خرمالوی نارس
خرمالوی نارس با این که حالت جمع شدگی در دهان ایجاد می کند، بهترین و موثرترین دارو، برای تقویت معده و التیام بیماری های التهابی روده است.

رفع مشکلات معده و روده با خرمالوی نارس

خواص متعددی برای خرمالوی نارس ذکر شده است که مهم ترین آن تقویت معده و روده است . خرمالو از جمله میوه هایی است که اگرچه در حالت نارس گس و سفت است ولی اگر آن را در دمای معمولی اتاق قرار دهید، به مرور خواهد رسید و نرم و شیرین می شود.

خرمالو سرشار از ویتامین A ، بتاکاروتن و همچنین مقدار قابل توجهی ویتامین های B1، B2، B3 و ویتامین C است. این میوه همچنین مواد معدنی مختلف مورد نیاز بدن را مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم دارد؛ به همین جهت برای رشد و نمو کودکان بسیار مفید شناخته شده است.

میزان ویتامین C موجود در خرمالو قابل توجه است. این ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن لازم و ضروری است. اگر در فصل سرما لثه هایتان خونریزی می کند امکان دارد به دلیل کمبود ویتامین C باشد.

به گفته یک متخصص طب سنتی، خرمالوی نارس با این که بسیار گس و قابض است و حالت جمع شدگی در دهان ایجاد می کند، بهترین و موثرترین دارو، برای تقویت معده و التیام بیماری های التهابی روده است.

خرمالوی نارس

خرمالوی نارس به تقویت معده و روده کمک بسیار زیادی میکند

این متخصص افزود:خرمالویی که رسیده نباشد، حالت جمع شدگی در دهان ایجاد می کندکه نشانه قابض بودن آن است و برای پرزهای معده و تقویت عمل هضم بسیار مفید است. همچنین افرادی که دچار بیماری های التهابی روده (IBD) مانند بیماری کرون و کولیت اولسراتیو هستند، می توانند از خاصیت جمع کنندگی خرمالویی که قدری نارس است نفع ببرند و خونریزی گوارشی خود را کنترل کنند.

این متخصص به افرادی که مشکل معدوی ندارند توصیه کرد گاهی از پوست خرمالو استفاده کنند، چرا که پوست این میوه می تواند پرزهای معده را دباغی کند.

وی با اشاره به اینکه اگر همیشه از غذاهای نرم استفاده کنیم، دچار شلی و لزج شدن سطح داخلی معده و روده می شویم گفت:معده و روده باید اندکی زبر و حالت سمباده داشته باشند تا بتواند غذا را ریز و هضم کنند و از دستگاه گوارش عبور دهند، در نتیجه خوردن گهگاه میوه های گس و قابض همچون خرمالو، پوست میوه ها و سبوس کمک بهتری به هضم مواد مواد معدنی موجود در غذاها می کند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه، ضمن اشاره به اینکه خرمالو می تواند به تولید خون در بدن کمک کند گفت:با این که خرمالو طبع گرم و تر دارد، اما حرارت خیلی بالایی در بدن ایجاد نمی کند و برای اکثر مزاج ها مناسب است؛ با این حال، در برخی افراد حالت آلرژن دارد و ایجاد حساسیت می کند و ممکن است باعث بروز عطسه و سرفه شود. این افراد باید در مصرف خرمالو جانب احتیاط را رعایت کنند.

خرمالوی نارس , درمان خانگی درد معده و روده

4.759
این مطلب مفید بود ؟554
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت آنلاین / م.ف
برچسب : خرمالو
وبگردی