خلافی خودرو

چگونه خلافی و جرایم رانندگی ماشین را کم کنیم؟

تاریخ انتشار : 24 خرداد 1397کد مطلب : 59447زمان مطالعه : 2 دقیقه
با مراجعه به سایت پلیس راهور می توانید میزان جریمه خود را استعلام کنید و نسبت به پرداخت خلافی خودرو اقدام کنید. اما اگر به دنبال کاهش خلافی خودرو هستید چه باید کرد؟

کم کردن جریمه خلافی خودرو چگونه؟

تیتر20:  در حال حاضر، این امکان وجود دارد تا با مراجعه با سایت پلیس راهور تخلفات رانندگی خود را استعلام کنیم؛ و یا در صورت تمایل، آن را پرداخت کنیم. اما خب، عده ای عقیده دارند که مبلغ جرایم مقرر برای آن ها عادلانه نیست و به هر نحوی دنبال تقلیل بخشی از آن هستند. 

بنابر گفته رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی، در مورد رسیدگی به شکایات تخلفات راهنمایی و رانندگی مربوط به خودرو دو فرآیند وجود دارد. یک مورد آن، اعتراض به قبض جریمه است که درصورتی که فرد به برگ جریمه اعتراض داشته باشد باید به مرکز اجرائیات منطقه و یا شهرستان محل سکونت مراجعه کرده و موضوع شکایت خودر را در منطقه مطرح کند؛ که اینچنین موارد در همان محل قابل رسیدگی و اصلاح است. 

اما اگر فرد نسبت به وضعیت تخلفات اعتراض داشته باشد، می بایست اول به دفاتر پلیس +10 مراجعه کند و در خواست اعتراض دهد. این درخواست از طریق سیستم به مرکز اجرائیات کل کشور ارسال می شود؛ و براساس قانون، ظرف حداکثر 24 ساعت باید به موضوع رسیدگی شود. البته این رسیدگی معمولا در کمتر از چند ساعت انجام و پاسخ داده می شود. 

معمولا افراد در اعتراض به جرایم رانندگی، شکایات متعددی را عنوان می کنند، مثلا اینکه:از لحاظ مالی، پرداخت جرایم رانندگی در توان آن ها نیست، و یا در زمان ثبت جریمه، در آن محل حضور نداشتند و تخلف رانندگی به اشتباه برای آن ها ثبت شده است. 

البته باید گفت که شهروندان تهرانی برای اعتراض به جرایم بالای یک میلیون تومان، لازم است تا به ادارات راهنمایی و رانندگی مناطق 16، 21، 12، 4، 1، 10، 20 و هم چنین دادسرای راهور واقع در خیابان رودکی مراجعه کنند. در این مراکز کارشناسان پلیس نظرات خود را در اختیار قضات مستقر در مناطق می رسانند و این قضات که تحت نظر دادسرای راهور هستند، نسبت به این اعتراضات اعلام نظر می کنند و در صورت نیاز کسریات خلافی مطابق با مقررات اعمال می شود.

انتهای پیام/م

چگونه خلافی و جرایم رانندگی ماشین را کم کنیم؟

3.730
این مطلب مفید بود ؟228
برچسب : خلافی خودرو
وبگردی