خواص چای زالزالک
مصرف چای زالزالک خواص شگفت انگیزی را به همراه دارد که در ادامه از تمام فواید و خواص چای زالزالک مطلع خواهید شد.

فواید چای زالزالک

چای زالزالک حاوی انواع ویتامین ها، اسید زالزالک، اسید تارتار، اسید سیتریک، اسید مالیک، همچنین حاوی فلاونوئیدها، چربی ها، قندها، پروتئین، چربی و کلسیم، فسفر، آهن و دیگر مواد معدنی هستند. همچنین دارای ارزش غذایی بالا و پزشکی هستند؛ افرادی که چای زالزالک می نوشند می توانند اشتها را افزایش دهند، بهبود خواب، جلوگیری از آترواسکلروز، زالزالک به طور کلی "غذای طول عمر" است. بنابراین آنطور که در بخش سلامت نمناک خواهید خواند دلایل زیادی وجود دارد که چای زالزالک را به طور مرتب بنوشید. این یک گیاه بسیار قوی است و می تواند سلامتی را بهبود بخشد.

1. زالزالک دارای خواص آنتی اکسیدانی است

مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی نشان می دهد زالزالک در واقع حاوی ترکیبات فعال با خواص آنتی اکسیدانی است. خود آنتی اکسیدان ها موادی هستند که رادیکال های آزاد که ترکیبات مضر بدن هستند را از بین می برند که غشاهای سلولی را تغییر می دهند، در دی ان ای نفوذ می کنند و حتی باعث مرگ سلول می شوند. رادیکال های آزاد به طور طبیعی در بدن اتفاق می افتد اما سموم زیست محیطی و چیزهایی مانند نور ماوراء بنفش، اشعه ، دود سیگار، آلودگی هوا، نیز می توانند تعداد آنها را افزایش دهند. بنابراین، رادیکال های آزاد در واقع معتقدند که به روند پیری و همچنین توسعه برخی از مشکلات سلامتی کمک می کند. آنتی اکسیدان هایی که در زالزالک یافت می شوند، می توانند رادیکال های آزاد را خنثی کنند و در واقع باعث کاهش و حتی کمک به جلوگیری از آسیب های ناشی از آن شوند.

2. کمک چای زالزالک به بیماری های قلبی و نارسایی قلب

زالزالک به عنوان درمان ایمن و موثر برای مراحل اولیه بیماری قلبی به طور گسترده ای مورد توجه است. قطعا زالزالک برای بیماری های قلبی مزایایی دارد. عمدتا در افراد مبتلا به نارسایی احتقانی قلب مورد مطالعه قرار گرفته است و بیماری است که در آن قلب در واقع قادر به پمپاژ کردن مقدار کافی خون در سایر اعضای بدن نیست. چهار مطالعه به این نتیجه رسیدند که زالزالک به طور قابل توجهی عملکرد قلب را بهبود می بخشد و سه نفر از آنها دریافتند که گیاه باعث بهبود توانایی بیمار در ورزش می شود. زالزالک باعث بهبود علائم بیماری مانند تنگی نفس و خستگی می شود.
فواید چای زالزالک برای قلب
 

3. کمک چای زالزالک به تسکین درد قفسه سینه

چای زالزلک در مبارزه با درد قفسه سینه و به عنوان آنژین شناخته شده است و این یک مشکل بهداشتی است که ناشی از خونریزی کافی برای قلب است. در یک مطالعه، 16 بیمار مبتلا به آنژین چای زالزالک می خورند و جریان خون را به قلب بهبود می بخشند و همچنین قادر به تمرین طولانی مدت بدون هیچ درد قفسه سینه بودند.

4. چای زالزالک برای مبارزه با کلسترول بالا

مطالعات نشان می دهد چای زالزالک ممکن است عامل قوی برای از بین بردن کلسترول بد باشد که به معنی چربی لیپوپروتئین یعنی کلسترول بد، در جریان خون شناخته شده است. زالزالک تولید کلسترول بد را از کبد کاهش می دهد بنابراین نوشیدن چای زالزالک ممکن است ایده خوبی باشد اگر کلسترول بالا و مشکلات مربوط به آن را دارید.

5. چای زالزالک برای تنظیم فشار خون

فشار خون بالا یا پایین می تواند بسیار خطرناک باشد و بسیاری از افراد از آن رنج می برند. تنظیم فشار خون بسیار مهم است و زالزالک درمانی طبیعی است که می تواند به شما کمک کند. اگرچه زالزالک در افراد مبتلا به فشار خون بالا به طور خاص مورد مطالعه قرار نگرفته است، شواهد قابل توجهی از مزایای قلبی عروقی گیاه وجود دارد. مطالعات همچنین نشان می دهد که زالزالک می تواند برای افراد مبتلا به پرفشاری خون که از داروهای فشار خون استفاده می کنند، خوب باشد.
 مصرف چای زالزالک

تنظیم فشار خون با چای زالزالک

6. کمک چای زالزالک به مشکلات پوستی

زالزالک همچنین می تواند به مشکلات پوستی مختلف مانند جوش، دمل، زخم، خارش، وسرمازدگی کمک کند. علاوه بر این، چای را می توان به طور مستقیم روی پوست اعمال کرد و یا می توانید پوست را در چای زالزالک خیس کرد. این به این معنی نیست که زالزالک دارای ویژگی های ضد التهابی است، بنابراین می تواند همچنین بثورات اگزما و پسوریازیس را درمان کند.

7. چای زالزالک برای مبارزه با عفونت روده

چای زالزالک برای روده شما بسیار سالم است. بسیاری از ما مسائل هضم داریم و نوشیدن چای زالزالک می تواند به کاهش آن کمک کند. در بخش قبلی سلامت تغذیه نمناک و در مطلب خواص زالزالک گفته شد که فیبرهای موجود در زالزالک، هضم ما را بهبود می بخشد و بنابراین سلامت کلی ما را بهبود می بخشد. زالزالک همچنین به یبوست کمک می کند که می تواند بسیار ناخوشایند و موجب تخریب و گرفتگی عضلات شود. چای زالزالک همچنین می تواند با عفونت های روده ای و انگلی مانند کرم کمک کند، به طور کامل آنها را از بین ببرید.

8.چای زالزالک برای مبارزه با پیری

نوشیدن چای زالزالک همچنین می تواند پیری را کند کند زیرا آنتی اکسیدان ها آن غنی هستند. همچنین پوست را انعطاف پذیر تر می کند ومانع ایجاد چین و چروک پوست می شود. از آنجایی که به بسیاری از مشکلات پوستی مختلف نیز کمک می کند، می توانید چهره ی جوان داشته باشید.

تمام خواص و فواید چای زالزالک

خواص و فواید مصرف چای زالزالک

9. چای زالزالک یک انرژی زا است

چای زالزالک می تواند انرژی را افزایش دهد، زیرا رگ های خونی را منبسط می کند و از این طریق خون بیشتری در بدن گردش می کند. شما هوشیار تر، انرژی بخش تر، مهارت های شناختی خود را بهتر خواهید کرد و سوخت و ساز بدن به درستی کار خواهد کرد. زالزالک حاوی مواد شیمیایی است که به تولید سروتونین و سطح سرتویین بالا کمک می کند تا خلق و خو را بهبود بخشد.

خواص شگفت انگیز چای زالزالک برای درمان ، زیبایی و سلامت

4.681
این مطلب مفید بود ؟747
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : airytea / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی