برای افرادی که به دنبال خرید خانه یا خرید آپارتمان در مناطق غربی تهران هستند، صادقیه می تواند یکی از گزینه های اصلی برای خرید باشد. برای خرید خانه یا آپارتمان در صادقیه باید بیشتر با این محله آشنا شد و دید چرا خرید خانه یا آپارتمان در این محله مناسب است.

چرا صادقیه برای خرید خانه یا خرید آپارتمان مناسب است؟

برای افرادی که به دنبال خرید خانه یا خرید آپارتمان در مناطق غربی تهران هستند، صادقیه می تواند یکی از گزینه های اصلی برای خرید باشد. برای خرید خانه یا آپارتمان در صادقیه باید بیشتر با این محله آشنا شد و دید چرا خرید خانه یا آپارتمان در این محله مناسب است.
اگر شما هم برای تهیه منزل خود تصمیم به خرید گرفته اید، می توانید با مطالعه این مطلب متوجه شوید چرا باید برای خرید خانه در صادقیه یا خرید آپارتمان در صادقیه اقدام کرد.
صادقیه یا آریاشهر سابق یکی از معروف ترین محله های غرب شهر تهران است. پس از آزادی، صادقیه یکی از نمادهای مهم در غرب تهران است. محله ای که با امکانات فراوان حمل و نقل شهری از جمله مترو، پایانه های تاکسی و پایانه های اتوبوسرانی به یکی از پر ترددترین و معروف ترین مناطق تهران مبدل شده است.
به گزارش ویرلن؛ قبل از وقوع انقلاب اسلامی و در دوره پهلوی به این محله از تهران آریاشهر می گفتند و هنوز این اسم قدیمی برای این شهر به کار برده می شود. افراد زیادی هنوز برای تردد در این محله یا اشاره به آن از نام آریاشهر استفاده می کنند.
 
خرید آپارتمان در صادقیه
 
صادقیه یکی از محله هایی است که در دو منطقه شهرداری قرار دارد. بر اساس تقسیمات شهری بخش از صادقیه در منطقه 2 شهرداری و بخش دیگر آن در منطقه 5 شهرداری تهران قرار دارد. مرز دو منطقه 2 و 5 شهر تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه جناح است که این بزرگراه به فلکه دوم صادقیه متصل می شود. میدانی که نماد محله صادقیه است و در ذهن بیشتر ساکنان تهران این محله با مشخصات فلکه دوم صادقیه نقش بسته است.
شرق بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه جناح منطقه 2 و غرب این دو بزرگراه سرشناس تهران منطقه 5 محسوب می شود.
در بخش شرقی صادقیه که در منطقه 2 واقع شده است فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان و خیابان جلال آل احمد قرار دارد و در بخش غربی صادقیه که در منطقه 5 واقع است بلوار فردوس، آیت الله کاشانی، خیابان ابوذر و خیابان بهنام وجود دارد. شرق فلکه دوم صادقیه نیز منطقه 2 و غرب آن هم منطقه 5 شهرداری تهران محسوب می شود.
هر دو بخش صادقیه دارای امکانات و مزایایی است که باعث می شود شهروندان تهران این محله را برای سکونت خود به عنوان یک محله مناسب برای زندگی، برگزینند. این مزایا را در ادامه با هم بررسی می کنیم.

میزان دسترسی

یکی از نکات بسیار مثبت صادقیه، دسترسی بسیار مناسب به بیشتر نقاط تهران است. یکی از عوامل این دسترسی مناسب وجود ایستگاه متروی صادقیه یا همان تهران است که یکی از قدیمی ترین ایستگاه های مترو در تهران است که به عنوان اولین ایستگاه متروی دو خطه در این شهر شناخته می شود. دو خط 2 و 5 متروی شهر تهران که به ترتیب با رنگ های آبی پر رنگ و سبز شناخته می شوند در جنوب غربی میدان صادقیه پایین تر از بلوار فردوس قرار دارد.
در کنار مترو، پایانه اتوبوسرانی و پایانه های تاکسیرانی موجود در این محله دسترسی به بیشتر نقاط تهران را برای صادقیه میسر کرده است.
بزرگراه های یادگار امام، اشرفی اصفهانی، محمدعلی جناح، شیخ فضل الله و ستاری، دسترسی مناسبی برای رانندگان فراهم کرده است تا خود را به راحتی به صادقیه برسانند.
همچنین نزدیکی به آزادی نیز یکی از بهترین نکات در میزان دسترسی ها به صادقیه است. از این رو خرید خانه یا خرید آپارتمان در صادقیه توصیه می شود.

ساختمان های اداری

وجود ساختمان های اداری متعدد سبب شده است افراد برای نزدیکی به محل کار خود، صادقیه را به عنوان محلی مناسب برای سکونت شان برگزینند. خرید آپارتمان در صادقیه به دلیل وجود این ساختمان های اداری بسیار مرسوم است.

مراکز خرید متعدد

مراکز خرید زیادی در صادقیه و محله های مجاور سبب شده است امکانات مورد نیاز شهروندان در سریع ترین زمان ممکن برایشان در دسترس باشد. همین مراکز خرید می توانید مهم ترین عامل برای خرید خانه در این محله باشد. مرکز خرید گلدیس و پاسارگاد معروف ترین مراکز خرید موجود در این محله و مراکز خرید تیراژه و کوروش معروف ترین مراکز خرید محله های مجاور هستند.

دسترسی به کرج

صادقیه از طریق مترو و بزرگراه شیخ فضل الله دسترسی آسانی به کرج دارد و افرادی که تردد زیادی به این شهر دارند، خرید آپارتمان در صادقیه یا خرید خانه در این محله را بر می گزینند.
 

چرا صادقیه برای خرید خانه یا خرید آپارتمان مناسب است؟

511
این مطلب مفید بود ؟110
برگرفته از دیوار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی