دیابت در زنان
محققان انگلیسی در تحقیقات خود به نتایج تازه ای برای علت افزایش ابتلا دیابت نوع 2 در زنان دست یافته و آن را عامل اصلی این بیماری دانسته اند.

خطر ابتلا به دیابت در زنان

دیابت بیماری است که در جنسیت تبعیض قایل نمی شود اما دیابت در زنان آنها را با مجموعه ای از چالش های خاص مواجه هستند که کنترل بیماری را مشکل می کند.

دیابت در زنان

در یک مطالعه جدید در انگلیس مشخص شد زنان بیش از مردان مستعد ابتلا به دیابت نوع دو هستند. این تحقیق نشان داد زنانی که زیاد می نشینند بیشتر مستعد ابتلا به دیابت هستند، در حالی که این ارتباط در مردان تا این حد مشاهده نشده است.به عقیده متخصصان بی تحرکی در زنان موجب بروز اختلالات متابولیکی زودرس شده و زمینه را برای ابتلا به دیابت نوع دو فراهم می سازد.

برای انجام این تحقیق 500 زن و مرد 40 سال به بالا مورد مطالعه قرار گرفتند و مدت زمان نشستن در دو جنس مقایسه گردید. نتایج نشان داد، ارتباط بین نشستن و افزایش خطر دیابت در زنان بسیار قوی تر از مردان است.

نتایج این تحقیق در نشریه آمریکایی «طب پیشگیری» به چاپ رسیده است.

خطر ابتلا به دیابت در زنان بیش از مردان است

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سیمرغ-/ف
وبگردی