خرید و اجاره خانه
برای خرید یا اجاره کردن خانه سعی کنید حتما به نکات مهم و ضروری دقت بیشتری کنید تا بتوانید خانه ایده آل و مورد نظر خود را پیدا کنید.

نکات مهم و ضروری برای خرید و اجاره خانه

خرید و اجاره خانه را می توان یکی از اتفاقات مهم زندگی هر فرد دانست اتفاقی که ممکن است یک یا چند بار در زندگی هر فرد رخ دهد، بنابراین باید به نکات مهم و کلیدی که در این رابطه وجود دارد دقت کرد، نباید فراموش کرد که خرید یا اجاره خانه از آن دسته خریدهایی است که باید تمام حواستان را جمع کنید تا بعدا پشیمان نشوید پس برای همین نکات اصلی و مهمی مطرح شده در این بخش از نمناک که باید در این مورد بدانید و رعایت کنید.

5 مرحله مهم و نکات ضروری که باید برای خرید و اجاره خانه بدانید

قدم اول خرید یا اجاره خانه:اولویت بندی

برای انتخاب بهترین خانه هر کس اولویت هایی را دارد که براساس این اولویت ها باید خانه مورد نظر خود را خرید یا اجاره کند . از اولویت های مهم برای خرید یا اجاره هر خانه حتی کوچک نقشه خانه ، نور و چشم انداز، متراژ ، قدیمی یا نوساز بودن ، محله قرارگیری خانه و قیمت آن برای اجاره یا خرید می باشد. کمتر خانه ای یافت می شود که تمام اولویت های مهم را دارا باشد بنابراین برای انتخاب خانه خوب باید ایده آل های خود را در نظر گرفت و آن ها را اولویت بندی کرد. اولویت های هر فردی برای خرید یا اجاره خانه با دیگر افراد متفاوت می باشد پس بهتر است هر کس در انتخاب خانه اولویت های خویش را در نظر بگیرد نه اولویت دیگری را.

خرید و اجاره خانه

چگونه خانه مناسب و ایده آل را انتخاب کنیم؟

اولویت های مهمی که اکثر افراد برای خرید یا اجاره خانه در نظر می گیرند عبارتند از :

محله قرار گیری خانه: این محله باید طوری انتخاب شود که به سبک زندگی صاحب خانه نزدیک باشد.

قیمت: از اولویت های مهم برای انتخاب خانه است که باید با درآمد، پس انداز و بودجه صاحب خانه هماهنگ باشد.

نقشه خانه : در خرید خانه باید به نقشه آن توجه کنیم تا یک خانه آن طور که می پسندیم انتخاب کنیم و یا اینکه بدانیم آیا می توان قسمتی از خانه را مانند طرحی که در ذهن داریم تغییر داد.

دسترسی ها: خانه را باید طوری انتخاب کنیم که به محل کار، مدرسه، و مراکز شهرنزدیک باشد تا اعضای خانواده دچار مشکل نشوند.

قدیمی و نوساز بودن خانه : در انتخاب خانه باید به قدیمی و نوساز بودن خانه توجه کنیم زیرا برخی از خانه های قدیمی هزینه زیادی برای بازسازی و تعمیرات نیاز دارند و لوله کشی آن ها بسیار کهنه است.

قدم دوم خرید یا اجاره خانه و آپارتمان:جستجو و سرچ مناسب

هنگامی که اولویت های مهم خود را برای خرید یا اجاره خانه مشخص کردید باید به دنبال این ملک با شرایط مورد نظر بگردید که یکی از آسان ترین روش ها برای پیدا کردن خانه با شرایط مورد نظر آگهی دادن در وب سایت هایی است که شرایط خانه و محله و متراژ آن را درج می کنند.یکی دیگر از روش های قدیمی انتخاب خانه رفتن به بنگاه های املاک و جستجو در این بنگاه ها برای یافتن خانه در محله مورد نظر است.

اولویت های خرید خانه

کارهایی که باید برای خرید یا اجاره خانه مناسب انجام دهید

قدم سوم خرید یا اجاره خانه و آپارتمان:بازدید از خانه

بعد از یافتن خانه حالا باید برای بازدید خانه مورد نظر بروید اما شما در بازدید خانه نباید تنها به گفته های بنگاه دار و صاحب خانه بسنده کنید و بهتر است از یک فرد متخصص بخواهید شما را همراهی کند و شما را از نواقص خانه با خبر سازد این فرد متخصص می تواندیکی از دوستان پیمانکار شما باشد . این افراد همچنین می توانند به شما بگویند که آیا می توانید نقشه خانه را تعویض کنید و به نقشه دلخواه خود نزدیک تر کنید یا خیر.

قدم چهارم خرید یا اجاره خانه:مقایسه خانه ها با یکدیگر

بعد از دیدن گزینه های مورد نظر برای خانه حالا نوبت به مقایسه این گزینه ها بر اساس اولویت بندی هایی که کرده اید است یعنی اینکه باید از بین دو خانه آن خانه ای را انتخاب کنیم که ویژگی جذاب تری برایمان دارد و اولویت ها آن برایمان مهم تر است به عنوان مثال :

برخی افراد بین دو خانه نوسازوتمیز با نورگیری کم وخانه قدیمی با نورگیری عالی و تمیز با محله و قیمت یکسان ، خانه ای را انتخاب می کنند که نورطبیعی بیشتری در فضا دارد زیرا این شرایط خانه تأثیر فراوانی بر اخلاق و عملکرد آن ها دارد و اولویت مهمی برای آنان محسوب می شود.

 روش های پیدا کردن خانه

نکات مهمی که باید در زمان اجاره یا خرید خانه بدانید

قدم پنجم خرید یا اجاره خانه و آپارتمان:قرارداد

بعد از در نظر گرفتن گزینه های قبلی حالا نوبت آن رسیده است که به بنگاه برویم و با صاحب خانه به توافق برسیم . یکی از این توافقات مهم که باید در قولنامه ثبت شود پرداخت اجاره خانه است که باید بر اساس زمان حقوق گرفتنتان تنظیم شود و اگر حقوقتان را در یک روز معین نمیگیرید بهتر است به صاحب خانه بگویید تا یک روز مشخصی را برای دادن اجاره خانه مشخص نکند زیرا در این صورت بد قول می شوید.یکی از نکات مهم دیگر این است که باید اطمینان پیدا کنید که ساکن قبلی خانه تمامی قبض ها مانند تلفن، برق، آب، گاز، شارژ ساختمان، عوارض شهرداری، اینترنت را پرداخت کرده است تا برایتان مشکلی به وجود نیاید.

تمام نکات مهم و ضروری درباره برای خرید و اجاره خانه

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی