دیاباته

خداحافظی هم زمان دو ستاره استقلال؟

تاریخ انتشار : 14 مرداد 1400کد مطلب : 82759زمان مطالعه : 2 دقیقه
زوج دیاباته و قایدی پس از دو سال در استقلال به آخر خط رسیده اند؛ زوجی که فصل پیش، نمایشی رؤیایی در ترکیب تیم استراماچونی و مجیدی داشتند.

خبر ورزشی : استقلال در لیگ نوزدهم قهرمان نشد، اما خاطرات زیبایی برای طرفدارانش ساخت؛ خاطراتی که با استراماچونی شروع شد و تا فینال جام حذفی با مجیدی ادامه پیدا کرد.

سهم پررنگی از این خاطرات، متعلق به زوج خط حمله آنها بود؛ دیاباته غول پیکر در کنار قایدی سریع و تکنیکی که مقاومت را برای حریف غیرممکن می کردند. آخر فصل، دیاباته عنوان آقای گلی را به دست آورد و قایدی بهترین گل ساز لیگ شد. استقلالی ها امیدوار بودند این فصل، با این زوج طلسم قهرمانی را بشکنند، اما اوضاع طور دیگری رقم خورد و حالا، زوج محبوب آنها به آخر خط رسیده اند. دیاباته این فصل بیشتر بازی های استقلال را از دست داد و فقط در یک بازی لیگ برتر گل زد. نمایش خوب او در لیگ قهرمانان آسیا هم نتوانست غیبت دائمی و آمار ضعیفش در لیگ برتر را جبران کند. مجیدی دیگر تمایلی به حفظ دیاباته ندارد و استقلالی ها هم با توجه به شرایط نمی توانند رقم سنگین قرارداد او را پرداخت کنند.

هم زمان خبرهای زیادی درباره جدایی قایدی و رفتن او به اروپا یا لیگ ستارگان قطر منتشر می شود. واکنش باشگاه استقلال تا امروز، تکذیب همه این شایعه ها بود. کنفرانس فرهاد مجیدی پیش از بازی با گل گهر اما نشان از آمادگی استقلالی ها برای فروش قایدی داشت. سرمربی استقلال برای اولین بار تأیید کرد قایدی فصل آینده احتمالا خارج از ایران بازی می کند:«هنوز تصمیمی درباره قایدی نگرفته ایم، ولی به مدیریت باشگاه اعلام کردم اگر بتوانیم جایگزین خوبی به جای این بازیکن پیدا کنیم، به او اجازه جدایی می دهیم؛ در غیر این صورت موافق ترانسفر قایدی نیستم.»

قایدی این فصل نتوانست روزهای خوب فصل گذشته را تکرار کند، اما همچنان ستاره اول استقلال بود. شماره 10 آبی پوشان، پیشنهادهای خوبی از لیگ ستارگان دارد که می تواند بودجه لازم برای خریدهای مورد نظر مجیدی را هم در اختیار این تیم بگذارد. در صورت قطعی شدن جدایی قایدی، داستان زوج ترسناک استقلال در لیگ نوزدهم به پایان خواهد رسید.

شاید فصل بعد استقلالی ها باید آماده استقبال از زوج قاسمی نژاد و مطهری باشند. شاید هم مجیدی سراغ اهداف تازه ای برای تیمش برود.

خداحافظی هم زمان دو ستاره استقلال؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی