خودروی 50 میلیونی

10 بهترین خودروی 50 میلیونی بازار

تاریخ انتشار : 24 فروردین 1397کد مطلب : 66909زمان مطالعه : 9 دقیقه
قیمت یکی از ملاک های اصلی خرید خودروی است ، اگر هزینه ای را برای این منظور درنظر گرفته اید بهتر است با چند باکیفیت از میان خودروی 50 میلیونی را بشناسید.

10 خودروی 50 میلیونی باکیفیت در بازار خودرو

تا همین چند سال پیش اگر 50 میلیون تومان پول نقد در دست داشتید، قادر به خریداری گزینه های صفرکیلومتری مثل هیوندای سانتافه، هیوندای آزرا، کیا سورنتو و... بودید. اما در شرایط این روزها که بازار خودرو پس از تلاطم های چند سال اخیر، به گران ترین حالت خود در تمام ایام رسیده، بودجه 50 میلیون تومانی بعضا برای خرید برخی محصولات داخلی نیز کافی نخواهد بود.
هرچند بحث در مورد عوامل این افزایش سرسام آور قیمت بسیار مفصل است و در حیطه نوشتار پیش رو نمی گنجد، اما در ادامه قصد داریم به معرفی ده خودروی صفرکیلومتر بپردازیم که با این بودجه می توان خرید .

دنا پلاس، مدرن ترین محصول داخلی
دنا را می توان مدرن ترین و لوکس ترین محصول تقریبا ملی ایران دانست که چندی پیش نسخه پلاس آن با برخی تغییرات در بخش هایی مثل نمای جانبی، امکانات و... به بازار عرضه شد. البته هرچند این روزها نسخه توربوی این خودرو نیز با حدود 10 درصد اختلاف قیمت نسبت به دنا پلاس ساده به بازار عرضه می شود. اگر 50 میلیون تومان بودجه داشته باشید، دنا پلاس ساده با جیب شما سازگارتر خواهد بود. این خودرو که در نمونه غیر توربو با پیشرانه EF7 مشترک با سمند، سورن و دنا ساده به بازار عرضه می شود، در باطن خود یک سمند است که با ارتقای ظاهر، امکانات و برخی مشخصه های فنی دچار این افزایش قیمت شده است. هرچند ایران خودرو در آخرین مرحله فروش، برچسب قیمتی این خودرو را کمتر از 49 میلیون تومان اعلام کرده بود، اگر قصد داشته باشید یک دستگاه دنا پلاس در بازار آزاد بخرید باید از 53 تا 56 میلیون تومان کنار بگذارید. گفتنی است نسخه توربوی این خودرو نیز در بازار آزاد حدود 60 میلیون تومان قیمت دارد.


خودروی 50 میلیونی

نمایی از خودروی دنا پلاس خودروی 50 میلیونی با کیفیت داخلی

تندر پلاس، کمی خوش قیافه تر
تندر90 یا همان رنو لوگان، نخستین بار سال 1386 به بازار کشورمان عرضه شد. این خودرو با وجود سادگی ظاهری و هجمه های زیادی که علیه طراحی و امکاناتش وجود داشت، به دلیل استهلاک بسیار پایین و دردسرهای نگهداری بسیار کمش، به یکی از محبوب ترین خودروهای بازار کشور تبدیل شد. تا این که ایران خودرو از سال گذشته عرضه نمونه پلاس این محصول محبوب را به بازار آغاز کرد. تندر90 پلاس که در دو نسخه اتوماتیک و دنده ای در بازار حضور دارد، در واقع فیس لیفت ساده ای از لوگان اولیه بوده که در راستای مدرن تر شدن ظاهرش صورت گرفته است. این خودرو از نظر امکانات و مشخصات فنی تفاوت چندانی با تندر90 ساده ندارد و تنها مورد قابل ذکر، استفاده از گیربکس جدید JHQ در نمونه دنده ای این خودروست که البته در چند ماه اخیر تندر90 ساده نیز با همین گیربکس به بازار عرضه شده. تندر 90 پلاس دنده ای این روزها با قیمتی کمتر از 47 میلیون تومان در بازار آزاد قابل خریداری است و نمونه اتوماتیک آن تقریبا ده میلیون تومان گران تر معامله می شود.


سایپا آریو، چینی تبار و کم استهلاک
آریو یا همان زوتی زد300 محصولی کاملا چینی است که سه سالی می شود در بازار کشورمان حضور دارد. این خودرو که در رده سدان های کامپکت قرار می گیرد، این روزها با دو نمونه اتوماتیک و دنده ای در بازار کشور حضور دارد که نسخه دنده ای آن به بودجه 50 میلیون تومانی مورد بحث ما می خورد. در واقع بنا به اطلاعیه ای که سایپا در شانزدهم فروردین 97 روی وبگاه خود قرار داد، آریو دنده ای با قیمت 49 میلیون و 800 هزار تومان ثبت نام می شود و 30 روز کاری پس از واریز مبلغ، به خریدار تحویل خواهد شد. بنا به اظهارات بسیاری از مالکان و با توجه به حضور این خودرو در ناوگان تاکسیرانی کشور، آریو خودروی نسبتا کم آزار و کم استهلاکی (خصوصا در نمونه دنده ای) است که موارد خرابی آن نسبت به تولیدات ملی وضع بهتری دارد. اما اگر قصد خرید این محصول را دارید، باید به این موضوع توجه داشته باشید قطعات یدکی آریو خصوصا در شهر های کوچک براحتی در دسترس نیست و همچنین با توجه به پیچیدگی های فنی آن در قیاس با خودروهای رایج در بازار، بسیاری از مکانیک ها و حتی نمایندگی ها از انجام تعمیرات آن واهمه دارند.

جک جی5، عامه پسند و خوش قیمت 
یکی دیگر از برندهای چینی خوش اقبال موجود در بازار کشور جَک یا همان جی ای سی است که برای نخستین بار با جی3 و توجوی به بازار خودروهای سبک ایران وارد شد و بعد از آن محصولات دیگری مثل جی5 (J5)، اس5 و اس3 رده های متفاوتی از محصولاتش را به کشور عرضه کرد. اما میان محصولات عرضه شده از این برند به داخل کشور که از سوی کرمان خودرو صورت گرفته، جی5 را می توان یک خودروی عامه پسند و خوش قیمت دانست. زیرا جی5 به لطف بهره گیری از ظاهر بسیار جذاب، امکانات و قابلیت های دیگرش، اقبال و محبوبیت بسیار خوبی در بازار کشورمان داشت. البته در حال حاضر کرمان خودرو شرایط فروش جدیدی برای جی7 مدل 97 اعلام نکرده است، اما هنوز هم نمونه های صفرکیلومتر دنده ای مدل 96 این خودرو در زمره 50 میلیون تومانی های قابل خرید در بازار قرار دارند. جی5 دنده ای پیشرانه 1/5 لیتری دارد، ولی نمونه اتوماتیکش با موتور 1/8 لیتری به بازار عرضه می شود. 

خودروی 50 میلیونی

عکس جی جی 5 خودروی 50 میلیونی عامه پسند


پژو 207 آی، فیس لیفت زیبای 206
پس از موفقیت 206 در بازار کشور، ایران خودرو اواخر دهه 80 از محصولی جدید با عنوان 207 آی (207i) رونمایی و این خودرو از 1389 به خیابان های کشور راه پیدا کرد. اما موضوع اینجا بود که خودروی عرضه شده در ایران ارتباطی با 207 عرضه شده از سوی پژوی فرانسه ندارد. 207 ایرانی تنها یک فیس لیفت محدود روی 206 است که توسط استودیوهای طراحی جانبی پژو انجام شده و در بازار جهانی با عنوان 206 پلاس فروخته می شد. 207آی در دوره نخست عرضه اش، تنها تا سال 1391 در بازار کشورمان حضور داشت و پس از توقف تولیدش، سال 96 مجدد در خیابان های ایران حضور پیدا کرد. البته 207 جدید، از نظر ظاهر و برخی امکانات با اندکی تفاوت نسبت به قبل رو به رو شده که در نتیجه ظاهر مدرن تری به همراه امکانات مناسب تر برای این خودرو فراهم می کند. قیمت این خودرو در بازار آزاد به حدود 46 میلیون تومان میل می کند و نمونه اتوماتیک آن نیز با حدود ده میلیون تومان اختلاف قیمت، در بازار حضور دارد. 207آی از پیشرانه تی یو5 مشترک با 206 تیپ5 بهره می برد و متاسفانه کیفیت ساختی پایین تر از نمونه های 1389 تا 1391 دارد.

ام وی ام 315، رقیب 206
شش سالی می شود این هاچ بک چینی در بازارکشورمان حضور دارد و باید گفت در این سال ها 315 تجربه خوبی برای مدیران خودرو بود. این محصول از همان ابتدا با هدف رقابت با پژو 206 وارد بازار کشورمان شد اما پس از عرضه نسخه فیس لیفتش در سال 1395، این چینی خوش اقبال قیمتی بیش از رقیب ایرانیزه - فرانسوی اش پیدا کرد. در حال حاضر 315 با چند تیپ متفاوت در بازار حضور دارد که نمونه اسپرت اکسلنتش را می توان با بودجه ای در حدود 50 میلیون تومان در بازار صفرکیلومتر خرید. طبق بخشنامه جدید مدیران خودرو، این هاچ بک چینی با قیمت نهایی 51/4 میلیون تومان به فروش می رسد که در این بین شرایط اقساطی با بازه های دلخواه نیز برای خریداران فراهم است. 315 هاچ بک از پیشرانه چهار سیلندر 1/5 لیتری بهره می برد و جدا از مصرف سوخت بهینه، قابلیت های حرکتی خوبی هم دارد.

رنو ساندرو، اسپرت کم خرج
پس از موفقیت تندر90 در بازار ایران، پارس خودرو برادر دوقلوی لوگان یعنی ساندرو را به بازار عرضه کرد. این هاچ بک کوچک که فضای داخلی بسیار بهتری نسبت به 206 محبوب دارد، از جمله معدود هاچ بک هایی است که برای خانواده های کم جمعیت هم مناسب خواهد بود. دو نسخه اتوماتیک و دنده ای از ساندرو به بازار ایران عرضه شده که نمونه اتوماتیک آن در بازار آزاد اقبال بهتری دارد اما اگر بودجه شما محدود به همین 50 میلیون تومان باشد، نسخه دنده ای آن را می توانید بخرید. ساندرو از نظر فنی کاملا مشابه تندر90 است و در مجموع پلتفرم کاملا یکسانی با برادر بزرگ تر خود دارد. اما نکته جالب اینجاست که در این خودرو دیگر خبری از ضعف پایداری در سرعت های بالا (که متوجه تندر90 بود) نیست. به همین خاطر بسیاری از افرادی که به دنبال یک خودروی روزمره کم خرج با اندکی خلق و خوی اسپرت هستند، ساندرو را انتخاب می کنند. همچنین امکانات متفاوتی برای این خودرو در بازار وجود دارد که می توانید با آنها ساندروی خود را تجهیز کنید.

خودروی 50 میلیونی

 
سایپا کوئیک، مطلوب کلانشهرها
جدیدترین محصول شرکت سایپا که مدت زمان چندان زیادی از حضورش در خیابان های کشور نمی گذرد، کوئیک است که در سه تیپ ساده، اتوماتیک فول و اتوماتیک پلاس ثبت نام شده است. این خودرو که در باطن تفاوت چندانی با تیبا2 ندارد و تنها از ظاهری جذاب تر نسبت به گذشته بهره می برد، به لطف بهره گیری از نسخه اتوماتیک در خط تولیدش به نظر می رسید اقبال خوبی داشته باشد. اما پس از گذشت مدتی از تحویل آن به مشتریان و با توجه به حجم نسبتا زیاد آگهی های نمونه های صفر کیلومتر در بازار آزاد، به نظر می رسد کوئیک آن طور که انتظار می رفت موفق نبود. زیرا نسخه اتوماتیک پلاس این خودرو که از موتور 1/5 لیتری با دریچه گاز برقی و گیربکس اتوماتیک سی وی تی بهره می برد و همچنین امکاناتی مثل سیستم پایش فشار باد تایرها، استارت دکمه ای، نمایشگر هفت اینچی لمسی، دوربین دنده عقب و... بیش از نمونه اتوماتیک فول ساده دارد، با وجود قیمت نزدیک به 46 میلیون تومانی اش در بازار آزاد، به نسبت چیزی که عایدتان می شود خودروی چندان ارزان قیمتی نیست. اما اگر در کلانشهرهای پرترافیک زندگی می کنید و به دنبال خودروی اتوماتیک با لوازم یدکی فراوان و خدمات گسترده هستید، کوئیک می تواند گزینه مطلوب شما باشد.

سورن ای ال ایکس توربو، قدرتمندترین
همان طور که بالاتر گفته شد، دنا پلاس این روزها با دو نسخه ساده و توربو به بازار عرضه می شود که قیمت نمونه توربوی آن با بودجه مد نظر ما فاصله دارد. اما اگر دوست دارید 150 اسب بخار قدرت را زیر پای راست خود حس کنید، گزینه دیگری به نام سورن ای ال ایکس (ELX) توربو پیش روی شما قرار می گیرد. در واقع سمند سورن نخستین خودرویی بود که به پیشرانه توربوشارژ شده EF7TC مجهز شد و حال که این خودرو در بازار آزاد کشورمان کمتر از 45 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، بی راه نیست اگر سورن توربو را گزینه ای مناسب برای ترشح آدرنالین بیشتر با 50 میلیون تومان دانست. سورن توربو از نظر ظاهر با سورن ای ال ایکس ساده تفاوت خاصی ندارد، اما اختلاف قدرتی نزدیک به 40 اسب بخار با نمونه ساده، یک مورد بسیار وسوسه انگیز برای پرداخت مابه التفاوت قیمت بین این دو خودروست. این محصول نیز همچون تمامی خودروهای مجهز به توربوشارژر، به نگهداری و مراقبت بیشتری نیازمند بوده و برای مثال بهتر است روغن موتور را زودتر از 5000 کیلومتر تعویض و حتی الامکان از بنزین اکتان بالا (یا بنزین ساده با مکمل) استفاده کنید.

برلیانس اچ330، ظاهر خوب با کیفیت قابل قبول
(اچ 330) (H330) بزرگ ترین عضو از خانواده برلیانس در بازار فعلی کشور است که همچون ساندرو توسط پارس خودرو (زیرمجموعه سایپا) به خریداران تحویل می شود. این محصول به عنوان یک سدان کامپکت، اقبال نسبتا خوبی میان چینی های موجود در بازار داشته است. هرچند در برخی موارد از ضعف قطعات یدکی رنج می برد، اما با وجود کیفیت ساخت نسبتا خوب و همچنین ظاهر قابل قبول، یکی از 50 میلیون تومانی های خوب بازار ایران است. گفتنی است در حال حاضر تنها نمونه دنده ای این خودرو را می توان با حول و حوش 50 میلیون تومان خرید و نسخه اتوماتیکش در بازار آزاد بیش از 60 میلیون تومان قیمت دارد. همچنین این خودرو تا همین چند وقت پیش با موتور چهار سیلندر 1/5 لیتری به بازار عرضه می شد، اما اخیرا یک موتور 1/65 لیتری جایگزین این پیشرانه شده که قدرت بالاتر و عملکرد بهینه تری از خود نشان می دهد. گفتنی است نمونه 1/5 لیتری اختلاف قیمتی در حدود چهار میلیون تومان با نسخه جدید دارد که اگر محدودیت بودجه دارید می توانید نسخه قدیمی تر (با لوازم یدکی فراوان تر) را انتخاب کنید.

10 بهترین خودروی 50 میلیونی بازار

3.775
این مطلب مفید بود ؟5520
برگرفته از صبحانه آنلاین /ن
وبگردی