راحت بودم!!!

خاطرات دهه شصتی لیلا حاتمی

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
برگرفته از کافه سینما / م.ف
برچسب : لیلا حاتمی
وبگردی