ماهی

خصوصیات ماهی تازه

کد مطلب : 638زمان مطالعه : 2 دقیقه
استفاده از گوشت ماهی به دلیل دارا بودن امگا3 و اسیدهای چرب بسیار توصیه شده است اما برای بهره بردن هرچه بهتر از این فرآورده مغذی باید تازه بودن و نحوه استفاده درست را بدانیم.

ماهی تازه

همه چیز که بهتر است درمورد ماهی بدانید. 

گوشت ماهی حاوی امگا 3 و اسیدهای چرب مفید است که از عوامل بیماری زا جلوگیری می کند و افراد حداقل دو نوبت در هفته باید از ماهی استفاده کنند.


خصوصیات ماهی تازه


احتمال انتقال بیماری ها از طریق گوشت ماهی کم است زیرا این آلودگی ها به حرارت حساس هستند و با گرما از بین می روند و آلودگی کمی است که با وجود طبخ ماهی باز هم به انسان منتقل می شود.
قبل از مصرف ماهی و یا کنسرو ماهی باید به طور کامل حرارت دهیم تا سم آنها از بین برود سمی که باعث بروز مسمومیت غذایی موسوم به بوتالیسم می شود. این سم از طریق گرد و غبار وارد ماده غذایی می گردد.

 

خصوصیات ماهی تازه


بهترین شیوه برای از بین بردن آلودگی کنسرو ماهی مسلما جوشاندن آن در آب نیست بلکه مطمئن ترین روش این است که محتویات قوطی کنسرو را در ماهی تابه ریخته و کمی آب به آن اضافه کنید و حدود یک الی دو دقیقه بجوشانید. البته آب آن نباید آنقدر زیاد باشد که طعم و قوام غذا از بین برود.

خصوصیات ماهی تازه


ماهی اگر خوب پخته شود و قبل از آن به خوبی تمیز و شسته شود مصرفش جای نگرانی ندارد البته افرادی که ماهی را تمیز می کنند باید از دستکش استفاده کنند تا هم آلودگی احتمالی از ماهی به فرد منتقل نشود و هم آلودگی از فرد به ماهی منتقل نشود.
گوشت ماهی تازه معمولاً سفت، بی بو و دارای رنگ براق است. چشم ها نیز شفاف هستند در حالی که ماهی فاسد، بودار و حالت وا رفته دارد و چشم ها هم حالت قوام و برآمدگی ندارد.
توصیه بسیار مهم:برای تهیه خوراک ماهی از روغن جامد استفاده نشود و از روغن سرخ کردنی، روغن کنجد یا زیتون مصرف شود.

خصوصیات ماهی تازه

59
این مطلب مفید بود ؟90
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز
برچسب : مصرف ماهی
وبگردی