خرید بیمه
استفاده از اینترنت برای خرید آنلاین بیمه می تواند در سرعت بخشی حداقلی از کارهای شما نقش داشته باشد.

خرید اینترنتی بیمه

زندگی پر مشغله امروزی و رشد سریع استفاده از اینترنت باعث شده که بسیاری از امور به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام شود. خرید اینترنتی و آنلاین بیمه هم مانند سایر خدمات اینترنتی در زمینه های مختلف مثل حمل و نقل، خرید کالا، سفارش غذا و... به روشی رایج و پراستفاده تبدیل شده است و تحولات بسیار مثبتی را در نحوه ارائه خدمات بیمه ای ایجاد کرده است.
 
در این مقاله مزایا، مراحل و راهنمای خرید اینترنتی بیمه، نحوه محاسبه، نرخ و مقایسه بیمه شخص ثالث، تخفیف های شرکت بیمه را بررسی خواهیم کرد.
 

بیمه چیست؟

بیمه قراردادی بین بیمه گر (شرکت بیمه) و بیمه گذار (متقاضی یا خریدار بیمه) است. براساس این قرارداد، شرکت بیمه و یا همان بیمه گر متعهد می شود که در قبال پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق بیمه از طرف بیمه گذار، زیان ها و خسارت های احتمالی که ممکن است در صورت وقوع حادثه به موضوع بیمه وارد شود، جبران کند.
 
شما می توانید در شرایط مختلف با استفاده از بیمه های متفاوت ریسک ها و خطرهای احتمالی را که ممکن است در زندگی برای هرکسی رخ دهد، جبران کنید. برای مثال برای سفرهای خارجی خود از بیمه مسافرتی ، برای محافظت و مراقبت از اموال خود مانند خودرو از بیمه های خودرو مانند بیمه بدنه یا شخص ثالث، از بیمه عمر به عنوان سرمایه گذاری و تامین آتیه، از بیمه درمان تکمیلی برای جبران هزینه های درمانی و... استفاده کنید.

خرید اینترنتی بیمه تکمیلی، عمر و خودرو

ازکی به عنوان مرکز مشاوره و انتخاب بیمه امکان خرید اینترنتی انواع بیمه ها از جمله بیمه تکمیلی، عمر، شخص ثالث، مسافرتی، بدنه و.... را ایجاد کرده است و شما می توانید به راحتی با ورود به سایت azki.com و تنها با چند کلیک بیمه مورد نظر خود را خریداری و یا تمدید کنید.

بیمه شخص ثالث به دلیل اجباری بودن آن یکی از پر فروش ترین بیمه ها در ایران است. در این بیمه خسارت های مالی و جانی که در اثر حادثه ای به اشخاص ثالث مانند سرنشینان خودرو وارد می شود، توسط شرکت بیمه جبران می گردد.

نکته بسیار مهم در این قسمت این است که شخص راننده ی مقصر جزو اشخاص ثالث محسوب نمی شود و بنابراین، این افراد مشمول پوشش های بیمه شخص ثالث قرار نمی گیرند.

خسارت های جانی وارد شده به راننده ی مقصر می تواند تحت پوشش بیمه حوادث راننده که همراه بیمه شخص ثالث ارائه می شود، قرار بگیرد.

همانطور که از نام بیمه درمان تکمیلی مشخص است، این بیمه نامه تکمیل کننده ی هزینه های درمانی مازاد بر تعهد بیمه گران پایه از جمله بیمه تامین اجتماعی، سلامت و ... است. البته افرادی که بیمه های پایه هم ندارند، مانند کسانی که دارای شغل آزاد هستند، می توانند بیمه درمان تکمیلی را به صورت انفرادی خریداری کنند.

همچنین در بیمه عمر، بیمه گذار علاوه بر اینکه از طریق حق بیمه هایی که به یکی از صورت های ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه یک سرمایه گذاری بلند مدت انجام می دهد، می تواند از پوشش ها ی بیمه ای از جمله پوشش بیماری های خاص، پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی، پوشش های فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه و پوشش تکمیلی هزینه های پزشکی نیز بهره مند شود.

مراحل خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث

همانطور که گفتیم شما می توانید انواع بیمه ها از جمله بیمه شخص ثالث را به صورت آنلاین، فقط در چند مرحله و در کمتر از چند دقیقه از سایت azki.com خریداری کنید.

در تمام این مراحل می توانید از مشاوران ازکی راهنمایی بگیرید و بهترین بیمه را متناسب با شرایط خود انتخاب و خریداری کنید. 

برای شروع ابتدا به سایت ازکی، به آدرس azki.com مراجعه کنید و در قسمت بیمه شخص ثالث اطلاعاتی که برای استعلام و مقایسه قیمت در شرکت های بیمه لازم است از جمله نوع خودرو، سال ساخت، تعداد سال های تخفیف عدم خسارت، تاریخ سررسید بیمه نامه قبلی و … را وارد کنید.

بیمه اینترنتی

در مرحله دوم شما می توانید نرخ و اطلاعات مربوط به بیمه شخص ثالث را در هریک از شرکت های معتبر بیمه مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنید. همچنین در این مرحله شما می توانید سقف پوشش مالی بیمه نامه شخص ثالث خود را از حداقل 9 میلیون تومان تا حداکثر 30 میلیون تومان تغییر دهید.

بیمه اینترنتی

 در مرحله سوم، باید اطلاعات خود را به عنوان خریدار بیمه وارد کنید، حساب کاربری جدید بسازید و یا وارد حساب کاربری خود در سایت ازکی شوید، بعد از آن مراحل خرید خود را می توانید کامل نمایید.

خرید بیمه اینترنتی

 در مرحله چهارم اطلاعات مربوط به خودرو از جمله شماره پلاک، شماره موتور، کد VIN، رنگ بدنه، شماره شاسی و ... را وارد کنید.

بیمه ماشین

 در مرحله پنجم شما باید اطلاعات لازم برای دریافت بیمه نامه خود را از جمله آدرس، نام دریافت کننده، شماره تماس و ... را وارد کنید.

بیمه برای ماشین

 و در مرحله آخر شما می توانید به یکی از دو روش پرداخت در محل و پرداخت آنلاین، حق بیمه خود را پرداخت کنید.

 بعد از پایان مراحل خرید، بیمه نامه شما در همان روز صادر شده و به صورت رایگان و به آدرس منزل یا محل کارتان ارسال می گردد. مشاوران ازکی نیز در تمام مراحل خرید بیمه در کنار شما هستند.

نرخ بیمه شخص ثالث

قیمت و نرخ بیمه شخص ثالث بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می شود که یکی از آن ها نرخ پایه ای است که هر ساله توسط بیمه مرکزی اعلام می شود. 

نرخ پایه بیمه شخص ثالث هرساله براساس دیه آن سال و تعداد سیلندرهای وسیله نقلیه توسط بیمه مرکزی تعیین می شود و در سال 98 به دلیل افزایش مقدار دیه رشد 15 درصدی نسبت به سال 97 داشته است و بیمه مرکزی این مقدار را برای سال 98 طبق جدول زیر اعلام کرده است.

بیمه خودرو

محاسبه بیمه شخص ثالث

نرخ های پایه اعلام شده توسط بیمه مرکزی، حق بیمه نهایی و قابل پرداخت برای بیمه های شخص ثالث نیستند، بلکه حق بیمه نهایی با توجه به نرخ های پایه همراه با عوامل دیگر از جمله تخفیف عدم خسارت، جریمه دیرکرد، نوع کاربری خودرو، میزان پوشش مالی بیمه نامه و تخفیف شرکت های بیمه تعیین می شود.

تخفیف های شرکت بیمه

معمولا شرکت های بیمه تخفیف هایی برای بیمه گذاران خود قرار می دهند. در بیمه بدنه تخفیف هایی از جمله تخفیف عدم خسارت، تخفیف خرید نقدی، تخفیف خودروی صفر کیلومتر، تخفیف دارندگان بیمه عمر شرکت هایی مانند سامان، تخفیف خودروهای وارداتی و ... 
در بیمه شخص ثالث هم تخفیف عدم خسارت بر حق بیمه نهایی اعمال می شود به این معنا که به ازای سال هایی که بیمه گذار از بیمه نامه خود برای دریافت خسارت استفاده نکرده باشد، درصدی از حق بیمه سال جدید او کاسته خواهد شد.

مقایسه بیمه شخص ثالث

همانطور که گفتیم قیمت بیمه شخص ثالث به دلیل عواملی از جمله تخفیف 2.5 درصدی که بعضی از شرکت های بیمه اعمال می کنند، متفاوت است. سایت ازکی امکان مقایسه قیمت بیمه شخص ثالث را در شرکت های مختلف برای شما فراهم کرده است.

راهنمای خرید انواع بیمه از وب سایت بیمه آنلاین ازکی

برای خرید بیمه از ازکی چند مرحله ساده پیش روی شماست. ابتدا به سایت ازکی به آدرس azki.com وارد شده و بیمه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، لیستی از شرکت های بیمه به همراه قیمت آن ها برای شما نمایش داده می شود.

بعد از انتخاب بیمه دلخواه خود، به مرحله ورود اطلاعات و پس از آن به مرحله پرداخت منتقل خواهید شد. 

پس از پایان مراحل خرید، بیمه نامه شما به صورت رایگان و در کمترین زمان برایتان ارسال می گردد.

در حال حاضر امکان مقایسه و خرید انواع بیمه از جمله بیمه شخص ثالث، بدنه، آتش سوزی، مسافرتی، تکمیلی و ... در سایت ازکی فراهم شده است.

راهنمای خرید اینترنتی بیمه در بیمه آنلاین ازکی azki.com

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی