خجالتی بودن

کشف علت خجالتی بودن افراد

کد مطلب : 21530زمان مطالعه : 1 دقیقه
خجالتی بودن افراد چگونه مشخص می شود و چه ویژگی هایی در آنها باعث خجالت کشیدن و متفاوت بودن با بقیه افراد جامعه می شود؟محققان دانشگاه نیویورک علت اصلی خجالتی بودن انسانها را کشف کرده اند.

عامل اصلی خجالتی بودن انسانها

دلیل خجالت کشیدن چیست؟ برخی از متخصصان معتقدند که یک زمینه ژنتیکی برای خجالتی بودن وجود دارد. درست است که هر نوزادی با خلق و خویی ذاتی به دنیا می آید اما کودکان حساس تر بیشتر مستعد خجالت کشیدن هستند، اما در واقع هیچ گونه اطلاعات دقیقی وجود ندارد که نشان دهد این کودکان حتما ً خجالتی بار می آیند.

خجالتی بودن

علت خجالتی بودن افراد

براساس یافته های اخیر محققان در دانشگاه استونی بروک در نیویورک افراد بزرگسال که به شدت حساس هستند تمایل دارند در تصمیم گری ها بیشتر تامل کنند و زمان بیشتری برای فکر کردن اختصاص می دهند و با مکالمه های کوتاه خسته می شوند با این پژوهش محققان از دو گروه حساس و غیر حساس خواستند که اختلاف جزئی در یک سری تصاویر را تشخیص دهند.

محققان با استفاده از اسکن MRI و اسکن مغز افراد حساس و غیر حساس دریافتند که افراد حساس مدت بیشتری به تصاویری که دارای اختلاف دقیق ترو ریز تر هستند نگاه می کنند و فعالیت های مغزی ناحیه های خاصی برای افراد حساس هنگام ارتباط دادن اطلاعات تصویری به هم به مراتب بیشتر بود.

گفتنی است:ناحیه های فعال شده در مغز این افراد به طور معمول برای تجزیه و تحلیل اطلاعات نسبت به پردازش اطلاعات تصویری عمیق ترند.

کشف علت خجالتی بودن افراد

251
این مطلب مفید بود ؟2031
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
برچسب : خجالتی بودن
وبگردی